Slavia Vejprnice – Domažlice B So 10.08. 17:00 HR: Lego
Vejprničtí pod vedením respektovaného kouče Milana Dejmka trénovali v přípravě čtyřikrát v týdnu, ale je otázkou, jak se vypořádají s odchodem největší hvězdy, kanonýra Zdeňka Kasýka, který shodou okolností v létě zamířil právě do Domažlic. Oba týmy nemají valné výsledky z přípravy. S rezervou Domaž᠆lic mají cestovat k duelu se Slavií z širšího kádru A mužstva Domažlic Bláha, Jarina a Daniel Pyrka. K dispozici naopak nebudou opory bývalé Benfiky Ferra a Paluch, kteří si prodloužili dovolenou a za přístup k přípravě si vykoledovali trest. „Do Vejprnic jedeme bodovat, pokud to půjde. Začátek asi bude opatrný, ale pak očekávám rychlý a důrazný fotbal. Snad obstojíme," věří Martin Steinbrücker, jeden z trenérů Benfiky.

FK Nepomuk – Koloveč So 10.08. 17:00 HR: Burda
Úřadující mistry přeboru z Kolovče čeká na úvod nováček, jehož nelze podcenit. „Očekávám nahecovaného a bojovného soupeře spoléhajícího na euforii z postupu a svoje fanoušky, nesmíme nic podcenit," varuje před zápasem trenér Kolovče Štěpán Hirschl. Chybět mu bude zraněný Michal Fillinger a Jiří Rejthar, který je na dovolené. „Alespoň na lavici už s námi bude i Tomáš Došek. Má za sebou první trénink, uvidíme, zda zasáhne alespoň do části zápasu," dodává kouč.

Holýšov – Klatovy Ne 11.08. 17:00 HR: Bogdan
Zajímavý duel z mnoha ohledů. Holýšov by v něm mohl překvapit a ´natrhat si karafiáty do vázy´. Půjde zároveň o minikdyňský duel ´Beny a Šambi vs. Šmejkal´, zajímavé bude sledovat i to, kam manažerská ruka Karla Krejčího dostala kdysi velký talent, Martina Šinála. Ten v létě ukončil testy v Kolovči a skončil v Žichovicích (I. B třída). V Klatovech, kde se po odchodu Hanzlíka, J. Matějky a spol. rodí nový tým, je na hostování. Holýšov po odchodu Procházky do Německa a přerušení fotbalové kariéry Majláta oslabil i odchodem Valachoviče s Hamerníkem do Stoda. Další ranou je ´zrada´ Matěje Bouzka, který po úterní generálce oznámil, že se vrací do Touškova. Trenér Kamil Bárta už ale má k dispozici omilostněného Milana Tyra.

Nýřany – H. Týn So 10.08. 17:00 HR: Kohout
Nýřany ´sfoukly´ v generálce rezervu Domažlic, takže FC Dynamo určitě nečeká lehký soupeř. Divizní Nová Ves pod Pleší však hraje až v neděli, takže by H. Týn měl mít k dispozici Starobu a spol.

Staňkov – Sp. Poříčí Ne 11.08. 16:00 HR: Petrželka
Staňkovští se při svém návratu do I. A třídy na úvod sezony utkají se Spáleným Poříčím. „Pro nás jde o neznámého soupeře, ale věříme, že doma budeme naplno bodovat," říká vedoucí mužstva Zdeněk Zahoř. K dispozici nebudou zranění Bauer se Zahořem, Gust se vrátil do Heřmanovy Hutě a Bozděch do Blížejova. „Jinak bychom měli být kompletní. Ještě se jedná s Merklínem o Šobrovi a Křížovi," dodává Zahoř. Staňkov uzavřel dohodu o farmě se sousedními Krchleby, takže by Štverku měl ´do města´ následovat i Sekereš. Fanoušci ´kanárků´, kteří doufali, že znovu po čase uvidí v krajské soutěži i někoho z Doležalů, se zřejmě zatím těší asi marně. „V I. A třídě jsme druhým rokem, naším tahounem je obránce Filip Brudna. V přípravě jsme prohráli s Příkosicemi 2:6 a s Rakovou 3:5. Výhra nebyla, tu si necháváme na neděli," prohlašuje trenér Spáleného Poříčí Ondřej Bláha.