Holýšov vybojoval výhru na horké chotíkovské půdě. „Začátek nám vyšel, na malém hřišti jsme se snažili eliminovat vysoké hráče soupeře, a to se dařilo," prozradil taktiku kouč Holýšova Jiří Multrus starší.

Po trefách Trhlíka a kolovečského hosta Černohorského odskočili hosté na rozdíl dvou branek. „S první půlí jsem spokojen, ale ve druhém poločase jsme začali kupit chyby," pokračuje Multrus.

Chotíkov přitlačil hosty k jejich vápnu a dvacet minut před koncem i vyrovnal. „Nedrželi jsme balon na kopačkách, domácí nás přehrávali," řekl Multrus. Jenže v 80. minutě se výstavní ranou ze standardní situace trefil Tlustý a strhl výhru na stranu Holýšova.
„Od Tlustého jsme góly čekali, jen potvrzuje svou pověst," uvedl na adresu forvarda Multrus. „Závěr soutěže chceme hlavně dohrát bez vážnějších starostí," uzavírá kouč.

Na lepší časy se blýská také ve Stodě, Slavoj podruhé v řadě zabral a v utkání o „šest bodů" skolil Bolevec 3:1. „Začali jsme dobře, chtěli jsme na soupeře vlétnout a utkání rychle rozhodnout. A to se nám podařilo," byl spokojen kouč Stoda Štěpán Hirschl.

Síť bolevecké svatyně rozvlnil Fořt a o chvíli později i Harmády. „Jenže v závěru poločasu jsme po standardní situaci zbytečně inkasovali gól do šatny," povzdychl si trenér.

Výsledek důležité bitvy byl dlouho na vážkách, ale v samotném závěru překonal Klečku podruhé Jan Harmády. „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, vypracovali jsme si i další šance," je přesvědčen Hirschl. „Bohužel v dnešní situaci nemůžeme čekat, že každou šanci proměníme, klukům chybí lehkost," ví kouč.

Ve spanilé jízdě za záchranou pokračuje Horní Bříza, která si poradila s Vejprnicemi i díky další trefě uzdraveného tahouna Pauknera.
Na poslední příčce nadále zůstává Stříbro, přestože vydřelo důležité body na trávníku Horšovského Týna. Baník si po penaltové výhře veze cenné dva body.

Závěrečná fáze soutěže tedy slibuje dramatickou podívanou – rozdíl mezi 13. Stodem a posledním Stříbrem činí pouhých pět bodů.