V Kolovči se po sezoně loučili Petr Vlček a Roman Baxa, dvacetiletý snajpr Patrik Gabriel bohužel ohlásil odchod do Německa. S dalšími ztrátami ale v Kolovči nepočítají. Naopak. „Z exdivizního Chrástu přichází do přípravy Jarda Šimr a Jan Pavlík, z dorostu Doubravky se vrací kolovečský gólman Janeček a do přípravy se u nás má zapojit i Jakub Ferra z Domažlic," vypočítává případné posily trenér Štěpán Hirschl.

Ačkoli jde zatím jen a pouze o hráče na testech, i bez nich by měli Šperl, Milota, Doškové a spol. opět hrát o špici krajského přeboru. „Cíle jsou stejné, jako když jsem k týmu přišel. Vyhrát soutěž," uvádí Hirschl. Ke splnění tohoto cíle bude podle něj nutné disponovat dobře sehranou obranou.

Kuloáry se už šíří zpráva, že o motivaci by měli mít mistři přeboru postaráno. Pokud to vyjde, Koloveč s nově budovaným kádrem by po letošním odmítnutí příští výzvu k postupu do divize asi přijal.

Ostrá letní příprava začala svěřencům trenéra Hirschla včera. Hráče čekají tři tréninky týdně, v úterý, ve čtvrtek a v pátek. O víkendech mají na programu přípravné zápasy. V sobotu 13. července od 17.00 hodin se utkají s Mariánskými Lázněmi, účastníkem krajského přeboru na Karlovarsku, o týden později je od 17.00 čeká pouťový zápas ve Stodě s účastníkem přeboru Plzeňského kraje. Ve středu 24. 7. od 18.00 se Kolovečtí utkají s posíleným divizním Tachovem a v sobotu 27. 7. o pouti od 17.00 ve Staňkově s domácími borci (I. A třída). Hned o den později se Došek a spol. představí o pouti v Postřekově (zatím I. B třída) od 15.00 hodin . V generálce před soutěží pak Koloveč v sobotu 3. srpna od 17.00 prověří účastníky Ligy U19 z Doubravky.