Byl návrat do krajského přeboru cílem už před sezonou nebo to vyplynulo až z průběhu soutěže?
„Do sezony jsme šli s cílem postupu. Kromě prvního zápasu mužstvo prokazovalo svoji kvalitu a propracovalo se až do čela tabulky. Postup nebyl náhoda, ale cíl a ten se podařilo splnit."

První tým FC Dynamo dosáhl úctyhodných čísel. Ani nejvíce nastřílených gólů a dobrá defenziva však nestačily na vítězství v soutěži. Co rozhodlo, že skončil za Rozvadovem?
„Rozhodla jarní část soutěže. Dynamo ztratilo v posledním podzimním kole doma se Svéradicemi zbytečně dva body a zároveň i první příčku v tabulce. V závěru soutěže se prokázalo, že Rozvadov měl stabilnější formu a v rozhodujícím vzájemném zápase byl, musíme sportovně přiznat, lepším mužstvem. Na jaře Dynamo drželo s Rozvadovem řadu zápasů krok a upevňovalo si druhé místo zajišťující přímý postup do krajského přeboru."

V českém fotbalu se šíří trend vyhrávat soutěže, ale nepostupovat. Nepřišla na přetřes úvaha zůstat v pohodě nejlepším týmem v I. A třídě?
„Ne. Řešili jsme dvě varianty. Postup do krajského přeboru nebo přihlásit mužstvo do I. B třídy. Hráči rozhodli, že chtějí zkusit ´kraj´. Pokud se prokáže, že na něj nemáme, vrátíme se do I. B třídy a počkáme, až dospějí naše mládežnické naděje."

Co je třeba udělat pro to, aby se tým udržel v krajském přeboru déle než v předešlé sezoně?
„Nehráli jsme ´kraj´ pouze jednu sezonu, ale dvě. V té první jsme skončili v první polovině tabulky. Ve druhé sezoně nenašel výkonný výbor odvahu a možná mu chyběla vůle k razantnějším krokům v době, kdy se situace postupně stávala kritickou. A když dospěla do fáze beznadějné, nebylo již co řešit. Myslím si, že to byla jedna z příčin, které vedly k personálnímu zemětřesení na loňské valné hromadě."

Přijde nový trenér nebo bude pokračovat praxe s hrajícím koučem Starobou?
„Již několik let se nám osvědčuje praxe s hrajícím trenérem a nevidíme důvod ke změně. Důležité ovšem bude, zda takového „pana fotbalistu" budeme mít."

Nastanou změny v kádru? A bude kádr natolik široký, že jej neohrozí, když některý z klíčových hráčů na pár zápasů vypadne?
„Pokud se podaří stávající kádr posílit o stopera a jednoho útočníka, pak bychom měli hrát v soutěži důstojnou roli. A rozšíření kádru je nezbytné. Uplynulá sezona byla šťastná i v tom, že se nám vyhýbala zranění."

H. Týn každý půlrok shání posily. Proč za sezonu nekoupí jednoho hráče, jako to dělají jinde? Za ty roky už byste měli vlastní tým nebo alespoň příjmy z hráčů na hostování.
„S nákupem hráčů máme špatné zkušenosti. A ti dobří mají nakonec namířeno do Německa. V našem okrese jsou nepřiměřené ceny nejen za přestupy, ale i za hostování. To jsou důvody, proč hledáme jinde. Chceme stavět na vlastních odchovancích. Ti však někdy mají svoji hlavu a co je důležité, chybí jim pokora a úcta před těmi, kteří ve fotbale již něco dokázali. Sebevědomí je důležité, ale mělo by přijít až v situaci, kdy patřím mezi nejlepší. Ne když jsem o tom přesvědčen a ostatní jsou jiného mínění. I letos by se měli do přípravy zapojit tři dorostenci, se kterými se do budoucna určitě počítá."

Kdy začínáte s letní přípravou a jaké přípravné zápasy a turnaje absolvujete?
„Trénink jsme zahájili minulý týden. Memoriál Pepíka Baara letos z důvodu uzavření hřiště nepořádáme. První přípravný zápas nás čekal s kombinovaným mužstvem Benfiky a zkouška ohněm pak bude s divizním nováčkem, mužstvem Klatov. Do nové sezony tak naskočíme jako loni naostro!"

O klubu nevypovídají jen výsledky, ale i práce funkcionářů, kteří jsou aktivní na schůzích, jsou vidět na zápasech, pomáhají s organizací turnajů. Přiznám se, že tohle jsem v H. Týně pokaždé nezaznamenal, a to se vyhrávalo. Nezaostávají výkony nového výboru za výkony hráčů?
„Určitě ne, každý má svoji roli a tu plní. Funkcionářský kádr je sice úzký, ale dokážeme si práci rozdělit. A pokud každý plní, co má, alespoň se neplete jeden druhému."

FC Dynamo má na podzim nahlášené ne úplně rovné hřiště v Oplotci. Tuším, že to souvisí s výstavbou supermarketu. Proč se nehraje na hřišti u řeky, jak dlouho potrvá „odstávka" a nepostavíte rovnou i tribunu, když už se bude stavět obchod?
„Těch otázek je několik, tak postupně. Oplotec jsme zvolili proto, že je částí našeho města a za finanční účasti města zde byly postaveny nové šatny. Samotné hřiště není zrovna ideální, ale pokusíme se do zahájení sezony něco s ním udělat. Výstavba supermarketu bude zahájena v řádu dnů. V nejbližších době nám bude známo, zda již jaro budeme hrát opět ve Vrchlického ulici. Za fotbalisty musím říci, že jsme byli vůči investorovi i městu velice vstřícní. Nyní jsou na řadě investor a město, aby nám tuto vstřícnost vrátili. Zde se rýsuje i odpověď na tribunu. Ta je součástí stavebního povolení a město na ni má vyčleněny i finanční prostředky. Zde je nutné zdůraznit, že se jedná o finanční prostředky, které investor nabídl navíc, tedy bez vstřícnosti Dynama, by město tyto prostředky nemělo. V Plzeňské ulici je povrch hřiště o trochu lepší, ale jsou zde šatny, do kterých přivést soupeře v krajského přeboru by bylo ostudou pro naše město. Navíc prostory pro rozhodčí jsou zcela nevyhovující. Jako hlavní plochu máme toto hřiště stanovené pro B – mužstvo dospělých a kategorii žáků. Jen pro doplňění uvádím, že kategorie dorostu a přípravek má stanovenou hrací plochu na umělce v Masarykově ulici. V tomto případě se ukazuje, jak prozřetelná byla rekonstrukce stadionu, kterou zrealizovalo Dynamo za finanční pomoci města."

Jak jste spokojeni s losem, co vás při pohledu na rozlosování zaujalo?
„Začínáme v Chotíkově, na malém hřišti, které je pro nás nevýhodou. Žádnému soupeři se nevyhneme, tak bereme los jako stanovenou nutnost. Chceme si fotbalu užít, pro radost a radost diváků, vždyť fotbal je lidová zábava. Jsme rádi, že v přeboru zůstal Holýšov, bude o jedno derby více. Jediným zcela novým soupeřem pro nás bude ´béčko´ Rokycan. Zajímavostí také je, že v posledních třech kolech nás postupně čekají tři plzeňské celky."

Na závěr mi dovolte otázku k „budoucnosti" týnského fotbalu. Jaká je situace u přípravek, žáků a v dorostu, obsadíte všechny kategorie, co vás u mládeže „pálí" a jaká je spokojenost s dosaženými výsledky mládežnických týmů a B mužstva mužů?
„´Béčko´ mužů splnilo cíl, kterým bylo udržení a takovýto má i pro letošní rok. Spokojenost s výsledky mládeže jsou. Super výsledek je u přípravky starší, to jsme ani nečekali. Do nového ročníku vstupujeme v kategorii dorostu do krajského přeboru. Ve spolupráci s týmem TJ Start Bělá nad Radbuzou jsme vytvořili ml. a st. kategorii dorostu. Cílem je nejen stabilizovat tuto věkovou kategorii, ale i zvýšit kvalitu hry právě v konfrontaci s mnohem zkušenějšími celky. Určité problémy máme v kategorii st. žactva, jehož mužstvo bude hrát v krajské soutěži. Mužstvo budeme muset doplňovat mladšími hráči, přesto bychom kvalitativně měli hrát v popředí naší skupiny. Největší radost a velké předsevzetí nám poskytuje kategorie ml. žáků. Velký počet hráčů nás přiměl, vytvořit dvě družstva, a tak do OP ml. žáků budeme nastupovat s mužstvem A i B. V posledních letech velmi úspěšná kategorie přípravek opět v zastoupení st. a ml. se bude snažit konkurovat personálně stabilizovanější Jiskře ve snaze navázat na dosažené úspěchy z uplynulých ročníků."