Obrazem: Start Tlumačov v Postřekově neobhájil

Postřekov /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté pořádajícího Sokola Postřekov vyhráli Memoriál Josefa Šerlovského, jenž se na památku jedné z ikon tamní kopané konal o víkendu. Kromě domácího Postřekova a obhájců loňského prvenství z Tlumačova se 33. ročníku zúčastnila posílená Loko Hostouň a opět rezerva ČAFC Praha, která bývá ve stejnou dobu v Dílích na soustředění.

12.8.2014

33. ročník Memoriálu Josefa Šerlovského v Postřekově.Foto: Deník/ Václav Tauer

Sokol Postřekov A – ČAFC Praha B 3:3 (3:3) na PK 2:1
Rezerva slavného pražského klubu, která působí v soutěži na úrovni I. A třídy, brzy vedla 3:1, když za ni skóroval v 8. minutě z penalty Freiman, ve 20. minutě Říha a poté Tomšej. Domácí bez Trhlíka, jenž nakonec v týmu trenéra Váchala nenahradí Macha mířícího do Waldmünchenu, dokázali Závodným vyrovnat na 1:1, ve 33. minutě snížili po pěkné akci Kuželky a hlavičce Poláka a ve 40. minutě vyrovnal Kuželka z pokutového kopu za faul na Poláka – 3:3. Ve druhé půli si hosté vypracovali mnoho vyložených šancí, ale Tůma, Freiman a Samek si to zřejmě rozdali o to, kdo naštve trenéra víc a ani jednu z loženek neproměnili. Na druhé straně nebyl pro ofsajd uznán gól Závodného, tentýž hráč pak po pěkném sólu mířil nad, šanci zahodil i Buček. V samém závěru sudí Hejda nenašel odvahu písknout penaltu proti domácím a tak duel dospěl do rozstřelu. V něm sice Kuželka přestřelil, Kreuz trefil břevno, Ledvina a Závodný minuli, ale byť jen dva proměněné kopy kvíčovického Brychcína a Poláka stačily, protože hosté pohořeli na výtečném brankáři Paidarovi. Ten chytil pět ze šesti pokusů snajprů ČAFCu a zajistil Postřekovu nedělní finále.

Start Tlumačov – Lokomotiva Hostouň 8:3 (2:0)
První půle náramně sedla tlumačovskému Bláhovi, který se trefil dvakrát. V úvodu druhého poločasu sice Kovařík snížil, ale náskok obhájci loňského prvenství zajistili L. Hruška a J. Hruška – 4:1. Na druhé straně zakončili jednu z mála pohledných akcí Hostouně Tomášek s Kovaříkem – 4:2, pak ale potrestal chybný výkop Seckého Peter Žík, po něm zvýšil na 6:2 J. Hruška a vzápětí dvojku v bráně Lokomotivy Zitterbarta překonal i jeho protějšek Mleziva z penalty. Hostouňský Váchal pak sice bombou pod víko korigoval, ale v závěru J. Hruška s pomocí soupeře upravil na 8:3.

ČAFC Praha B – Lokomotiva Hostouň 9:0 (6:0)
Ani nedělní zápas o 3. místo Hostouni nevyšel. Po chybách v defenzivě, neviditelné záloze a marné ofenzivě prohrála s favoritem z metropole vysoko 0:9. ´Lokáda´ si nakonec sice odvezla alespoň pohár za 4. místo, ale hrozivé skóre 3:17 umlčelo optimistu z Deníku, který po návratu Tomáška, Šinála a spol. volá po postupu ze III. třídy…

Sokol Postřekov – Start Tlumačov 2:1 (1:0)
Finále memoriálu bylo na přípravu vcelku dost vyhrocené a bojovné. Domácí v něm byli sedmdesát minut lepší, závěr však patřil hostům. Postřekov se trefou Poláka ujal vedení v 5. minutě, ale hosté tentokrát s Toušem v bráně vyrovnali tři minuty po přestávce Čárou, který v nedělním duelu oproti sobotě nechyběl – 1:1. V 70. minutě vystřelil domácím vítězství v memoriálu Kreuz. Rozhodnutí měl na noze Buček, z malého vápna ale přestřelil. Hosté se v závěru snažili o zvrat a měli dvě velké šance, jenomže domácí podržel Frei, který v bráně Postřekova nahradil sobotního hrdinu Paidara.⋌(tau)

Sokol Postřekov: Paidar – Brychcín, Královec, Ledvina, Kuželka, Závodný, Polák, Němec, Cibulka, Landrgott, Buček. Střídali: Steinberger, Veber, Kreuz. Trenér: Petr Váchal.

ČAFC Praha B: Kouklík – Horčička, Benda, Bilan, Zupka, Tůma, Říha, Samek, Tomšej, Freiman, Andrássy. Střídali: Korček, Košťál, Bendík, Kroš. Trenér: Jiří Trunc.

Loko Hostouň: Secký – Lešek, Tomášek, Lerch, Šindelář – Bříza, Šinál, Sova, Váchal – Kovařík, Forst. Střídal: Zitterbart, Baxa, Lešek, Vokáč, Sepp Váchal, Malý. Trenér: Tomáš Sova, as. Miloš Hutkay.

Start Tlumačov: Mleziva – L. Hruška, Peleška, Malík, M. Hruška – Kašpar, Wolf, Řezníček, Peter Žík – Kafka, J. Hruška. Střídali: Touš, Čára, Šlajs, Veselý. Trenér: David Zíta.

12.8.2014

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

V Domažlicích začaly taneční pro dospělé.

Začaly taneční kurzy pro dospělé

Chtěla spáchat sebevraždu. Po ženě pátrali strážníci, policisté, psi i vrtulník

Domažlicko – Dramatickou pátrací akci mají za sebou policisté a strážníci.

Sezonní linka svezla na Čerchov skoro čtyři tisíce lidí

Čerchov – Symbolické rozloučení s letošní sezonou připravil provozovatel letní sezonní linky, která spojuje Domažlice a okolní obce včetně těch příhraničních v Bavorsku s vrcholem Čerchova.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.