Domažlice – Vyšehrad 2:0

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Velkou šanci ke skórování měl navrátilec do Domažlic Petr Došlý, ovšem neproměnil.
Do kabin ale i přesto šli spokojenější domácí hráči.

Gólový úspěch přišel ve 40. minutě, kdy Braun vyslal centrem z vlastní poloviny do brejku Vítězslava Hrdličku. Posila Chodů z prvoligového kádru Viktorie Plzeň v šanci nezaváhala a po přesné střele k tyči domácí vedli 1:0.

Ve druhé části hry hrozili i hosté, kteří byli po změně stran aktivnější. Skóre se jim ale srovnat nepodařilo. S ubíhajícím časem se naopak obrana hostí čím dál více otevírala ke slibným brejkům. A tak Jiskra téměř tisícovce diváků připravila ještě jednu gólovou radost.

V 81. minutě nabídl střídající Leitl před branku ideální přihrávku Milanu Braunovi, který nezaváhal a upravil na konečných 2:0.
Jiskra tak doma na úvod sezony v rámci Chodských slavností bere důležité tři body.

„Hráli jsme poctivě a zodpovědně. I Vyšehrad byl ale velmi nepříjemným soupeřem," řekl po zápase kouč Domažlic Stanislav Purkart.
K dalšímu zápasu Chodové míří do Chomutova. Se Severočechy, kteří prohráli v Zápech 0:3, se Jiskra utká v sobotu 16. srpna od 10.15 hodin.

Poločas: 1:0. Branky: 40. Hrdlička, 81. Braun. ŽK: 3:3. ČK: 0:0. Rozhodčí: Drábek – Šimek, Šedivka. Diváci: 950.
Domažlice: Ticháček – Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta – Došlý (73. Špírek), Mužík, Vojtko (64. Leitl), Braun (87. Javorský) – Tafat (77. Hamerník), Hrdlička.

Ostatní výsledky 1. kola ČFL: Benešov – Čáslav 1:0 (0:0, 47. Zákostelský), Admira Praha – Štěchovice 0:0 (4:3 PK), Zápy – Chomutov 3:0 (2:0, 19. Bálek, 22. Pavlík, 59. Kalivoda), Králův Dvůr – Písek 1:1 (3:1 PK, pol. 1:1, 36. Šlapák – 45. Zahrádka), Vltavín – Bohemians Praha 0:0 (2:4 PK), Chrudim – Meteor Praha 4:0 (2:0, 2. Radouš, 44. Vodrážka, 48. Kučera, 76. Sixta), Union 2013 – Převýšov 1:0 (1:0, 9. vlastní branka Jarkovský), Jirny – Louňovice 0:0 (odloženo).