Holýšov /FOTOGALERIE/ – Tři stovky diváků přilákalo v sobotu do Holýšova sousedské derby se Stodem okořeněné tentokrát i shodnou pozicí obou rivalů ve spodní části tabulky krajského přeboru. K vidění byl nad očekávání pěkný zápas, v němž hosté nebyli horší, ale zradila je koncovka…

29.5.2013

Z utkání fotbalistů FK Holýšov A a Slavoj Stod.Foto: Deník/ Václav Tauer

FK Holýšov – Slavoj Stod 4:1 (1:0)
Krátce po zahájení duelu ´o neúčast v baráži´ zahrozili Stodští, ale brankář Holýšova Míčka vyběhl včas. Na druhé straně byl výraznou postavou úvodních minut Panuška. Nejprve pronikl po straně, ale centr na Jeniše lapil stodský gólman Fekl. Holýšovský ´strojvůdce´ se vzápětí dostal i do zakončení. Napoprvé však hlavičkoval mimo branku a při Bouzkově centru ve 12. minutě se ocitl na rohu malého vápna sice osamocen, leč už ve velkém záklonu, než aby stačil přesněji ´trknout´ do balonu. Ve 23. minutě fauloval stodský špílmachr Snášel Bouzka, takže Panuška mohl poslat před branku z trestného kopu další jedu plný centr. Balon se po závaru odrazil k Lihmem tísněnému Trhlíkovi, jenže jeho rána skončila mimo. O čtyři minuty později Vrba pronikl po straně, přihrál na hranici pokutového území Bouzkovi, ten místo střely ještě posunul na Panušku, jehož pokus Fekl kryl.

Až poté se hosté znovu probrali a začalo se hrát od branky k brance. Stod zahrozil Fořtem, toho ale zastavil praporek pomezního pro ofsajd. Poté se Míčka řádně protáhl při Bukovského hlavičce po centru. Ve 34. minutě předvedl domácí Schamberger ukázkový únik podél lajny až k rohovému praporku zakončený zpětnou příhrou mezi velký a malý čtverec na volného Bouzka a ten pohodlně překonal Fekla – 1:0. Zbývající minuty patřily hostům, jenže Chovan si při dvou vyložených šancích tváří v tvář Míčkovi počínal, jako by nazul kopačky obráceně.

Také začátek druhé půle byl ve znamení aktivity hostů, ta však opět měla jepičí život. Už v 52. minutě totiž zahrozil holýšovský Vrba, ale vracející se Lukášek ještě stihl pohromu odvrátit. O tři minuty později se kapitán Holýšova Procházka vydal na výlet do pokutového území Slavoje a Kaas jej zastavil faulem až na hranici malého vápna. Sudím Kopejtkem nařízenou penaltu s přehledem proměnil domácí exekutor, brankář Míčka – 2:0.

Zaskočené hosty mohl vzápětí dorazit Vrba, ale jeho únik zmařil včasným vyběhnutím Fekl. Po hodině hry se hosté místo na hru soustředili na dohady o nastřelené ruce v šestnáctce domácích. Trest přišel v 62. minutě. Procházka uspěl v souboji na polovině hřiště, vybídl centrem Bouzka, ten u postranní čáry obešel Bouřu a pokračoval sám na Fekla, jehož si ještě před vstřelením svého druhého gólu v utkání stihl prohlédnout a naznačením střely i lišácky položit – 3:0. O pouhé dvě minuty později znovu od poloviny našlápl ´Pepi´ Vrba, pláchl Lukáškovi a zvýšil na 4:0. Rodící se debakl Stoda odvrátila v 67. minutě osvračínská posila Bukovský, který vybojoval balon a nahrál Fořtovi na čestný úspěch – 4:1.

Hostující kouč Honal vsadil na maximální riziko a poslal do hry naráz ´mladé pušky´ Slavoje Štökla, Vlka a Výruta. Kýžený gól už sice ve zbytku utkání nepadl, ale i za rozhodnutého stavu se diváci dočkali ofenzivních manévrů s šancemi na obou stranách.

Ohlasy po utkání:

Petr Bukovský, Slavoj Stod: „Trenér nás nabádal, abychom hráli po zemi, což se nám dařilo, hlavně jsme si ale měli dávat pozor na nakopávané balony domácích, což se nám bohužel nepovedlo, protože jsme z toho inkasovali. Myslím, že nás rozhodila ta ruka domácích, kterou sudí neodpískal. Náš gól padl po chybě domácích, kdy si jejich hráč špatně zpracoval balon, odrazil se mu od kolena, já pak utekl po lajně a odcentroval před bránu a Fořt skóroval."

Matěj Bouzek, FK Holýšov: „Dnešní výhra je pro nás důležitá, na zápas jsme se pečlivě připravovali celý týden. Dnes jsem spokojen i se svým výkonem. Do Holýšova hrajícího krajský přebor jsem přišel z Města Touškov hrajícího I. A třídu. Skok je to obrovský, je to rychlejší fotbal. Na první gól mi přihrál Pepík Schamberger a já pak přehodil gólmana. Tomu druhému gólu předcházel vyhraný souboj na polovině u lajny a pak už jsem šel sám na branku."

FK Holýšov A: Míčka – Trhlík, Vrba, Majlát, Schamberger, Panuška (88. Kubina), Bouzek (87. Vítek), Staněk, Procházka, Jeniš, Vachtl.
TJ Slavoj Stod: Fekl – Bukovský, Karlíček (24. Lukášek), Snášel, Lihm (45. Douša), Kaas (68. Výrut), Bouřa, Molek, Fořt, Chovan (68. Štökl), Höfler (68. Vlk).
Branky: 34. a 64. Bouzek, 66. Vrba, 56. Míčka z PK – 67. Fořt. HR: Kopejtko – Burda, Schneider. DS: Hajšman. ŽK: 1:3 (79. Jeniš – 23. Snášel, 55. Kaas, 86. Douša). Diváků: 300. Nejlepší hráči: Bouzek (Ho.) – Bukovský (St.).

29.5.2013
Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Seniorská akademie přinese přednášky i kurz sebeobrany

Domažlice – Městská policie s Městskou radou seniorů připravují projekt Domažlická senior akademie.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Nádrže na domažlickém Cvičáku zachytí vodu v krajině

Domažlice – Nové vodní nádrže vzniknou v lokalitě bývalého vojenského cvičiště v prostoru nad baseballovým hřištěm.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.