Předpokládám, že jste coby Domažličák začínal s fotbalem v Domažlicích, v Jiskře. Kdy a hlavně proč jste odešel?
„Začínal jsem hrát v Domažlicích. Když ale Jiskra postoupila do divize, odešel jsem coby starší dorostenec do 1. FC Horšovský Týn. Nabídka přišla od pana Pavlise, tehdejšího trenéra FC a pana
Vlčka, prezidenta klubu, a já ji přijal, protože jsem cítil, že bych si v Jiskře moc nezahrál."

Jakými kluby jste pak prošel?
„Prakticky hraji pořád za ´efcéčko´, ale v loňském roce jsme se spojili s Dynamem Horšovský Týn, takže teď působím v FC Dynamo Horšovský Týn."

Na jaké období v týmu 1. FC Horšovský Týn nejraději vzpomínáte?
„Nejraději vzpomínám na postup do I. B třídy a na dobu, kdy nás trénoval pan Kožíšek."

Jak jako hráč s odstupem času hodnotíte spojení obou týnských klubů?
„Je fajn, že můžeme hrát vyšší soutěž, ale parta, co byla v ´efcéčku , se pomalu vytrácí, což mě mrzí. Má to svoje pro i proti, ale já bych byl radši, kdyby se kluby nespojily."

S FC Dynamo Horšovský Týn jste letos okusil krajský přebor. Když vezmu jméno po jméně, většinu hráčů do společného mančaftu dodalo ´efcéčko´, což znamená, že skoro celý tým skočil z I. B třídy do soutěže o dvě třídy výš. Nebylo naivní myslet si, že by mohl obstát?
„Nemyslím, že by to bylo naivní. Sice chyběly zkušenosti, ale to jsme chtěli nahradit nasazením a bojovností, což jsme moc neplnili."

Příchodem Šinála, Havlíčka a Janečka se čekalo, že se výsledkově zvednete zvláště, když pak přišel i příbramský Pazderník. ´Havlajs´ stačil dát osm gólů, a patří k nejlepším střelcům soutěže, přesto jste za celý podzim vyhráli jen dva z patnácti zápasů. Tak slabí jste snad ale nebyli nebo ano?
„Měli jsme špatné vstupy do zápasů, prvních deset minut bývala katastrofa. Od těchto hráčů se čekalo možná až moc, ale jejich výkony občas ukazovaly, že nevšichni jsou hráči, kteří by nás měli zvednout."

Když si vzpomenu na tu desetiminutovou smršť se Sušicí hned v úvodu zápasu, neměla se posílit spíše obrana než záloha a útok?
„To byla opravdu hrůza, taky na to nerad vzpomínám. Do obrany k nám přišel Tomáš Dušek z Příbrami, který hrál velmi dobře, až na některé rozehrávky, ale to se občas stane každému. Jinak myslím, že naše obrana nebyla tak špatná, spíš dělala chyby kvůli trémě z vyšší souteže."

Hráči oblíbený trenér Josef Kožíšek byl po podzimní mizérii odvolán. Stačil se s vámi rozloučit?
„Trenér Kožíšek byl odvolán až asi dva týdny po skončení podzimní části, takže se s námi nestihl
rozloučit."

Co je podle vás potřeba přes zimu v Horšovském Týně udělat, aby se mužstvo zachránilo v krajském přeboru?
„Určitě hrát s větším nasazením a ´neprochrápat´ začátky utkání. (smích) Samozřejmě by to chtělo nové posily. Myslím tak čtyři až pět hráčů."

Nemohl by na jaře uspět a zachránit se stejný tým bohatší o zkušenosti z podzimu?
„Je mi líto, ale myslím, že se stejným týmem bychom to nezachránili. ´Legie z Príbrami´ ale není podle mého názoru tak moc nutná. Preferoval bych kluky, kteří jsou v okolí nebo hrajou v Německu. Tam je totiž spousta dobrých fotbalistů."

Vy osobně máte zájem zůstat nebo pomýšlíte na odchod? A co pro vás bude stěžejní při rozhodování?
„Pomýšlel jsem, ale pak jsem si řekl, že začnu přípravu v Týně a uvidíme. Budu rád, když budu hrát a udělám maximum, abych byl platným hráčem."

Proslýchá se, že byste mohl zamířit do Meclova. Opravdu byste šel z krajského přeboru do okresního?
„Ano, je to pravda. Mluvil jsem s trenérem Meclova a domluvili jsme se, že tomu necháme volný průběh. Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet, než začne soutěž. Asi by mi to dost mrzelo, ale kluci v Meclově mají výbornou partu i mimo hriště, jako jsme měli v ´efcéčku´. A to mám rád. Určitě by moje rozhodování ovlivnilo i to, zda bych měl střídat v kraji nebo hrát okres."

Kromě fotbalu jste hrával i futsal a byla na vás radost pohledět. Proč skončilo RSC Pronic Zanic a dá se tento úspěšný mančaft ješte někdy dohromady a začne hrát regulérní soutěž?
„Děkuji za kompliment. Skončili jsme, protože nás chodilo málo na zápasy a hrát ráno futsal a odpoledne ´velkej´ fotbal a ješte k tomu krajský přebor, to se opravdu nedalo. Chceme ale hrát příští sezonu."

Kromě fotbalu jste znám z kapely Moby Dick, která nahrála hymnu Jiskry Domažlice. Jak vzpomínáte na tohle natáčení? 
„V době, kdy Moby Dick nahrával hymnu pro Jiskru, kterou pro ně složil můj táta, jsem ješte v kapele nepůsobil. Hráli ještě ve starém složení. Takže bohužel nemám na co vzpomínat."

Jste jistě zodpovědný sportovec, takže když máte koncert, musí to pro vás být docela dilema. Jak to řešíte, když fanoušci chtějí přídavek za přídavkem a vy pritom potřebujete jít do postele, protože druhý den máte zápas?
„Piju jenom nealko a většinou spím před tím, než vyjíždíme. Občas to je náročné, ale zatím jsem to
vždycky zvládnul."

Vizitka Martina Wolfa:
Narodil se 26. 11. 1990 v Domažlicích, kde také bydlí. Vystudoval Obor pozemní stavitelství na SOŠ a SOU v Horšovském Týně a nyní pracuje ve společnosti Wagner Metall jako obsluha stroje na ohraňování plechů. Je svobodný a nezadaný, měří 172 cm a váží 72 kg. Nejraději hraje na postu pravého obránce nebo záložníka. Hraje pravou nohou. Oblíbené číslo dresu už od mladšího dorostu 15.
Oblíbené jídlo: knedlo zelo vepřo, pití: pivo nebo minerálka. Rád sportuje a rád posedí s přáteli.