Start VD Luby – FK Holýšov 3:4 (1:2)
Holýšov začal v Lubech s lehce zraněným Procházkou na lavičce, ale už s Dostálíkem v sestavě. Domácím chyběli Křížek, Miroslavové Šůs a Urban. Na menším hřišti hosté od začátku dobře kombinovali a domácí, kteří nakopávali dlouhé míče na útočníky, do šancí nepouštěli. Po pěti minutách nedal Gabriel po přihrávce Dostálíka z levé strany z úrovně penalty domácímu brankáři šanci – 0:1.

Ve 21. minutě na půlce vybojoval Staněk míč, který se dostal až k Dostálíkovi a ten ranou po zemi z 18 metrů přidal druhý gól. Domácí ve 26. minutě po faulu Beneše rozehrávali standardní situaci a Voráček tečoval míč za Míčku – 1:2. Ve 32. minutě po přihrávce Levičky střílel osamocený Panuška vedle branky. Další gól hostů mohl přidat Vrba, ale ve 38. minutě po úniku trefil tyč.

V 55. minutě domácí opět po závaru před Míčkou vyrovnali Voráčkem na 2:2. Holýšov poté domácí přitlačil a začal si vytvářet šance. V 57. minutě ještě Panuška po centru Vrby přestřelil, ale za dvě minuty poslal odražený míč z hranice šestnáctky do pravého horního rohu domácí branky – 2:3.

Za další dvě minuty Levička poslal do brejku Beneše a jeho centr proměnil ve čtvrtou branku opět Panuška. V 70. minutě se hostům zranil Majlát, který si po dopadu na zem vykloubil rameno a byl převezen do nemocnice. V 80. minutě rozhodčí kupodivu neodpískal penaltu po faulu na Vítka, ale naopak udělil žlutou kartu hostujícímu hráči. Domácím se v 84. minutě ještě podařilo snížit Švátorou na 3:4, ale Holýšovští už vítězství udrželi.

Po utkání uvedl kouč Startu Pavel Bečka: ,,Holýšov byl fotbalovější a po zásluze vyhrál. Nám se v utkání povedlo se stavu 0:2 vyrovnat na 2:2. Potom jsme měli jednu šanci, kterou jsme bohužel neproměnili a potom jsme inkasovali během tří minut dva góly, což asi rozhodlo. I když jsme v závěru měli jednu vekou šanci, kterou jsme nedali a mohla být i remíza, což by bylo pro Holýšov asi nespravedlivé. Překvapili mě přechodem do útoku, kdy se vydají v pěti, šesti hráčích a nám dělalo velké problémy toto zachytit. Mrzí nás zranění hostujícího Petra Majláta, který po souboji ve výskoku padl na rameno a asi si ho vykloubil. Nepředpokládal jsem, že budou hosté tak dobří, jako byli v tomto utkání. Mají takticky vyspělé hráče, fotbalové, tvrdé. Krajský přebor má větší úroveň než I. A třída, tam ještě hráči nejsou tak fotbalově takticky vyspělí. My máme trošku smůlu, že jsme nezískali více bodů v předešlých utkáních s relativně slabšími soupeři, protože nás teď čekají silní soupeři jako jsou Vejprnice, Klatovy a Horažďovice. Vejprnice jsem neviděl hrát, vím jen, že teď vedly v Klatovech po poločase 1:0, nakonec sice prohráli 3:1, ale určitě to bude kvalitní mužstvo. Měli bychom být snad kompletní."

Kamil Bárta kouč, FK Holýšov: ,,Luby hrají takový nehezký fotbal, nakopávají všechny balony do vápna. Vedli jsme dva nula, ale mohlo to být i 4:0 v prvním poločase, co Panuška ještě neproměnil. Vrba za stavu 0:2 nastřelil tyč. Domácí měli za první poločas osm standartek, ze kterých vytěžili snížení na 1:2. Ve druhém poločase jsem důrazně upozorňoval hráče, aby hráli bez faulů. Domácí přesto vyrovnali po standardních situacích. Během dvou minut jsme po pěkných kombinačních akcích dvakrát utekli a Panuška vsítil dvě branky. Za stavu 2:4 už jsem si říkal, že to udržíme. Přišla situace ve vápně, Vítek se krásně uvolnil ve vápně a domácí stoper ho fauloval, měla být jasná penalta, kterou přiznal sám domácí hráč, ale rozhodčí Schneider, který se nechával v průběhu hry strhnout bouřlivými domácími fanoušky, jí ale neodpískal, ani postranní rozhodčí Homr ji neodmával, naši hráči se nechali strhnout, zůstali na polovině domácích a ti nakopli míč dopředu, kde se jim podařilo snížit na 3:4. Poslední minuty to byly nervy, protože to domácí zase nakopávali. Mrzí nás ztráta stopera Majláta, protože se nám teď dařilo ve složení obrany Levička - Lucák - Majlát a Staněk. Vůbec nevím, jak to budeme řešit. V utkání nám chyběl i útočník Hrádek, který kdyby tam byl, tak by sám vsítil dva góly. Jenže hraje v Merklíně, kde z něho udělali kapitána, což je pro nás škoda. Potřebovali bychom jednoho útočníka a stopera, ale sehnat je v rozjeté sezoně, to je nadlidský úkol."

VD Start Luby: Kalaš – Turner, Křížek, Javorský, Koželuh, Šnour, Voráček (61. Pivoňka), Mlejnek, Švátora (89. Denk), Kostolanský (82. Švec), Čížek. Trenér: P. Bečka.
FK Holýšov: Míčka – Levička, Vrba (90. Valachovič), Gabriel, Majlát (69. Vítek), Kubina, Panuška (90. Procházka), Staněk, Beneš, Lucák. Trenér: K. Bárta.

HR: Schneider – Homr, Pecl. ŽK: 3:3. Diváci: 200. ⋌(poj)