Domácím se na podzim nedaří, navíc se kvůli zranění a nedisciplinovanosti hráčů prakticky rozpadla obrana, a trenéři tak každý zápas řeší problém se sestavou. Oproti jaru schází herní pohoda, hráče svazuje nervozita, nedaří se kombinace, a to vše se promítlo i do utkání s rezervou Domažlic.

Start VD Luby – J. Domažlice B 0:4 (0:1)

Hosté z Chodska začali náporem, který korunovali pro ně důležitou úvodní brankou. Střelecky se prosadil Lešek, který ve 4. minutě přehodil gólmana Kalaše po přihrávce od Bláhy. Gólovému momentu předcházel Vísnerem získaný míč po souboji ve středu hřiště. V 10. minutě vysunul Hartl opět Leška, jehož střela ze 17 metrů o kousek minula levou tyč domácí branky. Za deset minut se na lubskou ´klec´ valil další útok. Míč putoval po ose Hartl – Soukup, před brankou zakončoval Hošek a poté ještě Lešek, ale na ukazateli stále svítilo 0:1.

O minutu později po Ferrově rohovém kopu Hošek přestřelil bránu Startu. Domácí zazlobili po trestném kopu Pivoňky a ve 27. minutě střílel Kožíšek obloučkem z 25 metrů těsně nad domažlickou branku. Benfika měla více ze hry, kombinovala, ale chybělo finální zakončení. Blízko druhého gólu byli hosté ve 31. minutě, kdy Pavlíček vysunul Bláhu po pravé straně a jeho střelu před dobíhajícím Hartlem Kalaš kryl. Za tři minuty si vyměnili míč Bláha s Rojtem, jehož tečovanou střelu domácí vyrazili na roh. Luby mohly vyrovnat ve 43. minutě. Jejich nejlepší hráč a kanonýr Šůs se po vysunutí Švátorou zjevil sám před Lorencem, který výborným zákrokem velkou a jedinou šanci domácích kryl.

Benfika vstoupila hodně aktivně i do druhé půle, takže už ve 49. minutě brankář Kalaš musel předvést svůj um, když likvidoval Bláhovu stoprocentní šanci. V 51. minutě už ale skupinku fanoušků Domažlic rozjásal Hartl, který nekompromisní střelou zakončil přesný pas od Rojta – 0:2. O tři minuty později bylo v chodském houfu ještě veseleji. Bláha vystihl domácím špatnou rozehrávku a skóroval – 0:3. Domácí mohli odpovědět v 55. minutě, jenže to by v brance Jiskry nesměl být ´pavouk´ Lorenc, který ´vyčapal´ Šůse. Další parádní akci sehráli hosté v 62. minutě. Vísner našel autovým vhazováním Hartla, ten posunul na nabíhajícího Waldmanna, na jehož zakončení byl Kalaš krátký – 0:4.

V 65. minutě se konal pohřeb nadějí Lub na alespoň čestný úspěch, to když jim byl sudím Hodkem po druhé žluté kartě vyloučen Čížek a domácí dohrávali o deseti. Hosté pokračovali v nastoleném trendu, v 72. minutě po Hartlově centru zakončoval u levé tyče agilní Lešek, ale Kalaš jeho střelu chytil. V závěru utkání dostali příležitost i střídající dorostenci Jiskry, kterým trenéři umožnili ostrý start za muže a oni tak mohli nasbírat cenné zkušenosti. A ti o sobě dali vědět. Jakub Kalný se prezentoval pasem na Bláhu, který centroval před branku, kde další z ´mladých pušek´ Dominik Gust ve výskoku z voleje o kousek přestřelil Kalašovu svatyni.

Benfika pošesté v řadě bodovala. Tuto úspěšnou sérii se v neděli 11. listopadu od 14.00 hodin na Střelnici pokusí přerušit druhý celek tabulky, FK Horažďovice.

VD Start Luby: Kalaš – Křížek, Pivoňka, Mlejnek, Kostolanský (57. Sýkora), Šnour, Voráček (64. Švec), Koželuh, Šůs, Čížek, Švátora (84. Sydorenko). Trenér: Pavel Bečka

Jiskra Domažlice B: Lorenc – Rojt, Ferra, Kubr, Pavlíček (71. Gust) - Hošek (56. Waldmann), Soukup, Vísner, Hartl (81. Kalný) - Lešek (80. Šimůnek), Bláha. Trenéři: Ivan Rybár a Vladimír Brichcín

HR: Hodek – Szikszay, J. Cihlář. ŽK: 4:2 (20. Šnour, 23. a 65. Čížek, 73. Koželuh - 38. Vísner, 59. Kubr). ČK: 1:0 (65. Čížek). Delegát FAČR: Hajšman. Diváků: 100. ⋌(poj)