Postřekov skončil v soutěži třetí, doma prohrál jediný zápas. S uplynulou sezonou tedy převládá spokojenost nebo jste s Petrem Váchalem pomýšleli výš?

„S třetím mistem spokojenost sice je, ale chtěli jsme se dostat alespoň do baráže. V domácích zápasech jsme byli suverénní, ale zápasy venku jsme nezvládali podle našich představ."

Jaký vliv měla zranění klíčových hráčů na to, že jste nakonec baráž nehráli?
„Zranění se nám bohužel opět nevyhýbala. Jasan, Vavřík, Vaněk, Jiří Tauer a další, kteří byli zraněni, nám určitě chyběli. Jaký to ale mělo vliv na konečné umístění Postřekova, nemohu říct, protože ti, kteří zraněné nahradili, nehráli špatně."

O baráž jste přišli prohrou s Klenčím. V čem byl podle vás v tomto utkání rozdíl mezi vámi a vaším rivalem?
„Byli jsme v tomto zápasu asi o trochu lepší, ale ještě stále neumíme hrát proti soupeřům, jako jsou Housar a Vojta Mifek. Navíc zkušené mužstvo Klenčí mělo Čecha a ten patří mezi nejlepší hráče soutěže a nám dal dva góly. Celkově si ale myslím, že tým máme lepší než Klenčí, a doufám, že letos jim porážky vrátíme."

Má už podle vás Postřekov dost zkušené mužstvo na I. A třídu a má vůbec klub či hráči ambice hrát jako jediný zástupce okresu tuto soutěž nebo jsou podle vás pro vaše fanoušky atraktivnější okresní derby v I. B třídě?
„O zkušenostech neustále mluvíme na trénincích a před zápasem. S Petrem si myslíme, že už zkušeností hráči mají dost, sice jsou všichni pořád mladí, ale mají skoro všichni už odehráno alespoň sto zápasů za ´áčko´, takže na nezkušenost se vymlouvat nemůžeme. Co se týče druhé části otázky, je sice pravda, že v I. B třídě je plno derby, ale když budeme hrát v horních patrech tabulky, tak určitě chceme postoupit."

Jakou podobu bude mít letní příprava?
„Letní přípravu jsme zahájili 20. července. První dva týdny budou zaměřeny na fyzičku a pak přijdou na řadu herní a taktické prvky. Soupeře do přípravy máme velice kvalitni, na pouť jsme hráli s třetiligovou Jiskrou a o memoriálu se utkáme s ČAFS Praha. Prověří nebo už nás prověřily také Meclov či Chodov."

Jaká je účast hráčů na trénincích a dostávají jmenovitě Ruda Škrabal s Jirkou Závodným pořádně do těla, abychom se od nich na podzim dočkali více pěkných akcí a gólů?
„Účast na trénincích je zatím velice slušná, hráči makaji a je vidět, že se chtějí poprat o sestavu, konkurence bude veliká. Závodný i Škrabal jsou pro nás klíčoví hráči, oba se trefili v pouťovém utkání s Jiskrou, takže góly od nich čekáme. Ale do těla dostávají všichni."

Jak to vypadá s marody, kdy očekáváte zapojení Jasana a spol. do tréninkového procesu?
„Vavříka čeká operace a zapojí se, když to dobře dopadne, v zimě. Jasan slíbil, že přijde na první trénink, ale nedorazil a já ani Petr nevíme, jak to s jeho kolenem vypadá. Bude ale muset asi také na operaci. Je škoda, že u něj je to těžší kvůli práci. Přitom je zrovna ten typ hráče, který nám na jaře chyběl. Vaněk se spíše než fotbalu věnuje jiným činnostem a pořádně také nevíme, jak to s jeho zdravím vypadá. U Milana mě jeho přístup mrzí, čekal jsem, že on bude jedním z klíčových hráčů! Ale hlavně si přeji, aby všichni byli zdraví, protože to je nejdůležitější."

Ještě nedávno to vypadalo na trejd mezi Postřekovem a FC Dynamo H. Týn, co se týče příchodu Radka Šindeláře a odchodu Petra Steinbergera, který se objevil v přípravě v FC Dynamo H. Týn. Jak to s nimi aktuálně vypadá?
„O Radka máme stále veliký zájem, byl by pro nás velká posila, on chce hrát u nás a jednat o něm budeme po domluvě s panem Vlčkem v srpnu. Steinberger normálně zůstává u nás, o žádném trejdu nevím, z H. Týna nás nikdo nekontaktoval a věřím tomu, že jsou funkcionáři FC Dynamo H. Týn natolik slušní, že by nám jeho případné nominovaní k nějakému zápasu oznámili, jako jsem to v zimě udělal já v případě Radka."

Když hrál Adamka v útoku, postrádal jsem v záloze špílmachra, který by za něj dokázal dát vaší hře myšlenku. Přijde někdo další takový?
„Jsme s Chodovem domluveni na příchodu Přemka Macha, to je hráč, který by měl roli špílmachra plnit."

Kdybyste měl jmenovat největší překvapení uplynulého ročníku soutěže, co by to bylo?
„Asi poslední místo Chodova. Myslím, že to před sezonou nikdo nečekal."

Zkuste odhadnout, které týmy budou hrát o čelo tabulky, které o střed a které o záchranu?
„Jsem přesvědčen, že nahoře bude Staňkov, a neříkám to jako kolegiální gesto vůči trenéru Kucharičovi (smích), i když je pravda, že s ním máme velmi dobré vztahy a jako trenéra i člověka si ho s Petrem velice vážíme. Víme ale, že Staňkov posílil a jeho výsledky v přípravě hovoří za vše. Dále bude silné Klenčí. Které týmy budou hrát o záchranu, to si odhadnout netroufám."

Jaké šance dáváte nováčkům v soutěži, Tlumačovu A a Holýšovu B?
„Oba tito soupeři budou velice nepříjemní, hlavně na jejich půdě. U Holýšova bude určitě také záležet na tom, kdy bude hrát jejich ´áčko´. Tlumačov mohu okouknout na našem memoriálu tento víkend, jak znám trenéra Fořta, tak určitě přivede i on některé kvalitní posily, tak uvidíme."

B – mužstvo Sokola Postřekov doplnilo postupující do okresního přeboru. Vnímáte to jako výhodu nebo nevýhodu?
„To se ukáže až v průběhu podzimu. Domluvili jsme se, že přípravu a tréninky začneme společně, ale zatím hráči ´béčka´ nechodí a já si myslím, že na okresní přebor už alespoň dvakrát týdně trénovat musí. Určitě je to ale výhoda pro hráče, kteří budou v ´áčku´ na lavičce a budou se moci rozehrávat v kvalitnější soutěži."

Jak to vypadá s mládežnickým fotbalem v Postřekově?
„Mládež jsme pro tuto sezonu a věřím, že i do budoucna spojili s Chodovem, neboť dětí, které mají zájem o fotbal, v každé vesnici i městě ubývá, což se také projevuje v počtu týmů v okresních mládežnických soutěží. Když jsem já hrál za žáky, hrálo okres 14 týmů a dnes jsou tam asi čtyři. Věřím, že s Chodovem vytvoříme silný dorost i žáky, kteří nás budou v krajských soutěžích důstojně reprezentovat."

V sobotu jste absolvovali pouťový duel s třetiligovou Jiskrou Domažlice. Zápas skončil 2:4, ale neobával jste se před začátkem, že dostanete ´bůra´?
„Bůra jsme nedostali (smích) a zápas se mi líbil. Děkujeme Jiskře, že přijela se základní sestavou a důstojně reprezentovala Domažlice na naší pouti."