Jiskra Domažlice – Dynamo ZČE 7:1 (2:1)
Zápas nezačal pro Jiskru dobře. Podnikla sice první zteč, ale hned z protiútoku se míč šťastně odrazil k Šmidlovi a ten ze 17 m překonal Krutinu – 0:1. Domácími to však neotřáslo a na branku hostí se valil útok za útokem. Vyrovnání přišlo v 8. minutě, kdy rychlý kontr po ose Korelus – Konůpka – Tumpach hasila hostující obrana faulem a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Konůpka – 1:1. Jiskra se dál tlačila do útoku a byla odměněna v 18. minutě, kdy byl u brankové čáry faulován Tumpach a trestný kop Zímy poslal do sítě Hojda – 2:1.

I v následujících minutách existovalo na hřišti jediné mužstvo – Jiskra, ale gólman ZČE Němec se při šancích Tumpacha i Burčíka vyznamenal. Pět minut před obrátkou měl na kopačce gól Svoboda, ale míč mu v poslední chvíli odskočil. Ještě v poslední minutě mohl zvýšit vedení Konůpka, ale střílel těsně vedle.

Do druhého poločasu vstoupila Jiskra s cílem co nejdříve zápas definitivně rozhodnout. Zatlačila hosty před šestnáctku, ale akcím chyběla hlavně přesnost. V 54. minutě přetížená obrana hostí faulovala Koreluse a z nařízeného trestného kopu prostřelil děravou zeď Buršík – 3:1. Hosté se v těchto chvílích pokoušeli jen o brejky, ale ty stačila bez problémů zachytávat obrana Domažlic. V 58. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Paul, ale následná desetiminutovka byla ze strany domácích rozháraná. Hosté vycítili šanci a i v deseti se dostali do několika slibných akcí, ty však nedotáhli do konce. Naopak, v 68. minutě domácí využili standardku. Po rohu Konůpky se dostal k míči Svoboda a lišácky z otočky skóroval – 4:1.

Jiskra si poté vytvořila obrovský tlak. Postupně se do šancí dostali Svoboda, Tumpach, Dufek, Kobes, ale bez efektu. V 75. minutě předvedl svojí sílu Tumpach, když přešel přes čtyři bránící hráče a nedal Němcovi šanci – 5:1. O čtyři minuty později udělal pro změnu Dufek slalom mezi hosty a jeho prudký přízemní centr poslal pod víko Konůpka – 6:1. Závěr zápasu byl ve znamení nevyužité loženky Svobody. V nastavení udělal snad jedinou chybu v utkání gólman ZČE Němec, když neudržel střelu Buršíka z trestného kopu – 7:1.

Ohlasy po utkání:

„Do utkání jsme vstoupili nešťastně. Hned první střela skončila v síti. Kluci se s tím ale vypořádali, zatlačili hosty před branku a brzy se povedlo vyrovnat. Poté jsme si vytvořili při velkém tlaku další šance. ale gól jsme dali až po další standardce. V první půli se hosté snažili o brejky, ale ty jsme dokázali zachytávat. Do druhé půle jsme šli s cílem vstřelit co nejdříve třetí branku. To se povedlo celkem brzy. Pak byl hostům vyloučen hráč. Paradoxně po tomto vyloučení se hosté dostali trochu do hry. My jsme naopak hráli chaoticky. Z toho nám pomohl až gól Lukáše Svobody na 4:1. Od té chvíle nebylo pochyb o vítězi, bylo jen otázkou, s jakým výsledkem zápas skončí," uvedli trenéři Jiskry.

Jiskra Domažlice: Krutina – Major, Stróž, Zíma, Korelus – Kobes, Hojda, Dufek, Konůpka – Tumpach, Nechoďdomů. Střídali: Svoboda, Buršík, Matulka. Trenéři: Steinbrücker, Forro.
ZČE Plzeň: Němec – Karásek, Hruška, Vojta, Paul, Kaše, Trojovský, Bledý, Šmídl, Filipčík, Kuncendörfer. Střídali: Hubka, Huml, Sýkora, Gita. HR: Kastl. ⋌(for)