FK Holýšov – Přeštice 1:1 (1:0) na PK 5:3

Pro svěřence Kamila Bárty má v záchranářském tažení každý bod cenu zlata, takže nechali fotbalovou krásu v kabině a žádná ´Barcelona´ se tentokrát nekonala. Jenže i hosté toho na pátý celek tabulky nejvyšší krajské soutěže předvedli žalostně málo.

V úvodu zápasu se sice častěji hrálo na polovině domácích, avšak holýšovská defenziva pracovala obětavě a většinou nepřesné pokusy zdálky Míčkův tep snad ani nezrychlily. Srdce fanoušků hostů tak během úvodní pětačtyřicetiminutovky zahřál prakticky jen druhý nejstarší hráč na hřišti Uzlík, který na postu stopera mazácky zvládl hazard proti třem dotírajícím hráčům v bíločerveném. Domácí se většinou pokoušeli dostat balon na Bouzka vpředu, ale i je trápila nepřesná finální příhra. Vážně zahrozili až Vrbou, jehož ve skluzu zblokoval na poslední chvíli Forman, a pak z trestného kopu, kdy se míč po Majlátově centru odrazil v malém vápně od Vrby, jenže brankář Regner byl pozorný.

Ve 36. minutě však Holýšov udeřil. Po akci agilního Vrby s Bouzkem podél postranní čáry si na zpětnou přihrávku naběhl Procházka a výstavní trefou z hranice velkého vápna halfvolejem nedal Regnerovi šanci – 1:0. Ve zbylých minutách první půle se domácí soustředili na bránění slibného výsledku, což se jim i díky nedůrazu hostů v soupeřově pokutovém území podařilo, když i nejnebezpečnější centr mířící do prostoru před Míčku vyřešil Levička snadno odkopem.

Druhý poločas o moc více parády nenabídl, přesto hlavně v závěru o dramatické okamžiky nouze nebyla. Po hodině hry se lepší hosté dočkali zaslouženého vyrovnání, když uspěli v souboji u postranní čáry, dokázali odcentrovat do šestnáctky, kde byl Lambor nepokrytý – 1:1.

Zhruba deset minut před koncem naznačil talent mladý Bouzek, posila Holýšova pro jaro, když se nebál jít do souboje s přesilou, uspěl, ale Regner jeho pokus vyrazil. Dvě minuty před vypršením základní hrací doby byl za zakopnutí balonu po druhé žluté kartě poslán do sprch Panuška, ale hosté vyjma zásahu Majláta při závaru v nastavení už z krátké přesilovky nic nevytěžili.

V následném penaltovém rozstřelu se pak Přeštice připravily o pověst těžkého soupeře pro Holýšov. Domácí nezaváhali ani jednou, když skóroval devátý Sportovec Domažlicka za rok 2012 Procházka, po něm uspěli i Trhlík, Kubina a střídající Klásek. Třešínku na dortu pak slupl Míčka, když po úspěšném brankářském zákroku ve druhé sérii, kdy skvěle vyrazil střelu jednoho s hostů na tyč, od níž se míč odrazil mimo bránu, potvrdil na závěr i pověst úspěšného exekutora.

Holýšov: Míčka – Levička, Trhlík, Kubina, Majlát, Panuška, Schamberger, Bouzek, Staněk, Vrba. Procházka. Trenér: K. Bárta.
Přeštice: Regner – Hrdlička, Uzlík, Přibáň, Kuťák, Zoubek, Duchek, Forman, Lambor, Benedikt, Vacík. Trenér: L. Šilhánek. HR: Šimek – Krutina, Kafka. DS: Svoboda. ŽK: 5:0 ČK: 1:0. Diváků: 160.

Nejlepší hráči: Procházka (Ho.) – Uzlík (Př.)