Jak se psalo v dobovém čtrnáctideníku zaměstnanců, spolupracovníků a přátel Desty „desta telegraf", byli po slavnostním zahájení účastníci fotbalového turnaje všech závodů Desty rozlosováni do dvou skupin po třech mužstvech. Za mužstvo učňovského střediska, které se z turnaje omluvilo, nastoupilo B mužstvo Děčína.

Samotný turnaj přinesl řadu překvapení. O to největší se postaralo A mužstvo Děčína, které ani v silné sestavě s „profesionály Kovostroje" Jaloveckého a Ipsera nedokázalo svoji skupinu vyhrát a muselo se spokojit pouze se třetím místem. Naopak nenápadné mužstvo Domažlic, ve kterém nikdo nečekal favorita, překvapilo velmi dobrou a nadšenou hrou a po zásluze si odneslo prvenství.

Finálové utkání mezi mužstvem Domažlic a Chlumcem nad Cidlinou se hrálo za velkého vedra, které ovšem nic nevzalo na bojovnosti a dramatičnosti utkání. Vedení se ujalo mužstvo Domažlic brankou Sokola, na kterou odpověděli Chlumečtí vyrovnávací brankou Vaňury. Ale byl to opět Sokol, který ještě do poločasu zajistil Domažlicím vedení. Do druhého poločasu nastoupilo mužstvo Chlumce se zjevnou snahou zvrátit nepříznivý stav utkání. I přes velkou bojovnost, kterou si vynutilo mírnou převahu, zůstal výsledek utkání až do konce nezměněn.

Celkově toto utkání přineslo dobrou kopanou až na některé ostré zákroky Chlumeckých. Po tomto utkání předal osobně ředitel VHJ Ing. M. Grégr a předseda CZV SPM J. Roubíček vítěznému mužstvu pohár. Další rok se měl turnaj závodů Desta konat v Domažlicích.

Cenu pro nejlepšího střelce turnaje domažlickému Sokolovi, který vstřelil čtyři góly, „vyfoukl" J. Smolík z Děčína, když v posledním zápase A mužstva Děčína proti B mužstvu Děčína zatížil konto oslabené „rezervy" pěti brankami. ⋌Zdroj: desta telegraf

Výsledky ve skupinách – I. skupina: Chlumec – Rumburk 4:2, Děčín A – Chlumec 1:2, Děčín A – Rumburk 1:1. II. skupina: Teplice – Domažlice 1:4, Děčín B – Teplice 3:1, Děčín B – Domažlice 1:1.
Celkové pořadí turnaje: 1. Domažlice, 2. Chlumec n. C., 3. Děčín A, 4. Děčín B, 5. Rumburk, 6. Teplice.