Přeštice – FK Holýšov 1:1 (0:1) na PK 4:3
Začátek utkání se pro hosty začal vyvíjet dobře. Hned po úvodním oťukávání utekl po levé straně Lukáš, přesným centrem našel Tlustého, který dostal holení míč do branky – 0:1. Domácí se snažili po obdržené brance držet míč na svých kopačkách, to se jim celkem dařilo, ale hosté hrozili z rychlých brejků. V 15. minutě vysunul Lukáš přihrávkou Kubinu, který běžel z úhlu na brankáře Šilhánka, ten ale jeho nečekanou střelu reflexivně vytěsnil na roh. O chvíli později se po pravé straně uvolnil Vrba, přihrál pod sebe na Majláta, ten posunul do stoprocentní šance Tlustého, avšak holýšovský kanonýr se tentokrát mýlil. Poté musel ze hry odstoupit zraněný Jeniš a na hřiště se dostal Dostálík. Přeštičtí dále dobře kombinovali kolem šestnáctky hostů, ale bez výraznějších šancí. Do konce poločasu se na skóre už nic nezměnilo a hosté odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Ve druhém poločase udělali domácí změny v sestavě, což oživilo jejich hru. Po rohovém kopu střílel nad Čermákovu branku domácí Bešta. V 53. minutě se i domácí dočkali gólu. Bouc posunul míč na Přibáně, který v samostatném úniku nezaváhal a vyrovnal skóre – 1:1. Vyrovnání hosty probudilo. Nejdříve utekl po pravé straně Vrba a přesným centrem před branku našel Dostálíka, který tváři v tvář gólmanovi nevsítil druhou branku. O chvíli později putoval míč po ose Lukáš, Kubina, Dostálík zpět k Lukášovi, který nastřelil břevno Šilhánkovi branky. Těsně před koncem měli šanci i domácí, když se jeden z útočníků dostal až před Čermáka, ale skákající balon nedokázal dopravit do sítě.

Žádná změna výsledku už do konce zápasu nepřišla, a tak došlo na penalty. V těch byli za Holýšov úspěšní Trhlík a Černohorský, Levička a Kubina penaltu neproměnili, kdežto za domácí si poradil brankář Šilhánek s penaltou na výbornou a rozhodl o tom, že bod navíc zůstal v Přešticích.

Z krajského přeboru přímo spadne jeden tým, dva další čeká baráž. Pokud čtrnáctý Bolevec nepřekvapí v sobotu s Chrástem a Holýšov zvládne v neděli od 17.00 hodin v domácím prostředí zápas roku s SK ZČE, měl by být zachráněn bez ohledu na výsledek svého posledního utkání letošní sezony s tabulkovým sousedem v Plzni na Rapidu.

FK Holýšov: Čermák – Levička, Lucák, Trhlík, Lukáš – Vrba (Vítek), Majlát, Černohorský, Kubina – Jeniš (Dostálík), Tlustý. ⋌(red)