SK BENEŠOV – JISKRA DOMAŽLICE 2:2 (0:1) na PK 2:4

V prvním poločase byli více na míči hosté, ale domácí dobře bránili a nepouštěli je větších šancí. Přesto se dostali do vedení po úniku Došlého a ještě nastřelili břevno. Benešov útočné akce do konce nedotáhl.

Po přestávce to bylo z útočné snahy u domácích jiné kafe a v 52. minutě již na tabuli svítil stav 2:1. To nejprve důrazný Jíša vyrovnal a následně parádně připravil gól pro Svobodu. Jenže se dlouho z vedení neradovali, když si po hodině hry, podobně jako s Admirou dali vlastní gól. Po tečovaném centru se odrazil míč nešťastně od Turka, jenž se přetahoval v souboji s Došlým. V závěru zápasu mohl strhnout výhru Benešov na svou stranu, ale po závaru nedotlačil míč do sítě.

V penaltovém rozstřelu domácí Skopec, Juroška i Žák zklamali, proměnili jen Braný a Hrubý. Domažlice sice také jednu penaltu nedaly, přesto si připsaly druhý plusový bod.

„Soupeř bude určitě míchat postupovými pozicemi. Nastoupil kompaktně a sebevědomě, ale na to jsme se připravili. Nemohli jsme s nimi hrát otevřenou hru, chtěli jsme obsazovat prostory a hráče, aby jsme nebyli moc roztažený a nedali jim pro kombinaci a rychlost šanci. To se nám dařilo až na jeden případ, kdy jsme nezachytili klasický jejich útok a Došlý si v koncovce věděl rady. Dopředu jsme se moc nedostávali, ale nebyli jsme jalový, a tak výsledek 0:1 v poločase nebyl špatný. V kabině jsme si něco řekli a nástup do druhého poločasu se nám podařil a dvě rychlé akce jsme zakončili góly. K naší smůle jsme si po centru opět dali vlastní gól," dodal k utkání trenér Benešova Luboš Zákostelský a pokračoval: „Za odvahu a bojovnost jsme si bod zasloužili, penalty jsme nezvládli, ale to je loterie. Spokojení jsme nejen s bodem, ale hlavně s přístupem a výkonem hráčů. Klobouk dolů, jak zápas odmakali, hlavně Zdeněk Vrňák se na postu defenzivního záložníka vydal fyzicky."

Branky: 47. Jíša, 52. Svoboda – 32. Došlý, 60. vlastní Turek. Rozhodčí: Vít. ŽK: Svoboda, Hrubý, J. Zákostelský – Leitl, Braun. Diváci: 350. Poločas: 0:1.

SK Benešov: Capouch – Preisler, Braný, Žák, Jíša, Juroška, Svoboda, Turek, Hrubý, Zákostelský, Vrňák
Náhradníci: Krejza, Bredler, Zoubek, Horváth, Skopec, Stareček

Jiskra Domažlice: Ticháček – Tůma, Bauer, Mužík, Braun, Špírek, Bárta, Leitl, Tafat, Hrubý, Došlý
Náhradníci: Vondráček, Vojtko, Beránek, Hamerník, Javorský, Švihořík