Spartak Klenčí - Sokol Postřekov 3:0 (2:0)

Do utkání vstoupili lépe domácí. Již tři minuty po zahájení zápasu sudím Miroslavem Kohoutem našel přesnou přihrávkou klenečský Vladimír Čech svého spoluhráče Hromníka, který nezaváhal a pěknou střelou skóroval na - 1:0. Soupeř dokázal také rozehřát fanoušky svého tábora, zejména díky přímým kopům, kterým však chyběla přesnost. Postřekovský Tomáš Adamka jen těsně minul bránu hájící Janem Sokolem. Možnost na změnu skóre měl na noze i Toth hrající v barvách Spartaku, když po Hromníkově centru poslal míč směrem k bráně soupeře. Rána z voleje ale mířila příliš vysoko, než aby ohrozila Jiřího Noska v bráně Sokola.

Do velmi dobré šance se dostal i druhý z Čechů hrající za Spartak, Vojtěch. Jeho brejk s míčem pod kontrolou ale zastavila postřekovská obrana a domácí i nadále vedli těsně o jednu branku z třetí minuty. V závěru první půle se domácí chvilkami museli bát o vedení, když Jan Sokol vyrazil střelu do prostoru před sebe, rovnou k nohám Jana Bučka, ten naštěstí pro Klenčí poslal míč nad brankovou konstrukci. O tři minuty později se situace opakovala znovu a Sokolův vyražený míč hlavičkoval postřekovský Steinberger opět vysoko. I v tomto případě platilo tradiční „nedáš, dostaneš" a minutu před poločasovým hvizdem zvýšil klenečský náskok Zdeněk Housar. Spartak vedl - 2:0.

Druhá část zápasu přinesla podobný styl hry jako první. Vynikala zejména tvrdou hrou na hraně pravidel a mnohdy ji i překračovala. To však nezabránilo Vladimíru Čechovi, aby předvedl krásnou sólovou akci a sám proti brankáři soupeře se prosadil a zvýšil na 3:0. V padesáté šesté minutě zastavil klenečský Vojtěch Čech postřekovského Adama Poláka nedovoleným způsobem a vysloužil si tak od sudího Kohouta druhou žlutou kartu v tomto zápase. Následovat tedy musela, k nevoli přihlížejících fanoušků, červená a Spartak nadále pokračoval ve hře v početním oslabení.

Dvacet minut před koncem přišla další rána pro Klenčí, když Osvald podle názoru rozhodčího fauloval Poláka ve vlastním pokutovém území. Byl nařízený pokutový kop, který si připravil Adamka. Ten dopřál klenečskému Sokolovi se ukázat, když jeho střelu z penalty ve skoku vyrazil a na svém kontě zpečetil nulu. Skóre mohl změnit Polák po přihrávce kapitána Macha. Polákovu hlavičku ze tří metrů ale pozorný Jan Sokol opět bezpečně vychytal. Pět minut před koncem se ještě neudržel postřekovský Angelozzi, který vystřídal právě Adama Poláka a vrazil do soupeře Petra Osvalda, což sudí odměnil rovnou červenou kartou. Po devadesáti minutách se výsledek již nezměnil a domácí Spartak se radoval ze zaslouženého vítězství 3:0.

„Dojmy po zápase? Jsou perfektní, protože vyhrát s Postřekovem a ještě k tomu tři nula, to je skvělý pocit. A ještě navíc jsme prakticky celý poločas hráli o desíti, takže tohle, se nevyhrává každý týden. Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě, škoda jen, že rozhodčí do toho tak necitlivě zasáhl a vyloučil nám hráče na začátku druhé půle. Takže jsme vlastně skoro čtyřicet minut hráli o desíti. Přesto jsme to vítězství vydřeli, vybojovali a já musím klukům poděkovat za předvedenou hru, za bojovnost, kterou dnes na tom hřišti předvedli. Výborné také bylo chycení penalty, protože kdyby dali půl hodiny před koncem na 3:1, tak to mohlo dopadnout jinak," řekl těsně po utkání trenér Spartaku Pavel Smazal. (kru)

Spartak Klenčí: Sokol, Osvald, Řezníček, Hula, Housar, Hromník, Čech Vladimír, Čech Vojtěch, Vejmelka, Psutka, Toth, Veber, Macht, Hojda, Ledvina, Houdek.

Sokol Postřekov: Nosek, Kočiš, Královec Vojtěch, Ledvina, Mach, Adamka, Závodný, Polák, Tomášek, Steinberger, Buček, Královec Vojtěch, Bořil, Vavřík, Angelozzi.