Staňkovští vstupovali do sezony s ambicemi. „Na klucích bylo vidět, že chtějí soutěž vyhrát. I když jsem u týmu jenom rok, z předešlé dlouholeté trenérské činnosti v oddílu jsem věděl, že na to mají. Hrají spolu odmala a jsou skutečně dobří, což dokázali hned v úvodních zápasech," říká Fejtek. Ten svoje svěřence chválí za poctivý přístup k tréninkům. „Na podzim chodili všichni, na jaře to bylo kvůli školním povinnostem a dalších sportovním aktivitám o něco horší, ale pořád jich osm až deset chodilo," pokračuje.

Poctivá příprava nesla ovoce. Po podzimu Staňkov vévodil tabulce, pouze v posledním kole ztratil doma remízou a prohrou na penalty s Luby. Předtím rozjetý tým nezastavily ani silné Kasejovice.

Největší rival na jaře Staňkovu porážku 4:3 oplatil, takže si byli oba hlavní konkurenti kvit. O druhé příčce Staňkova nakonec rozhodla remíza a prohra na penalty z úvodu odvetné části soutěže v Chodově. „Jeli jsme tam bez pěti hráčů základní sestavy. I s mladšími žáky, kterým tímto děkuji za pomoc, jsme měli šance, ale neproměnili jsme je," vzpomíná Fejtek. Třetí remíza sezony se zrodila v Lubech.

Dobrá hra okořeněná góly měla odezvu i u diváků. Na zápasy svěřenců Petra Fejtka jich přišlo celkem 831, nejvíc z deseti účastníků soutěže. A třeba souboj v Kasejovicích si nenechalo ujít 120 diváků.

Druhou příčku v kraji Staňkovští oslavili přátelským zápasem v německém Pössingu a na závěrečné, kde jim trenér poděkoval, předal sošky a pamětní diplomy. Oceněni byli nejlepší střelci týmu, Michal Pomahač (16 gólů), Heřman Homolka (12 gólů) a Petr Nohavec s Mikulášem Gruberem (oba 11 gólů). Nezapomnělo se ani na fotbalovou princeznu Soňu Arramachovou, pro kterou v jejím věku není v regionu dívčí tým, a tak musí s fotbalem skončit.

Slova díků si vyslechli i rodiče, kteří fandili a pomáhali s dopravou na utkání. „Tímto chci poděkovat i Pepovi Drudíkovi, který mi celou sezonu moc pomáhal. Je to velký srdcař, takových lidí už je dneska málo," dodává Fejtek.

Pro úspěšný tým tvořený fotbalisty ze Staňkova, ale i Krchleb, Blížejova, Čermné a Poděvous byla uplynulá sezona poslední společnou. Sedm hráčů nyní přechází do dorostu. S nimi i trenér, který je dál povede spolu s Romanem Škampou. Zbylé žáky kvůli nedostatku dětí doplní mladší žáci, aby mohli dál pokračovat v krajské soutěži A. Ty povede Tomáš Doležal.