Sl. Koloveč – FK Horažďovice 2:1 (0:0)

Oťukávané s náznaky šancí na obou stranách odzvonilo po devíti minutách, kdy domácí zahrávali rohový kop a stoper Vlček ve skoku prověřil čtvrtinovým ´zlatanem´ um gólmana Kozlíka. Následná Milotova dorážka nadělala škody jen na tělech bránících hráčů. O dvě minuty později vystihl aktivní Šperl špatnou rozehru hostů od branky, ale byl z toho jen roh.

V 18. minutě se vydal po levé straně na další z mnoha exkurzí na polovinu soupeře kolovečský bek Milota, míč přes Baxu putoval k Černohorskému, tomu však desátý zápis do tabulky střelců zhatil Kozlík, když pumelici vytěsnil mimo dosah dobíhajícího Šperla. Předtím zahrozili hosté, kteří po Jůdově sprintu středem a příhře na Mičkala předčili domácí obranu, jenže i Janča patří k top gólmanům přeboru a domácí podržel. Ve 23. minutě Kolovečtí zakombinovali, Šperl vybídl po straně nabíhajícího Lukáše Doška, ten naservíroval míč před branku, kde jej Rejthar přinucený řízným Cihlářem ke skluzu dorazil do branky. Podle všech fanoušků Kolovče i houfu horažďovických za Kozlíkovou brankou regulérní gól však kvůli zdviženému praporku pomezního Kafky uznán nebyl. Emoce z hlediště přetekly na hřiště, ale výsledkem byla jen Szikszayova žlutá výstraha pro Šperla.

Domácí pokračovali v aktivitě, ale pokus Tomáše Doška o obstřelení i následná Šperlova dorážka skončily na Kozlíkovi, který počtvrté dokázal, jakou udělala Sparta před lety chybu, že si jej na kempu nevybrala. Hosté kontrovali akcí ve 31. minutě, ale Janča Beránkovu střelu vytěsnil. Tentýž kanonýr hostů se do další příležitosti dostal po chybě domácího kapitána Krumla na pravé straně vlastní poloviny, ale míč letící mimo Jančův dosah těsně minul prostor ohraničený tyčemi. K protiútoku zavelel Milota, poradil si s obráncem, překonal i Kozlíka, ale jeho rána zleva skončila na protější tyči branky Horažďovic. Vysunutá obrana Slavoje vzápětí nestačila reagovat na rychlý brejk hostů, jenže Mičkal k lítosti fanoušků Horažďovic nájezd zakončil nepřesnou střelou. V závěru poločasu se zažlutilo před očima domácího Černohorského a hostujícího Kotrby.

Po pár minutách druhé půle mohli hosté ztrestat Jančovu rozehru na riziko, poté se střelami prezentovali Mičkal a Kotrba. Nevyužité šance je mrzely po hodině hry, kdy na druhé straně Šperl po centru hlavou překonal Kozlíka – 1:0. Hru Slavoje ovlivnilo svalové zranění Lukáše Doška ze závěru první půle, který vydržel ´belhat´ až do 65. minuty, pak jej střídal Mastný. O tři minuty později šli fotbalisté Slavoje do přečíslení a Tomáš Došek skóroval – 2:0.

Naštěstí pro domácí, protože příchodem čerstvého ´Ira´ Formana, který nahradil neefektivního Mičkala, tlak hostů sílil, zvláště když dostali několikrát příležitost rozehrát standardní situace nebezpečně blízko Jančovy branky. Zbylých pět minut do vypršení normální hrací doby se už domácí nikam nehrnuli, jenže obrana Slavoje úpící pod tlakem neměla komu přihrát a nakonec povolila. V 86. minutě ofsajdová past sklapla naprázdno a Beránek už tak dramatický šlágr kola ještě více opepřil – 2:1.

O minutu později hosté zahrávali rohový kop, to už se k Jančovi nastěhoval i Kozlík, ale domácí gólman Beránkovu střelu vytěsnil do autu. Ani dvouminutové nastavení i díky taktickému střídání Šperla za Duchoně a Rejthara za Lucáka už pohyb na ukazateli skóre nepřineslo. Jediné, co se do konce fotbalového trilleru ještě změnilo, byl počet hráčů na hřišti, když si Černohorský po druhé žluté kartě nechtěně dopřál luxus být ve sprše první a mohl tak v Sauně v předstihu zahájit oslavy titulu půlmistra!

Koloveč: Janča – Kruml, Vlček, L. Došek (65. Mastný), Baxa, Rejthar (90. Duchoň), Černohorský, Šperl (90. Lucák), T. Došek, Milota, Gabriel. Trenér: Hirschl.

Horažďovice: Kozlík – Butnaru (82. Nauš), P. Čadek, Chod, Cihlář, Šafanda, Beránek, Stulík, Mičkal (73. Forman), Jůda, Kotrba. Trenér: M. Čadek.

Branky: 63. Šperl, 69. T. Došek – 86. Beránek. Nejlepší hráči: Janča – Kozlík. Rozhodčí: Szikszay – Kafka, Reznichenko. ŽK: 2:2. ČK: 1:0. Diváci: 330.