SK Klatovy 1898 - Slavoj Koloveč 0:3 (0:1)

Hned ve 2. minutě se domácí Hanzlík dostal sám po pěkné Kadlecově přihrávce do uličky před kolovečského gólmana Fillingera, ale ten včas vyběhl a šanci mu překazil. Pak se ve 25. minutě situace opakovala, ale Fillinger zneškodnil Hanzlíkův pokus i následnou šanci Sýkory, který se ocitl také sám před ním. Nedáš – dostaneš. Koloveč střeleckou nemohoucnost Klatov potrestala ve 29. minutě. Lukáš Došek se postavil k rozehrání přímého kopu a jeho dvojče Tomáš důrazem před brankou poprvé Bekeho překonal.

Klatovy se ale nenechaly „vybláznit", hrály dál svoji hru ze zabezpečené obrany a snažily se vytvářet si šance. Jedna málem vyšla ve 34. minutě aktivnímu Danu Matějkovi, ale jeho střela těsně minula tyčku.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, ve 49. minutě pořádně Bekeho protáhl z přímého kopu Lukáš Došek a po následném rohovém kopu se klatovský gólman blýskl proti prudké hlavičce Tomáše Doška. Čtvrtá tutovka Klatov přišla v 51, minutě, kdy se střídající Dytrt vydal na sólo, narazil si se Sýkorou, ale brankář hostů opět výborně vyběhl a šanci zlikvidoval.

Na hřišti se začalo přiostřovat. Koloveč pak ukázal, v čem je jeho síla. V 64. minutě ještě domácí zachránilo břevno po příém kopu Lukáše Doška, ale v 66. minutě už hosté vedli 2:0, když si Kadlec po pravé straně lišácky poradil s duem domácích obránce, zaběhl až před Bekeho a zkušeně zakončil. Za dvě minuty přišla pro domácí další studená sprcha – Šperl si zaběhl za obranu a nedal Bekemu šanci. Domácí fanoušci se ofsajdu domáhali marně.

Bylo rozhodnuto, Koloveč převzal otěže zápasu a snažil se navýšit počet vstřelených branek. To se už však nepodařilo, i když od 77. minuty hrál „přesilovku". Po druhé žluté kartě byl vyloučen Mészáros, jehož noha v souboji okusila tvrdost lebky Pavla Kadlece.

„Stejně jako v zápase se Stodem jsme neproměnili stoprocentní šance. Za stavu 0:0 jdeme třikrát sami na gólmana a neproměníme to, a samozřejmě tak kvalitní tým, jakým Koloveč je, nás za to potrestá. Nehledě na to, že dostaneme gól z ničeho, po hrubé chybě brankáře. Byli jsme připravení na to, že Koloveč bude hodně kombinovat, mít balon na kopačkách, protože má zkušenější mužstvo, proto jsme vsadili na brejkové situace. A to nám vycházelo až do 60. minuty, kdy jsme se soupeřem hráli velmi vyrovnanou partii. Bohužel potom nám Koloveč ukázal, co znamená proměňovat šance. Měli dvě šance a dali dva góly. Výsledek je pro nás dost krutý," řekl Deníku po zápase klatovský trenér Lubomír Vašica, který navíc musí dělat zásahy do sestavy už v tak úzkém kádru kvůli zřejmě dlouhodobějšímu zranění zad stopera Karla Veselky.

Klatovy nyní čeká pošumavské derby – v neděli 28. dubna od 17 hodin hrají v Horažďovicích. Slavj Koloveč jede v sobotu k utkání do Milotových Přeštic. Tam se rovněž hraje od 17.00 hodin.

Klatovy: Beke - Brož, Skala (46. Dytrt), Daniel Matějka, Vítovec, Hanzlík, Mészáros, Jiří Matějka, Sýkora (Šmolc), Janda, Kadlec (78. Štengl).

Koloveč: Petr Fillinger - Lukáš Došek, Michal Fillinger, Milan Gabriel, Milota - Kadlec (85. Lucák), Černohorský, Baxa (77. Prchlík), Patrik Gabriel (89. Šlajs) - Šperl, Tomáš Došek. 

Branky: 29. T. Došek, 66. Kadlec, 67. Šperl. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (77. po 2 x ŽK Mészáros). HR: Lego - Duda, König. Diváků: 230. Nejlepší hráči: Petr Fillinger - Václav Sýkora.