Fotbaloví příznivci měli možnost v neděli vidět okresní derby v 1. A třídě. V devatenáctém kole se v Dlouhém Újezdu utkala domácí Sparta s T. Přimda. Ve vzájemném měření se opět radovali hosté. Po podzimní výhře Dlouhého Újezdu v podhradí (6:3) tentokrát Tatran „vyškolil“ domácí v produktivitě a vyhrál 1:2.

Od úvodních minut měla Sparta územní převahu, ale přimdská obrana ji do šance nepustila. Její střelecké pokusy skončily na zdi bránících hráčů, nebo postrádali přesnost. Ve 14. minutě se v dobré pozici ocitl V. Zeman, ale také on nastřelil jen obránce. Z protiútoku se dostal míč k Zámečkovi a ten potvrdil pověst kanonýra. Mrázek se za jeho střelou jen ohlédl – 0:1. Byl to jako blesk z čistého nebe, do té doby se Tatran pohyboval v úctyhodné vzdálenosti od domácí branky. Sparta nadále pokračovala v nátlakové hře, ale útočila do dobře organizované obrany. Blízko k vyrovnání měli domácí po průniku Houdy, ale akce skončila rohovým kopem. Nejblíže k vyrovnání měl ve 40. minutě sparťanský Landrgott, ale přimdský Landrgott vytáhl zákrok zápasu. Hosté tak šli do kabin zásluhou jediné střely mezi tyče s vedením.

Tlak domácích byl v úvodu druhé půle obrovský a v 51. minutě přišlo vyrovnání z kopačky Bukvy – 1:1. V této chvíli hrálo všechno pro Spartu, ale v 57. minutě trenér hostů J. Sopko poslal do hry Stece a ten ani ne po minutě pobytu na hřišti poslal hosty opět do vedení – 1:2. Poslední půlhodinu sice po vzájemných soubojích létalimobčas jiskry, ale to více vyhovovalo Přimdě. Sparta se snažila alespoň o vyrovnání, ovšem Gabčo a Stoklasa nenašli přesnou mušku. Tatran mohl z protiútoků přidat pojistku, ale ani Malý, Zámeček a v samém závěru Krýsl se do listiny střelců nezapsali. Tatran si tak odvezl překvapivě všechny body.

Sparta Dlouhý Újezd – Tatran Přimda 1:2

Poločas: 0:1. Branky: 51. Bukva – 15. Zámeček, 58. Stec. Rozhodčí: Vocelka. ŽK: V. Zeman, P. Zeman – Zámeček, Karásek. Diváci: 250.
Sparta: Mrázek – Gabčo, Houda, Bydžovský, Švábek, V. Zeman, Roháč (87. Sobotík), V. Landrgott (76. Pavlík), Stoklasa, Bukva, P. Zeman. Trenér Smolák.
Tatran: J. Landrgott – Sopko, Opava, Teplárek (57. Stec, Zámeček, Karásek, P. Brouzda, Růžička, Malý, Kupilík (77. Krýsl). Trenér Sopko.