HORNÍ BŘÍZA–ČECHIE PŘÍKOSICE 2:3 (0:1)

Po odloženém duelu proti Rapidu (je přesunut na Velikonoční pondělí) zamířili jižané na umělý povrch III. generace. Mistrovskou premiéru zde měl nový trenér Čechie Jan Pleticha. Do základní jedenáctky nominoval Protivínského, Votípku, Peška, Štycha, Papáčka, Pražáka, Komance, Fialu, Krystla, Lisého a také svoji maličkost. Na střídání byli připraveni uzdravení Prchlík, Jandoš a Vlček, Kotnauer a Vaník. Chyběli Krajdl a zranění Kohout, Hrubý a Nový.

Domácí začali bojovněji a v prvních pěti minutách se Příkosičtí bránili za cenu nedovolených zákroků. Ani jeden z přímých kopů ale Protivínského vážněji neohrozil. První velká šance hostů přišla v 8. minutě po dlouhém Pražákově autu od střídačky domácích. Do vápna si naběhl Fiala, ale na dorážku nedosáhl. Ve 12. minutě Votípka na hranici velkého vápna obešel dva obránce a následná Papáčkova střela z úhlu těsně minula vzdálenější tyč Mizerovy brány. V následující minutě centroval míč z levé strany Fiala a Štych se trefil hlavou na 0:1. Ve 24. minutě po vzájemné strkanici uviděli od hlavního sudího Cihláře žlutou kartu domácí Šimice a hostující Pražák. Po třiceti minutách hry překazil snahu domácích po vyrovnání Protivínský, když sebral Fránovi míč z nohy. Ve 41. minutě zahrávali domácí dva rohové kopy za sebou, druhý Protivínský zlikvidoval ukázkovou robinsonádou. Minutu před koncem první poloviny hry fauloval Štych. Domácí položili míč na zem a rychle rozehráli. Míč jim sebral Votípka a běžel sám na bránu. Přeslechl píšťalku sudího a za svou aktivitu byl oceněn žlutou kartou. Po přímém kopu Protivínský zneškodnil nebezpečnou střelu.

Do druhé části domácí vystřídali, Zavadil přenechal místo Vrlovi. Ve 49. minutě se jim podařilo vyrovnat. Po faulu se z přímého kopu míč odrazil od břevna a Janka dorážel do prázdné brány. V 52. minutě domácí střídali potřetí . Pět minut na to platilo známé nedáš – dostaneš. Po autu se mohl za hosty prosadit Štych, ale pálil nad branku. Z protiútoku se technickou střelou z úhlu trefil Vrla a bylo to 2:1.

V 60. minutě realizovala Čechie dvojnásobné střídání. Z plochy odešli Votípka a Pražák, nastoupili Jandoš a Prchlík. O šest minut později prostrčil Krystl balón Jandošovi, a ten vyrovnal střelou k tyči na 2:2. Následovaly další dvě šance Štycha, ale brankář Mizera obě zlikvidoval. V 71. minutě poslal Fiala zpětnou přihrávku na Prchlíka, který bombou z dálky poslal Čechii do vedení. V posledních minutách hry sudí Cihlář ještě naděloval žluté karty, za domácí ji viděl Vrla, za hosty Lisý. Hráči obou týmů bojovali do poslední chvíle a Mizerovu bránu dvakrát ohrozil Jandoš.

Závěr utkání patřil především příkosickému brankáři Protivínskému, který dokázal zlikvidovat několik domácích útoků a uhájil tak pro své barvy těsné, ale cenné vítězství. V 90. minutě Vodrážka v roli asistenta hrajícího trenéra Pletichy ještě takticky střídal a po čtyřech minutách nastavení Cihlář ukončil utkání za stavu 2:3.

Jarní premiéra čeká Čechii na domácím trávníku v sobotu 24. března, kdy od 10.15 hostí Holýšov.

Poločas: 0:1. Branky: 51. Křížek 60. Vrla – 14. Štych 64. Jandoš 73. Prchlík. Nejlepší hráči: Krůs – Protivínský. Rozhodčí: F. Cihlář. ŽK: 4:3. Diváci: 234.
Horní Bříza: Mizera – Šimice, Sedlecký, Krůs, Zavadil (46. Vrla), Z. Hacker (36. Fedorco), M. Chocholatý, Frána (75. M. Hacker), Křížek, P. Chocholatý, Mornštajn (80. Landa). Trenér Václav Votípka.
Příkosice: Protivínský – Votípka (64. Prchlík), Pešek, Štych (90. Vlček), Papáček (85. Kotnauer), Pražák (60. Jandoš), Komanec, Fiala, Krystl, Lisý, Pleticha. Hrající trenér Jan Pleticha.