Největší konkurenti domažlické Benfiky ze Sušice a Přimdy v předešlém kole I. A třídy překvapivě klopýtli, takže rezerva Jiskry vstupovala do nedělního duelu se Spartou Dlouhý Újezd z pozice lídra. Trenéři Rybár s Brichcínem nemohli počítat s duem snajprů, Havlíčkem a Hartlem. S prvně jmenovaným, který s osmnácti trefami a devíti góly svého jmenovce z Chlumčan omylem vévodí tabulce střelců soutěže, to po svalovém zranění z Nýrska nevypadá dobře, pracovní povinnosti zabránily startu Hartla s 16 vstřelenými góly. Zranění třísel dále vyřadilo Šmirkla.

Jiskra Domažlice B – Sparta Dlouhý Újezd 8:3 (1:2)
Taková absence v situaci, kdy další kanonýr Janeček zatím marně hledá mušku ze zimní přípravy, by v jiném případě nadělala koučům vrásky hloubky jarní orby, proti Spartě však měli k dispozici třetiligisty Mužíka s Leitlem. Těm tresty za osm, respektive čtyři žluté karty, vypršely po dopoledním duelu A mužstva s Kladnem, a tak se oba zmínění k nelibosti soupeřova trenéra objevili v žlutobílém dresu Benfiky.

Domácí měli míč na svých kopačkách po většinu utkání, přesto šli po dvaceti minutách hry do vedení hosté, když nejlepší střelec Dl. Újezdu Bukva v brejku obešel Neumanna a překonal Lorence – 0:1. Vyrovnání po Pavlíčkově centru zařídil ze vzduchu Krakeš – 1:1. Hosté vsadili na rychlé brejky a brzy jim vyšel další, když domácí ztratili ve středu pole míč a vyběhnuvší Lorenc fauloval Bukvu. Hosté penaltu proměnili – 1:2.

Do šaten se tedy šlo za nepříznivého stavu pro domácí, ale druhá pětačtyřicetiminutovka se už celá odehrála pod taktovkou dirigenta Benfiky Mužíka. Ten nejprve sám krásnou střelou vyrovnal na 2:2, pak třemi na milimetr přesnými centry ze standardek pomohl Leitlovi k hattricku, ke dvěma gólům Rojtovi a jednou nahrál Neumannovi. Hosté skórovali až za stavu 7:2.

Benfika, se 74 vstřelenými góly nejofenzivnější celek soutěže, vévodí pět kol před koncem tabulce I. A třídy s náskokem dvou bodů před Sušicí. V sobotu, kdy hraje ve stejný čas A mužstvo v Chrudimi, zajíždí na půdu předposledního Města Touškova. O tom, zda se na podzim v krajském přeboru dočkají fanoušci fotbalu velkých regionálních derby s Holýšovem, FC Dynamem H. Týn a možná i Slavojem Koloveč, asi rozhodne předposlední kolo. V něm Jiskra B zamíří do Nepomuku, patřícímu do silné čtyřky, a Sušice se doma utká s Přimdou.

Jiskra Domažlice B: Lorenc – Rojt, Ferra, Neumann, Pavlíček – Schamberger, Vísner, Mužík, Hošek (70. Janeček) – Krakeš, Leitl.