Benešov se stal místo Kunic farmou pražské Dukly. Spolupráce má kořeny v přátelství trenérů obou týmů Luboše Kozla a Luboše Zákostelského. Oba zahájili svou fotbalovou kariéru v nedalekém Divišově, odkud postupně přešli do Benešova a dál. Z kádru Dukly hrají za Benešov Pavel Čapek (r. 92), Patrik Svoboda (r. 94), Dominik Preisler (r. 95) a Václav Milec (r. 93), který byl na hostování v Horních Měcholupech. Na farmu chodí hrát i africký talent, reprezentant Demokratické republiky Kongo do 20 let, Bidje Manzia, který zaujal už v pohárovém duelu Dukly s Jiskrou. Před sezonou se do Benešova z hostování ve Spartě Praha vrátil David Skopec a z Táborska Lukáš Horváth.

Svěřenci trenéra Luboše Zákostelského vstoupili do soutěže výhrou 1:0 nad Čáslaví, poté znovu doma podlehli Admiře 1:2 a naposledy prohráli v Zápech nejtěsnějším rozdílem 1:0. Z poháru je vyřadily divizní Brozany.

Domažlicím se v poháru dařilo o poznání víc. Ve 3. kole je nezastavila ani prvoligová Dukla. Její farma by proto teoreticky pro svěřence trenéra Stanislava Purkarta neměla být překážkou.

Jiskra po těžké středeční pohárové bitvě vzápětí zbytečně ztratila s hratelnými Štěchovicemi, když při šíři kádru překvapivě nasadila do sobotního duelu navlas stejnou sestavu. Chodové potřebují v Benešově vyhrát, aby neztratili kontakt se špicí tabulky, a jistě si chtějí zvednout sebevědomí dobrým vstupem do ´anglického´ týdne, kdy ve středu 3. září míří do Písku, v sobotu 6. září hostí ´prokletou´ Admira Praha, která jí vloni zkazila porážkou v ČFL pohárovou radost.