Spartak Klenčí – Sokol Mrákov 4:1 (2:1)
Spartak se do utkání vrhl po hlavě a hned v úvodu překvapil Mrákov otevřením skóre, když Hromník rozehrál rohový kop a poslal míč k noze mladého Tomáše Čipery. Ten nezaváhal a překonal Lukáše Krhouna v bráně hostů – 1:0. Tato branka potěšila i otce autora gólu Františka Čiperu, který jako dlouholetý funkcionář Spartaku věnující se zejména mládeži přijal před zápasem gratulace k životnímu jubileu. Vyrovnání mohlo přijít vzápětí po Osvaldově chybné rozehrávce od brankové čáry, kdy míč přebral mrákovský kapitán Jakub Mlynár a centroval do pokutového území. Tam naštěstí pro Spartak zapracovala obrana a nebezpečí odvrátila. I tak se ale hosté dočkali vyrovnávací branky. Klenečský Pavel Vejmelka zastavil soupeře nedovoleným způsobem a byl nařízen přímý kop. Ten rozehrál Hofman a poslal míč rovnou na hlavu Jaroslava Němce, který neměl příliš práce dát míči směr za záda příliš vyběhlého Jana Sokola hájícího domácí bránu – 1:1.

Tři minuty poté čekalo mrákovské nemilé překvapení v podobě červené karty pro Pavla Rybára, který si ji vysloužil po zákroku na Pavla Vejmelku. Oslabení se však na hře nijak zvlášť neprojevilo. Mrákovští se i přes menší počet hráčů dostávali do dobrých brankových příležitostí, a to díky standardním situacím. V 17. minutě měli k vedení kousek, Vojtko poslal míč za záda ležícího Sokola, ale z brankové čáry jej dokázal klenečský Karel Hula s vypětím všech sil odkopnout. Zlom přišel patnáct minut před koncem prvního poločasu. Housar poslal pěknou střelu z dvaceti metrů na bránu Mrákova, Krhoun brance zabránil, ale za cenu rohového kopu. Roh zahrál Vladimír Čech na svého bratra Vojtěcha, který poslal Klenčí do těsného vedení 2:1. V závěru poločasu ještě šanci mrákovského Růžka z přímého kopu zastavila klenečská zeď.

Druhý poločas přinesl divákům pohled na další branky, obě však k nelibosti hostů do jejich sítě. Nejprve v 68. minutě přihrál Vladimír Čech Housarovi, který zvýšil náskok Klenčí – 3:1. V 82. minutě pak Housar, který se v tomto zápase ukázal v nejlepší fazoně jako jeden z nejplatnějších hráčů, nahrál Vojtovi Mifkovi. Mifek obratem poslal míč do pohybu zpět Housarovi a ten rozvlnil síť v bráně za zády Lukáše Krhouna. Klenčí zvítězilo 4:1.

Premiérou byl tento zápas pro Milana Rýpala, který se v Klenčí ujal funkce hlasatele, čímž dodal nedělnímu duelu na prestiži. Svým profesionálním výkonem srovnatelným se sportovními moderátory zpříjemnil všem zúčastněným toto chodské derby a místní se již nyní těší, že si domácí zápasy Spartaku budou moci i nadále spojovat s jeho hlasem. ⋌(kru)

Spartak První Chodská Klenčí: Sokol – Osvald, Řezníček, Hula, Housar, Hromník, Čech Vladimír, Čech Vojtěch, Vejmelka, Psutka, Čipera, Veber, Hojda, Mifek, Roháč.
Sokol Mrákov: Krhoun – Hofman, Němec, Vojtko, Schoř, Konopík, Dufek Tomáš, Dufek Václav, Mlynár, Rybár, Stýskal, Ševčík, Konopík, Růžek.