FK Holýšov – Senco Doubravka 2:0 (1:0)
Do vedení mohl jít v 5. minutě Holýšov, když si ve vápně naběhl na centr Majlát, jeho hlavička však skončila nad brankou. O tři minuty později musel brankář Senca Kunc zakročit při Dostálíkově střele. V 9. minutě zahrozili hosté, centr Jakuba Heráka odvrátil na poslední chvíli Trhlík. Ve 24. minutě, tedy v době, kdy hosté začali prokazovat svoje kvality směrem dopředu, domácí zakombinovali, centrem našli rozběhnutého Dostálíka, jenž využil Petrželkovo podběhnutí letícího míče a prostřelil vybíhajícího Kunce – 1:0. Že šlo o gól z ofsajdu, doubravecká lavička reklamovala zuřivě, leč marně. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, míč měli častěji na kopačkách hosté, jenže bez kolovečského snajpra Šperla tentokrát šance neproměnili.

Ve 47. minutě pálil domácí kanonýr Tlustý, Kunc vyrazil míč pouze před sebe a dobíhající Černohorský jej uklidil do prázdně branky. Rozhodčí Havel gól ale pro údajný ofsajd střelce na pokyn asistenta Kračmera neuznal. Doubravka poté opět převzala iniciativu a držela míč na kopačkách, jenže domácí obrana ji do zakončení nepustila. V 60. minutě prošel holýšovský Černohorský mezi dvěma hráči soupeře, přihrál Multrusovi, ale ten pálil vysoko nad branku. O čtyři minuty později zahrál plzeňský hráč na polovině rukou, podle rozhodčího v souladu s pravidly, Petrželka se tak dostal po lajně do brejku, proto jej musel Levička za cenu žluté karty stáhnout a přerušit hru, aby se obrana zformovala.

S blížícím se koncem utkání se dostávali Holýšovští do jasnějších šancí. V 70. minutě Vrba místo průniku do vápna a následné přihrávky zahnal centrem spoluhráče až k rohovému praporku a z akce nic nebylo. Na druhé straně mohl o pět minut později z otočky vyrovnat Rudolf Herák, ale neprosadil se, a Milota v 80. minutě hlavičkoval jen do brankové konstrukce. V 83. minutě po další kombinaci holýšovský Procházka přihrál Hrádkovi, který si však v šanci neohlídal ofsajdové postavení. V 88. minutě pronikl do vápna hostů Vrba, vybíhající Kunc jej podkopl, ale rozhodčí si zraněného hráče ležícího na zemi nevšímal, ani nepřerušil hru, natož aby zapískal pokutový kop. V 91. minutě měli Plzeňané na kopačkách vyrovnání, ale Čermák střelu efektně zneškodnil. O minutu později došlo k další kuriózní situaci. Domácí nakopli míč na Hrádka, který podle všeho stál v ofsajdu, pomezní si toho nevšiml, a hráč mohl zakončit sólo na Kunce – 2:0. Hosté se poté sesypali na hlavního rozhodčího i asistenta Kračmera, ale nepochodili. Konec utkání byl hodně emotivní, místo původních tří minut se nastavovalo bezmála pět a půl minuty. Po ukončení duelu v hostujících hráčích i funkcionářích frustrovaných z první prohry v sezoně vybuchly negativní emoce…

Holýšov se třetí jarní výhrou ze čtyř utkání opět o něco více přiblížil svému cíli, kterým je záchrana ve Fincetrum krajském přeboru. Tentokrát spíše pachuť z vítězství nad Sencem může smýt v neděli výhru ve Stříbře nad tamním Baníkem.

FK Holýšov: Čermák – Levička, Trhlík, Majlát, Lukáš (85. Šimandl) – Černohorský, Dostálík (69. Vrba), Procházka, Multrus – Jeniš, Tlustý (79. Hrádek). Trenér: Jiří Multrus st.

Doubravka: Kunc – Řezáč, Krejčí (73. Duchek), Parlásek, Vaigl, Novák, Švec, Petrželka, R. Herák, J. Herák (68. Klein). Hrající trenér Pavel Vaigl. Branky: 23. Dostálík 90. Hrádek. Nejlepší hráči: Majlát – Parlásek. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Havel, Diváků: 240.x (zav)