Holýšov – V 17. kole Fincentrum krajského přeboru přivítal zachraňující se Holýšov na svém hřišti překvapení podzimu, soupeře z Klatov. Domácí chtěli navázat na týden starou výhru nad Horní Břízou, místy až průměrným výkonem však nemohli omlazenému týmu hostů konkurovat. Domácí trenér se musel v zápase obejít bez zraněných Hrádka, Kubiny, Vrby a Manowetze, a tak měl na lavičce pouze dva hráče A – týmu, doplněné o náhradního brankáře a dva dorostence.

FK Holýšov – SK Klatovy 1898 0:1 (0:0)
V první velké šanci zápasu se ocitli domácí, když v 7. minutě vyslal z pravé strany Tlustý centr do vápna, ale tísněný Panuška nedokázal zakončit. O dvě minuty později mohli jít do vedení hosté, Marcel však v poslední chvíli míč odvrátil efektním zákrokem na roh. V 18. minutě rozehrál domácí Panuška rohový kop a brankář Herman musel odvracet na další roh, po kterém Lukáš střílel těsně vedle branky. Tentýž hráč vyslal o dvě minuty později centr do vápna na Tlustého, tomu však sebral míč z hlavy gólman. Ve 35. minutě vyslal Černohorský střílený centr podél branky, ale nikdo ze spoluhráčů míč nezasáhl.

Po sedmi minutách odehraných z druhé půle Černohorský znovu hledal kanonýra Tlustého, toho však Herman vychytal. O dvě minuty později udeřilo na druhé straně. Hosté zahrávali roh, domácí brankář Marcel se špatně dorozumněl s obranou, zůstal stát na čáře a Hanzlík poslal hlavičkou hosty do vedení – 0:1. Poté se hra poněkud uklidnila a přemístila se do středu pole. Tam Černohorský dvakrát ztratil míč a hosté šli v přečíslení na Marcela. Poprvé dobře zasáhla domácí obrana a ve druhém případě zachrámil naději domácích gólman. Dvacet minut před koncem mohli domácí vyrovnat, ale Tlustý a po něm z dorážky ani Dostálík skórovat nedokázali. V 72. minutě mohl Černohorský své dvě předešlé zaváhání napravit, když po přímém kopu poslal jedovku k tyči, ale Herman konečky prstů míč vytěsnil na roh. O pět minut později mohl do vápna týmu z města karafiátů proniknout Trhlík, na poslední chvíli však zvolil místo průniku centr na nabíhajícího Lukáše, ten však hosté odvrátili. Tři minuty před koncem zívala prázdná branka na hostujícího Daniela Matějku, ten však nepochopitelně a ke štěstí domácích minul. Následnému domácímu náporu již hosté odolávali kouskováním hry v podobě postupného střídání i zákroků na hranici pravidel, jež hlavní rozhodčí pouštěl.

FK Holýšov: Marcel – Levička, Trhlík, Majlát, Lukáš – Černohorský, Panuška, Procházka, Multrus – Jeniš, Tlustý.
SK Klatovy 1898: Herman – Veselka, Ulrych, Matějka D., Vítovec – Hanzlík, Mészáros, Matějka T., Sýkora – Janda, Dyrt. Rozhodčí: Reznichenko, Bogdan, Schneider. ŽK: 2:1. Diváků: 250. ⋌(zav)