FC Dynamo HT (16) – SK ZČE (15)
HR: Šimek - Krutina, Schneider
Sobota 17:00
Doslova dvě přestupové bomby vybouchly před sobotním duelem Dynama. To se domluvilo na přestupu svého odchovance Jana Havlíčka z Jiskry zpět do mateřského klubu. „Tuto informaci mohu potvrdit. Havlíček u nás nevyužil svůj potenciál a rozhodl se k návratu. Janeček odchází do kádru trenéra Kožíška na půlroční hostování," říká k přesunům prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček. Domažlickým funkcionářům se v týdnu povedlo doladit přestupy polského pravého beka Matuše Pyrka a kosovského ofenzivního hráče Labinota Haliliho z klubu FC 2 Korriku Pristhina, a tím došlo k doplnění třetiligového kádru a k jeho dalším potencionálním posunům. „Potřebovali jsme posílit kádr o Havlíčka, už jsme o něj měli zájem před sezonou a domluvilo se to až v tomto týdnu," říká předseda FC Dynamo H. Týn Antonín Vlček. Podle trenéra Kožíška se Dynamu nepovedla poslední dvě utkání, což přisuzuje nezkušenosti kádru. Největší problém vidí v proměňování vyložených brankových příležitostí. „Když se udělá v zadních řadách chyba, tak nám chybí potenciál vpředu vstřelit gól, proto jsme na to museli nějak zareagovat," dodává kouč. K utkání s SK ZČE nebude moci nastoupit Barnáš, jehož kotník není v pořádku, drobná zranění mají Brychcín a Minařík, ti však k dispozici budou. „SK ZČE není lehký soupeř. Jedná se o mladé mužstvo. Ale hrajeme doma, doufám, že už to zlomíme a půjdeme za vítězstvím," uvádí Kožíšek. Kádr SK ZČE na utkání nebude kompletní, zranění jsou zkušení Strážnický, Bačkovský a Michal Kraus. Jeho bratr Tomáš odjel na dovolenou. Proto trenér Petr Kural bude muset využít mladé hráče, kteří nastoupili v předešlých zápasech. „Ideální by bylo vyhrát a navázat na výkon z minulého domácího utkání s Horažďovicemi, kde se nám favorita povedlo po velmi dobrém výkonu obrat o body. Dynamo je na tom podobně v tabulce jako my," říká sekretář SK ZČE Plzeň Jiří Kural.

Chotíkov (8) – J. Domažlice B (12)
HR: Kračmer - Szikszay, Fillinger
Sobota 17:00
Kádr domažlické ´Benfiky´ opustili Havlíček a Janeček. Na menším hřišti v Chotíkově ji nečeká nečeká nic jednoduchého, ale kádr ´sirotků´ je kompletní. „Čeká nás kvalitní soupeř, který už to výsledky ze začátku soutěže potvrdil, proto bych bod bral," říká trenér rezervy Jiskry Ivan Rybár. Jeho protějšek, kouč Chotíkova Jaroslav Kluska, nebude mít k dispozici dva zraněné střední záložníky Tomáše Belána a Michala Praise. Kádr oslabil i mladší syn prezidenta klubu, záložník Luboš Filip, který pracovně odešel do Prahy. „Hrajeme doma, chceme tři body. Domažlice jsem viděl v Horní Bříze, mají mladé a běhavé mužstvo, musíme se na něj dobře připravit," říká Kluska.

Slavoj Koloveč - Slavoj Stod
HR: Bogdan – Cihlář F., Mrázek
Neděle 16:00
Stod v minulém kole doma prohrál s Horní Břízou 0:2. Mužstvo v létě po Štěpánu Hirschlovi převzal exkrchlebský Jaroslav Kubeš. „Čeká nás těžké utkání s jedním z favoritů soutěže. Náš kádr by měl být kompletní. Pokusíme se vybojovat nějaký bod. V minulém utkání se nám nedařila kombinace," uvedl sekretář Slavoje Stod Petr Chlibec. Kádr Kolovče nebude kompletní, bude mu chybět kanonýr Šperl, který je na dovolené. „Je to souboj dvou Slavojů. Věřím, že bude slavit ten náš," říká smějící se sekretář Kolovče Pavel Kruml a dodává: „Každý zápas začíná za stavu 0:0. Nesmíme soupeře podcenit. Ve Stodě na jaře působili Vlček s Jančou a trenér Kamarýt je ze Stoda, takže by soupeře měli mít přečteného."
Start VD Luby (11) – FK Holýšov (6)
HR: Schneider – Homr, Pecl
Neděle 17:00 (poj)