Euforii na Střelnici znovu střídá zklamání

Domažlice – Bohužel, je to tu zase. Pohárové opojení v Domažlicích stejně jako vloni vystřídala ´kocovina´.

25.8.2014

Z utkání Jiskry Domažlice se Štěchovicemi.Foto: Vojtěch Kotlan

Jiskra, která ve středu šokovala fotbalový národ vyřazením prvoligové Dukly z poháru, nedokázala za pár dnů načerpat tolik sil, aby si ve 3. kole soutěže poradila doma s houževnatými Štěchovicemi. Nepomohla ani přesilovka po vyloučení brankáře hostů. Na Střelnici tak poprvé v sezoně došlo na nově zavedené pokutové kopy. Druhý bod si nakonec do 160 km vzdálených Štěchovic odvezli hosté.

Těm už sice chyběli zkušení Jelínek s Pospíšilem, kteří těsně před sezonou zamířili do Německa, ale ty proti Jiskře nahradili ligovými soutěžemi ostřílení Jakobovský (Varnsdorf), Laušman (Slavia, Žižkov) a Prosek (Slavia).

Jiskra Domažlice – FK Štěchovice 0:0 (0:0) na PK 3:4
První poločas se hrál vyrovnaný, spíš bojovný než pohledný fotbal. Hosté s mnoha ligou ostřílenými hráči moc dobře věděli, na koho z domácích si mají dát pozor. Už v 11. minutě Mužíka ´skolil´ Hřebeček a byl rád, že za ostrý faul na špílmachra Chodů viděl pouze žlutou kartu. Ve 39. minutě chyboval v rozehrávce stoper Jiskry Tůma a nabídl šanci nové akvizici Štěchovic Jakopovskému. Jeho střelu naštěstí vytlačil brankář Ticháček na rohový kop. V závěru půle byli ´modrobílí´ blízko gólu. Hrdlička dostal balon do běhu na pravé straně a z hranice šestnáctky napálil břevno Sňozíkovy branky.

Také druhý poločas nabídl více boj než fotbalovou lahodu. Po hodině hry zahrávali hosté rohový kop, který domácí odvrátili a z bleskového protiútoku mohl udeřit Mužík, jeho dělovka ale skončila asi deset centimetrů od tyče! V 67. minutě ligou ostřílený brankář Štěchovic Sňozík chytil balon mimo pokutové území a sudí jej vyloučil. Za střídajícího Hudce se do branky postavil náhradní brankář Soukup. Ani výhoda jednoho muže v poli navíc Jiskře ve zbytku utkání kýžený gól nepřinesla.

Protože i v České fotbalové lize se od nové sezony na dělbu bodů nehraje, došlo na penaltový rozstřel. Ten úspěšně začal hostující Busta. Za domácí šel jako první Špírek a neproměnil. Další exekutoři se nemýlili, uspěli hostující Hřebeček, Prosek, za domácí snižovali Bauer a Tafat. Ve čtvrté sérii nedal hostující Müller, a domácí kapitán Mužík srovnal na 3:3. Poté proměnil štěchovický Švejda, zatímco dosud neomylný exekutor Jiskry Braun míč za čáru dostat nedokázal. Druhý bod tak za vyhraný rozstřel v poměru 3:4 patřil hostům ze Štěchovic.

Domažlice, které až dosud jako jediné mužstvo v soutěži dokázaly naplno bodovat, po ztrátě bodů opustily čelo tabulky. Na výsluní je střídá Králův Dvůr.

Jiskra Domažlice: Ticháček – Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta (86. Javorský) – Leitl (72. Špírek), Braun, Mužík, Došlý (79. Vondráček) – Tafat, Hrdlička. Trenér: Stanislav Purkart.
FK Štěchovice: Sňozík – Müller, Busta, Baubín – Pavlík (89. Říha), Jakobovský, Hřebeček, Novák (90. Švejda), Prosek – Hudec (67. Soukup), Laušman (86. Cienciala). Trenér: Jiří Hruška.
HR: Makovička – Hrkal, Kramlová. ŽK: 1:4 (89. Javorský – 12. Hřebeček, 53. Busta, 83. Laušman, 90. Novák), ČK: 0:1 (68. Sňozík). Diváků: 350.

Japonská televize natáčela v Poběžovicích

Poběžovice - Japonská televize NHK natáčela v areálu poběžovického zámku reportáž o místě, které má výraznou japonskou stopu díky hraběnce Mitsuko Coudenhove-Calerghi, která zde žila začátkem 20. století.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.