„Jsem moc spokojený s tím, že kluci skvěle plnili taktické pokyny. Byl to velmi dobrý a vyrovnaný zápas s kvalitním soupeřem. Chtěl bych také hráče pochválit za to, že proměnili všechny penalty," shrnul duel tachovský trenér Pavel Vaigl.

Očekávaný scénář měl naopak souboj Klatov s prvoligovou Jihlavou. Čtvrtý tým uplynulého ročníku divizní skupiny A na papírového favorita vůbec nestačil a po drtivé porážce 1:9 v poháru končí. „Pokud se nebudu ohlížet na výsledek, tak s předvedenou hrou jsem spokojený. Klukům nelze upřít bojovnost ani nasazení. V naší hře jsem viděl prvky, které jsem od hráčů vyžadoval a které bychom chtěli aplikovat také v soutěži. Pro mě jako trenéra utkání splnilo svůj účel," zhodnotil cennou zkušenost klatovský kouč Martin Lepeška.

S pohárem se loučí také třetiligové Domažlice, kterým v postřekovském azylu vystavil stopku severočeský Jablonec, aktuálně druhý tým nejvyšší české soutěže. „Jablonec potvrdil své fotbalové kvality, ale myslím si, že jsme podali sympatický výkon, který se divákům musel líbit. Trošku mě mrzí zbytečné chyby v defenzivě, po kterých jsme inkasovali všechny čtyři branky, ale takový je fotbal. Teď musíme rychle přepnout a připravit se na víkendové první soutěžní kolo," okomentoval porážku s prvoligovým obrem Milan Dejmek, trenér Domažlic.

Jiskra Domažlice - FK Jablonec 1:4
Poločas: 0:3. Branky: 88. Černý – 37. Mehanovič, 40. Kouřil, 45. Doležal, 64. Vojtěch Kubista. Rozhodčí: Jílek – Urban, Kubec. ŽK: 1:2. Diváci: 725.
Domažlice: Šiman – Černý, Chocholoušek, Bauer, Mužík, Špírek (46. Bezdička), Braun, Roubal (80. Buršík), Hrubý, Piroch, Fořt (60. Došlý). Trenér: Milan Dejmek.
Jablonec: Hrubý – Pernica, Hanousek, Hybš, Mehanovič (46. Trávník), Doležal, Bazal, Kouřil, Wágner (63. Mihálik), Pospíšil, V. Kubista (73. M. Kubista). Trenér: Zdenko Frťala.

FK Tachov - Viktoria Žižkov 1:1
PK: 5:4. Poločas: 0:0. Branky: 94. Folejtar – 105. Trýzna z penalty. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Němec. ŽK: 3:1. Diváci: 150.
Tachov: Houdek – Hájovský, Matas, Knakal, Habart, Hoffmann, Kyndl (58. Folejtar), Dvořák, Mlynařík, Vyleta (60. Kropáček), Hradecký (103. Šácha). Trenér: Pavel Vaigl.
Viktoria Žižkov: Hrubeš – Egert, Podrazký (73. Urbanec), Trýzna, Engelmann, Gebert, Josl, Procházka (46. Čapek), Eliáš, V. Klán (46. M. Klán), Pimpara. Trenér: David Oulehla.

SK Klatovy 1898 - Vysočina Jihlava 1:9
Poločas: 0:5. Branky: 64. Lukeš – 5., 13. z penalty a 69. Harba, 16. a 23. Dvořák, 41. a 81. Šamánek, 80. Urblík, 89. Fulnek. Rozhodčí: Franěk – Blažej, Mokrusch. ŽK: Hráno bez karet. Diváci: 610.
Klatovy: Rojík – Krásný (78. Herman), Rybák, Pavlovič, Janda, Mészáros, Vojtko, Chirinciuc (63. Matějka), Kotrba (69. Dolanský), Lucák, Lukeš. Trenér: Martin Lepeška.
Jihlava: Rakovan – Blaič, Krejčí, Hronek (67. Urblík), Šamánek, Štěpánek, Harba, Fulnek, Mišun, Rosa (46. Urdinov), Dvořák (46. Rabušic). Trenér: Michal Hipp.