Stod – FC Dynamo H. Týn - Sobota 15.00 hodin

Týnské Dynamo si premiéru v přeboru sice odbylo už vloni, přesto bude sobotní duel ve Stodě pro klub nová zkušenost. FC Dynamo H. Týn vzniklý spojením dvou fotbalových rivalů, Dynamo a 1. FC, povede poprvé v nejvyšší krajské soutěži kouč Josef Kožíšek. Také kádr už netvoří ´příbramská legie´. „Fanoušci i my ve vedení jsme tuhle dřívější praxi zamítli. Chceme spoléhat především na hráče místní a z okolí, které diváci znají," vyvrací prezident klubu Antonín Vlček st. šeptandu posledních dní o tom, že klub nakonec přece jen po části ´Krejčího družiny´ sáhne. Se Stodem vedeným nově bývalým koučem Krchleb Kubešem mají Kožíškovi hoši rozdílnou zkušenost. V zimní přípravě jej rozprášili, v létě s ním prohráli. „Je to hratelný soupeř, ale z prvního utkání sezony mám obavy. Byla by však škoda nepřivézt alespoň bod, to by byl dobrý základ a pozvánka na domácí utkání s Čechií Příkosice ve druhém kole," míní Vlček. I když v Týně ještě nevzdali hledání ´postrachu soupeřových svatyní´, ve Stodě dostane šanci potvrdit střeleckou fazonu z přípravy Pačesný doplněný o Kotlana.

Přeštice – FK Holýšov A So 17.00 hodin
Těžký los na úvod sezony čeká svěřence trenéra Kamila Bárty. Jenže to už v Holýšově snad ani nikoho nepřekvapí. „Přeštice jsou nepříjemný soupeř, mají kvalitní krajní záložníky a zkušené hráče v obraně. Ale na jaře jsme tam uhráli remízu, takže na to bychom rádi navázali. Alespoň bod by byl na začátek dobrý, v dalším kole totiž jedeme do Klatov," říká sekretář FK Holýšov Petr Třeštík. V generálce proti Touškovu trenér Bárta zkoušel i domažlického Kamila Staňka, který v minulosti hrál divizi za Jiskru a kolovečský Slavoj. Jeho případný příchod závisí nejen na zájmu hráče samotného, ale i na jednání mezi kluby, takže talent, který má za sebou působení v týmech Viktorie Plzeň, v Přešticích k dispozici nebude. Hostům bude scházet také Dostálík. „Do branky se postaví zkušený Míčka, v základu by měl nastoupit Kubina, v přípravě se rozstřílel Hrádek a dobře se zatím jeví mladý Gabriel," vyjmenovává Třeštík hráče, kteří by měli představovat největší hrozbu.

Slavoj Koloveč A – Klatovy Ne 16.00 hodin
Klobásy i pivo pro několik regimentů zajištěny, proslulá Sauna bude otevřená, takže nic nebrání tomu, aby se nedělní šlágr kola v Kolovči odehrál za účasti rekordní divácké kulisy. „Měli bychom být komletní, včetně uzdraveného Lukáše Doška a Miloty, jehož registraci jsem byl zrovna vyřídit," říká generální sportovní manažer Slavoje Milan Vogeltanz. „Kluci jsou nažhavení, natrénováno mají. Věřím, že Tomáš Došek dá jeden gól a Venca Šperl dva. Ale soupeř z Klatov není žádný začátečník, bude to hodně těžké, takže se mohu i mýlit. Ale hlavně když dáme o jeden gól víc než soupeř a tři body zůstanou doma," dodává ´GSM´ kolovečské kopané.

Jiskra Domažlice B – Sušice Ne 17.00 hodin
Na další tahák víkendového kola krajského přeboru se mohou těšit i příznivci Domažlic. Svěřenci Ivana Rybára a Vladimíra Brichcína se v neděli utkají se Sušicí, týmem, který jim o bod vyfoukl vítězství v I. A třídě a postup z 1. místa. „Sušice má mladý tým, jehož hra je založená na rychlosti a důrazu, podobně jako ta naše. Navíc mají v kádru výborého Vrhela, který se rychlostí podobá Lukáši Bezděkovi," přibližuje Rybár soupeře, s nímž má jeho tým z minulé sezony vyrovnanou bilanci co se týče výher a proher, ale jinak účty vyrovnány nejsou, a tak je co vracet. „Nebude Havlíček, který s námi v létě netrénoval a chce jít do Týna, o čemž budou kluby jednat. Víťa Kohout bude nejdříve v září, spíše to však vypadá, že na doporučení lékařů s aktivním fotbalem skončí úplně," vypočítává ztráty kouč ´mladých pušek´. Otazník visí i nad startem nejlepšího střelce I. A třídy Hartlem a oporou defenzivy Neumannem, kterým se vyřizuje evidence u FAČR. „Je domluveno, že kdo nebude hrát v sobotu za ´áčko´, nastoupí za nás," uklidňuje fanoušky ´Benfiky´ její trenér a viceprezident klubu. Otázka, kdo onou posilou bude, zůstává při množství zraněných hráčů ze základu třetiligového A mužstva nezodpovězena. „Viktoria slíbila, že svoje hráče na sobotní zápas svojí farmy do Domažlic pošle, měl by údajně přijet mimo jiné Hejda, takže by nás pak v neděli přece jen někdo posílit měl," dodává Rybár.