Štěpán Hirschl, trenér Slavoje Koloveč: „Soupeře jsem viděl v Klatovech a dnes zahrál lépe, než tam. Sympatické bylo, že chtěl hrát fotbal. Za výhru 2:1 jsem rád, diváci viděli dobrý fotbal, ale jako trenér spokojen být nemohu. Dost přihrávek bylo pokažených, v závěru jsme neudrželi balon. Náš výkon hodně ovlivnilo zranění Lukáše Doška, nejen jeho práce v obraně, ale i průniky po straně a centry nám pak scházely. Několikrát nás podržel gólman, o našem vítězství rozhodla lepší střelecká potence."

Václav Šperl, kanonýr Slavoje Koloveč: „Zápas byl hodně vyrovnaný, možná by mu slušela i remíza, ale za cenné vítězství jsme rádi. Jsou to vydřené body, každý makal na sto procent. Hrálo se nahoru dolů, plno loženek na obou stranách, to se divákům muselo líbit. Gól Jirky Rejthara měl platit, i balon na Došana od mne byl regulérní. Rejty vybíhal za ním, takže podle mě šlo o chybu pomezního. Tomu mému gólu předcházel super balon zprava, naběhl jsem tam a hlavou skóroval. Chtěl bych poděkovat fanouškům, hnali nás kupředu, byli skvělí, to, co tady kotel předvádí, je super. Ke konci už to byla z naší strany trochu křeč, snažili jsme se výsledek uhlídat, projevila se i únava, takže nebyla taková nabídka volných hráčů."

Michal Čadek, trenér FK Horažďovice: „Chtěli jsme si odsud odvézt bod, dva nebo i tři. Že to nevyšlo, je dáno vyspělostí mančaftu Kolovče, někteří kluci hráli ligu. Ale i my máme v kádru kluky z divize, takže jsme sem nejeli bránit. Hrajeme takhle proti všem, rozestavení čtyři čtyři dva se staženým Vlastou Beránkem, který měl podporovat hrot. Zápas byl pro nás specifický tím, že jsme nehráli do plných jako obvykle. Naší nedůsledností jsme dostali první gól, a to rozhodlo, protože jsme pak museli otevřít hru. Na tři obránce jsme to ani v závěru nezkoušeli, to bychom jich proti takové kvalitě dostali pět. Klukům nemám co vytknout, byly tam individuální chyby, ale ty přišly po fyzickém vyčerpání. To je fotbal."

Jakub Kozlík, brankář FK Horažďovice: „Podle mne to byl remízový zápas, šance byly na obou stranách. Škoda, že nám tam něco nepadlo dříve. Rozhodlo naše neproměňování šancí, zatímco soupeř jich využil. Dneska jsem si docela zachytal (smích). Bylo znát, že soupeř má v kádru bývalé ligové hráče. Kdy budeme i takové soupeře přehrávat? No přece na jaře, u nás."

Vlastimil Beránek, záložník FK Horažďovice: „Věděli jsme, kdo tady hraje, celý týden jsme se na to připravovali. Přijeli jsme si pro bod, možná i pro výhru na penalty, ale po průběhu zápasu mohu říct, že jsme tady neměli prohrát. Úvodních dvacet minut jsme měli hodně navrch, škoda že se neujala šance moje nebo Petra Mičkala. Zápas by se pak asi vyvíjel jinak. Koloveč má lepší útok než obranu, z toho ostatně vyplývaly ty šance. I soupeř měl příležitosti, při nichž to smrdělo. Třeba Milota si tam dělal, co chtěl. Ve druhé půli domácí vyrovnali hru, dali dva góly po centrech, kdy jsme nepohlídali Vencu Šperla, a po přečíslení Tomáše Doška. Museli jsme to otevřít, ale podařilo se nám už jen snížit. Rozhodlo, že jsme neproměnili šance."