FK Holýšov – ZKZ Horní Bříza 1:0 (0:0)
Úvod utkání byl spíše opatrnější. Hosté se soustředili převážně na jistotu v obraně a snažili se využít standardních situací. Domácí zahrozili poprvé v 15. minutě, kdy po straně unikl Jeniš a zpětnou přihrávkou našel Manowetze, ten si obhodil obránce, ale střelou mířil nad branku hostů. Poté zahrávali domácí sérii rohových kopů, ze kterých se do největší šance dostal navrátilec z německého Wald– münchenu Tomáš Tlustý, ale trefil pouze břevno. O chvíli později ukázali i hosté, že mohou být nebezpeční. S těžkou střelou si domácí brankář Marcel poradil na výbornou a v dalším závaru pak po rohovém kopu mířil útočník hostů vedle. Ve 33. minutě zahrávali domácí další rohový kop, po velkém závaru před brankou se k míči dostal Tlustý, skvěle ho ale vykryl gólman hostí, který ho takřka nepustil do zakončení. V další šanci se pak k odraženému míči dostal na vápně Procházka, jeho střela ale postrádala přesnost. První poločas nabídl na obou stranách zajímavé akce, které i zásluhou brankářů zůstaly nevyužity.

Ve druhém poločase se soupeř více zatáhl na svoji polovinu a vypadalo to, že bezbrankový stav mu vyhovuje a tak tomu podřídil i svoji hru. To ale neplatilo o domácích, kteří se snažili strhnout vedení na svoji stranu. Nejprve se k hlavičce po centru ze strany dostal Manowetz, ale jeho pokus postrádal razanci. V 62. minutě se na pravé straně dostal k centru Multrus ml. a skvěle našel osamoceného Lukáše, tomu se už podařilo překonat brankáře hostí, na brankové čáře ho ale zastoupil jeden ze stoperů a míč směřující do branky vyhlavičkoval. V zápětí se míč vrátil opět k zatím zřejmě zastřelujícímu se Lukášovi, který v obrovské šanci selhal, když mířil do tyče. Tentýž hráč utekl v 72. minutě po levé straně a zpětnou přihrávkou našel Jeniše. Toho znovu vykryl dobře chytající hornobřízký gólman.

V 77. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Na pravé straně se rozběhl Jeniš, kterého zastavil obránce jen za cenu faulu a kopal se trestný kop. Pozice pro útočníka Tlustého, který měl šanci ukázat, že zahrávání takových standartních situací v Německu nezapomněl. A také že ne. Opět ukázal, jak je pro tým důležitý, když krásným kopem přes zeď vymetl růžek hostující branky – 1:0. Utkání se už pak dohrávalo téměř bez šancí. Za zmínku snad stojí jen pokus hostů z 90. minuty. Marcel si ale se střelou z úhlu poradil, a tak Holýšovští ve veledůležitém zápase uhájili vedení 1:0 a získali první tři jarní body do tabulky. V té Holýšov díky těsné výhře a kvůli lepšímu skóre než Bolevec odskočil od dna na třináctou příčku.

V neděli 18. března je čeká další utkání, tentokrát proti soupeři z Klatov, kterému mají za poslední porážku 2:1 co oplácet. Utkání se hraje opět na domácí půdě a začátek je v 15:00 hodin.

FK Holýšov: Marcel – Multrus (Šimandl), Levička, Majlát, Trhlík – Jeniš, Procházka (Dostálík), Černohorský, Lukáš (Panuška) – Manowetz (Hrádek), Tlustý. Trenér: Jiří Multrus st.

ZKZ Horní Bříza: Mizera – Šimice, Hackr (61. Zavadil),  Sedlecký, Chocholatý M, Fedorco, Vrla (75. Chocholatý P.), Mornštajn, Frána. Trenér: Václav Votípka. Rozhodčí: Schneider. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Branka: 77´ Tlustý. Nejlepší hráči: Tlustý – nikdo. ⋌(red)