TJ Sušice – Jiskra Domažlice 1:5 (1:3)
Chodové v Sušici začali výborně. První tutovku dokázal ještě brankář Jarolím zlikvidovat, ale už v 5. minutě poslal hosty do vedení po standardní situaci trestuhodně osamocený stoper Bauer. Uběhlo jen pár minut a další chybu domácích potrestal Tafat. Stejný hráč se za chvíli po další standardce trefil zblízka znovu, a tak domácí po čtvrt hodině hry prohrávali – 0:3. K jejich smůle se krátce poté ještě zranil zkušený Kočí, který musel odstoupit po ´koňaru´. „Nejde to," posteskl si cestou do šatny.

Sušice ale paradoxně poté konečně začala trochu hrát a do obrovské šance se dostal střídající Varga, který unikl ofsajdové pasti. Šel sám na brankáře Ticháčka, ale mířil jen do jeho nohou. O chvilku později ale už přece jen přišlo snížení z kopačky kapitána Hracha. Hosté reagovali zvýšenou aktivitou, ale domácí držel nad vodou Jarolím.

Po změně stran se ale už Domažlice dočkaly a Hrdlička jim po sólu vrátil tříbrankový náskok. Když pak nevyužila slibnou šanci nová posila domácích Linhart, přišel trest v podobě pátého gólu hostů. V závěru se trochu zbytečně přiostřilo, ale nic zásadního už se nestalo.

„My jsme bohužel zaspali na začátku, takže v 10. minutě bylo prakticky rozhodnuto. Sice se nám podařilo snížit na 1:3 a měli jsme ještě jednu velkou šanci, ale kontaktní gól jsme bohužel nedali. Pak jdeme do brejku a necháme si dát čtvrtý gól z rychlého protiútoku po odraženém míči. Svoji roli sehrála zřejmě nezkušenost, možná jsme zpočátku hráli i trochu ustrašeně," řekl Deníku sušický trenér Jaroslav Voříšek a dodal, že vítězství hostů bylo zasloužené.

S tím souhlasil i domažlický kapitán, klatovský odchovanec Petr Mužík. „My jsme chtěli rozhodnout hned ze začátku, a to se podařilo. Jsme spokojeni," uvedl Mužík.

Třetiligová Jiskra si tak zajistila postup do 2. kola poháru, v němž bude na Střelnici hostit prvoligovou Duklu. Oproti původnímu termínu by se na žádost jedenáctinásobného mistra ČSSR mělo hrát zřejmě až 20. srpna. ⋌(mk)

TJ Sušice: Jarolím – Skrbek, Melka, Linhart, Vrhel, Hrach, Kočí (27. Varga), Szedmák (79. Skála), Fuchs, Králík (68. Budil), Matějka.
Jiskra Domažlice: Ticháček – Bauer, Mužík, Braun (65. Špírek), Bárta, Leitl (78. Vojtko), Tafat, Hrdlička (65. Hamerník), Hrubý, Došlý, Javorský.
Branky: 34. Hrach – 5. Bauer, 10. a 15. Tafat, 51. Hrdlička, 80. Vojtko. HR: Němec. ŽK: 1:1.