Viktoria sice dorazila bez reprezentantů a Pilaře, v její sestavě ale nechyběli Horváth, Rajtolar, Kovařík, navrátilci z hostování Hrošovský s Horou a všechny posily včetně Vaňka, Chramosty a Chriena.

Jiskra, která na rozdíl od soupeře s přípravou ještě nezačala, co se týče představení nových tváří nezůstala pozadu. Její dres vyzkoušeli viktorián z Holýšova Hamerník, ze stejného klubu jsou i Hradecký, Domabyl, debut si odbyli i Čihák ze Sokolova, Špírek z Rokycan a Vnuk z Příbrami. Do brány se místo dovolenkáře Ticháčka nepostavil Frei, ale gólman reprezentační devatenáctky Jakub Šiman z juniorky Plzně.

Jiskra Domažlice – Viktoria Plzeň 1:8 (1:3)
Jiskra začala odvážně, a když díky Šimanovi přežila hlavičku Hubníka, šla do vedení. Ve 14. minutě zakončil akci trefou z 18 metrů Mužík – 1:0. Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Na centr Rajtorala si naběhl Vaněk a domácí obrana jej nechala hlavičkovat – 1:1.

Ve 23. minutě Chodům nevyšla ofsajdová past a Viktoria šla do vedení, když se po Vaňkově centru prosadil osamocený Stratil. ´Příbramské kladivo´ po dalších deseti minutách zvýšilo na 1:3, když stoper Jiskry chyboval, u rohového praporku musel faulovat a Horváth z trestného kopu našel Stratilovu hlavu. Domácí mohli snížit v poslední minutě svižně hrané první půle, ale Mužík mířil vedle.

Po přestávce, kterou Plzeňané strávili ve sparťansky vyzdobené šatně domácího Sokola Postřekov, Mužík vyslal na zteč Vnuka, jenže jeho střela skončila těsně vedle. V 59. minutě zvýšil na 4:1 druhým gólem v utkání nováček v dresu Plzně Vaněk. Domácím docházely síly, snažili se dobře bránit, ale v 66. minutě prohrávali už 1:5, když si Vojtko srazil Stratilův centr do vlastní branky. Pak už to byl válec, početná skupinka červenomodrých fans si znovu zajásala v 69. minutě, po trefě Jakuba Hory. Sedmý gól Viktorie dal opět Stratil, který tak završil hattrick. Uběhla pouhá minuta, Stratil pronikl po straně, jeho střelu z šestnáctky stačil Šiman vyrazit, ale na Horovu dorážku byl krátký – 1:8. Poslední slovo měli domácí, ale po Mužíkově tr. kopu hlavičkoval Bauer vedle.

Plzeň si tak na úvod přípravy připsala jasné vítězství.

Střípky z Postřekova

CHODSKO NA NOHOU. Chodsko v sobotu opět dokázalo, že je regionem nejen krásných historických tradic, ale i milovníků dobrého fotbalu. Na první přípravný duel plzeňské Viktorie s třetiligovou Jiskrou přišlo do malebného Postřekova 1150 platících diváků. Útulný stadion s perfekním trávníkem byl obležen ze všech stran, fandové se rozhodně nenudili a potleskem nešetřili. Viktorii sice ještě chyběli dovolenou čerpající reprezentanti, ale velice dobrou atmosféru ani velmi dobrou sportovní úroveň duelu jejich absence nepoznamenala.

MUŽÍKOVA GÓLOVÁ PARÁDA. Dokud fotbalistům Jiskry stačily síly, byli prvoligistům zdatným soupeřem. Vytvořili si dokonce několik příležitostí, a šli do vedení krásným gólem. Tvůrce hry Petr Mužík se pětadvacet metrů od brány opřel do míče a vymetl šibenici plzeňské svatyně. Její strážce, gólman Petr Bolek, plachtil za míčem marně.

POSILY BYLY VIDĚT. Až na Václava Pilaře se v plzeňském dresu představily všechny posily. A vedly si velice dobře. Lukáš Stratil stihl nasázet hattrick a po dvou gólech vstřelili i Ondřej Vaněk s Jakubem Horou, v sobotu nejlepším hráčem na hřišti. Jeden gól si dali domácí sami a zrodil se tak výsledek 8:1. A to ještě spousta šancí zůstala nevyužita. Na trávníku byl hodně vidět i urostlý osmnáctiletý slovenský talent Martin Chrien, který nastoupil druhý poločas.

CHRAMOSTA S KAPITÁNSKOU PÁSKOU. I za přítomnosti Pavla Horvátha v základní sestavě nesl kapitánskou pásku od první minuty až do svého vystřídání ve druhé půli Jan Chramosta. Posila z Mladé Boleslavi při svém prvním startu za Viktorii byla touto funkcí poctěna zřejmě v zájmu doplnění hráčské pokladny výraznou sumou.

VYKLUSÁVALI I FANDOVÉ. Vědět o sobě při sobotním utkání v Postřekově dávala početná parta plzeňských skalních fanoušků, která přicestovala z Plzně vlakem přes Domažlice a celou cestu tam i zpět je doprovázela skupina policistů – těžkooděnců. Fandové si už tradičně neodpustili skandování na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty a několik z nich se dokonce aktivně zúčastnilo pozápasového vyklusávání hráčů Viktorie. Obkroužili s nimi několik koleček. ⋌(hoch)

Jiskra Domažlice: Jakub Šiman (číslo dresu 1) – Ivo Vojtko (14), Adam Čihák (4), Marek Bauer (5), Pavel Javorský (18) – Tomáš Vnuk (10) (79. Milan Lucák (16)), Jakub Hamerník (15), Patrik Domabyl (7) (46. Dominik Hradecký (17)), Petr Mužík (6) (71. Martin Buršík (9)), Miroslav Špírek (8) – Lukáš Bezděk (12) (71. Libor Bláha (11)). Trenér: Stanislav Purkart.

FC Viktoria Plzeň: Petr Bolek (13) (46. Roman Pavlík (33)) – František Rajtoral (27) (68. Martin Hrubý (35)), Radim Řezník (14), Roman Hubník (4), Jaroslav Kovařík (19) (62. Michal Lukeš) – Lukáš Stratil (32), Pavel Horváth (10) (46. Martin Chrien (18)), Patrik Hrošovský (17), Ondřej Vaněk (20) – Jan Chramosta (29) (62. Vítězslav Hrdlička (34)), Jakub Hora (30). Trenér: Dušan Uhrin ml.

Branky: 14. Mužík – 16., 59. Vaněk, 19., 30., 78. Stratil, 68., 79. Hora, vlastní. HR: Kubec. Bez karet. Diváků: 1150.