Čechie Příkosice – FK Holýšov 1:2 (0:1)
Trenér Jiří Multrus udělal oproti poslednímu domácímu vystoupení proti Klatovům malé změny v rozestavení. Místo hry na dva útočníky zvolil rozestavení 4-5-1 a ve hře to přineslo viditelné zlepšení. Hosté na soupeře vlétli hned od začátku a aktivní hra se brzy projevila i na výsledku. Tomáš Tlustý zahrával standardní situaci a přesným centrem našel na zadní tyči Lukáše, který v 8. minutě překonal Protivínského v domácí brance a poslal Holýšov do vedení – 0:1.

I po vstřelené brance diktovali hosté tempo hry. Domácí se dostávali před branku soupeře spíše jen z rohových kopů a dlouhých autových vhazování. S těmito míči si ale ve vápně kralující brankář Čermák poradil na výbornou. Ve 25. minutě se dostal do úniku Tlustý, ale tísněn obráncem vystřelil pouze vedle branky domácích. V další šanci prodloužil Jeniš hlavou míč na Lukáše, ten odcentroval na Multruse, který volejem z hranice vápna trefil jen jednoho z obránců Příkosic. Dobře pro domácí, protože střela by nejspíš zapadla do branky Protivinského. Podobná situace se později odehrála i před brankou Holýšova, když jeden z obránců zblokoval šanci příkosického Lisého na roh.

Druhý poločas začal opt lépe pro hosty. Ve 47. minutě se na pravé straně dostal k míči Panuška a přesným centrem našel Jeniše, jehož hlavička zapadla za záda domácího brankáře – 0:2. V 59. minutě kvůli zranění odstoupil střelec prvního gólu Lukáš a nahradil ho stoper Lucák. Domácí po druhé obdržené brance znervózněli a začali chybovat v rozehrávce. Hosté se často dostávali do přečíslení, ale řadu brejkových situací doslova zazdili. V 66. minutě pak přišel trest. Domácí zahrávali dlouhý aut, míč se ve skrumáži před brankou odrazil od novice v sestavě Lucáka a byla z toho nešťastná vlastní branka – 1:2.

Domácí po kontaktní brance ožili a před branku Čermáka létalo mnoho nebezpečných centrů ze stran. Domácím k vyrovnání nepomohla ani závěrečná série rohových kopů, kdy do vápna přiběhl na pomoc i brankář Protivinský, a tak Holýšov získal veledůležité tři body a první skalp tohoto neoblíbeného soupeře.

FK Holýšov: Čermák – Levička, Trhlík, Majlát, Lukáš (Lucák) – Panuška (Dostálík), Procházka, Multrus (Kubina), Černohorský, Jeniš – Tlustý. Trenér: Jiří Multrus. Branky: 66. vlastní Lucák – 8. Lukáš, 47. Jeniš. ⋌(fkh)