Byly však na podzim okamžiky, kdy mu do smíchu moc nebylo. Rezerva třetiligových Domažlic neměla při svém debutu v soutěži dobrý začátek. Po dvou remízách přišly nešťastné prohry a propad na dno tabulky. „Nechyběl nám sice nováčkovský elán, ale chyběla zkušenost, pokora a chuť na sobě pracovat," vzpomíná šestačtyřicetiletý kouč. Po promarněném duelu se Stodem v 6. kole se mu hlavou honily myšlenky rezignovat, ale došlo na pohovor s hráči a po prohře v Příkosicích následovala série šesti zápasů, v nichž Chodové pokaždé bodovali.

Zimní příprava začala počátkem ledna. Mužstvo využívalo dobrých podmínek domácí Střelnice, o víkendech hrálo zápasy na turnaji v Horšovském Týně, který vyhrálo. Na programu bylo i několik dalších zápasů. „Moje představy o zimní přípravě byly jiné a zdaleka jsme nesplnili to, co jsem měl připraveno. Malou účast na trénincích zaviněnou zraněními, pracovním či studijním vytížením se nám nedaří zlepšit, stále chybí některým hráčům vůle na sobě pracovat. Naštěstí máme v Domažlicích kvalitní mládež, oba týmy dorostu patří k nejlepším v krajském přeboru, takže hráči dostali šanci. Mužstvo se tím ještě více omladilo, a proto soupeři na turnaji byli dostačující. Samozřejmě bych si přál zápasy s kvalitnějšími soupeři v naší kompletní sestavě, ale realita je bohužel jiná," žehrá Rybár.

Mužstvo přes zimu nikdo neopustil. Jakub Ferra a Libor Bláha absolvovali přípravu s třetiligovým kádrem, tím ukázali ostatním spoluhráčům, že dvířka do prvního mužstva jsou otevřená, ale oba by měli nastupovat za Benfiku. Příležitost dostanou i v zimě prověření mladíci. V brance by se na jaře měli střídat František Lorenc s Adamem Brataničem. Počítá se i se zapojením hráčů z širšího kádru A mužstva, protože k tomu je rezerva určená především.

Soupiska Jiskra Domažlice B na jaro 2013:

Brankáři: František Lorenc (89), Adam Bratanič (89). Obránci: Michal Pavlíček (90), Jakub Ferra (90), Lukáš Neumann (89), Josef Rojt (89), Jan Kubr (93), Jakub Šimůnek (95), Jakub Kalný (95). Záložníci: Radek Paluch (91), Jaroslav Krakeš (83), Martin Vísner (90), Vojtěch Hošek (91), Lukáš Waldmann (91), Jakub Brichcín (84), Martin Kubica (88). Útočníci: Jiří Hartl (90), Tomáš Lešek (93), Libor Bláha (94), Filip Soukup (94).
Přišli: Paluch, Bratanič (návrat z host. – FC Dynamo H. Týn), Šimůnek a Kalný (z dorostu).
Odešli: nikdo. Trenéři: Ivan Rybár a Vladimír Brichcín.