FC Dynamo HT A – Slavoj Stod 2:0 (1:0)
Hosté disponují hráči o hlavu vyššími, přesto domácím chvíli trvalo, než přenesli hru ze vzduchu, kde Stod dominoval, na zem. Po čtvrthodině hry musel týnský stoper Šindelář skluzem mařit průnik aktivního Fořta. Na druhé straně dostal Pazderník příležitost předvést svoji techniku z několika trestných a rohových kopů. V 23. minutě pěknou zakombinovali Minařík a posily Pazderník se Zikánem, po němž prahly třetiligové K. Vary, ale posledně jmenovaného defenziva Slavoje do zakončení nepustila. Na druhé straně zasahoval gólman Touš při nebezpečné hlavičce hostů. Po půlhodině hry dostali domácí výhodu přímého kopu, protože Bouřa zastavil Zikána v rozporu s pravidly. Faulovaný hráč sice zasáhl jen zeď, míč se ale odrazil k volnému Pazderníkovi, a ten poslal pěknou střelou FC Dynamo do vedení – 1:0. Ještě před přestávkou se ´Zinedine´ Zikán efektní fintou zbavil Bouři, jenže Havlíček převzal gólovou přihrávku v ofsajdu.

Dvě minuty po návratu na hrací plochu vybojoval Šinál ve středu pole míč, pasem našel Minaříka, ten podél levé postranní čáry podnikl výpad na polovinu hostů, nacentroval na kraj šestnáctky, tam však Lagronovi balon sklouzl a střela mu nesedla. O sedm minut později mohli jít domácí do trháku, když Zikán s Havlíčkem postupovali sami na brankáře, to by však Havlíček nesměl být v ofsajdu a nesměl by se do sóla zbytečně zapojit. Po čtvrthodině hry převzali iniciativu hosté, zvláště poté, kdy za přísnou druhou žlutou kartu zamířil předčasně do sprch Pazderník a brzy po něm i další hvězda domácích Šinál. Hosté vsadili na tři útočníky a zaměstnávali týnskou defenzivu i gólmana. Vyrovnání viselo na vlásku. Udeřilo však na druhé straně. Zikán vyrazil do brejku, lobem přes Bouřu vybídl Havlíčka, který přehodil vyběhnuvšího Pochobradského – 2:0.

Oslabení domácí po zbytek utkání úporně bránili, kouskovali hru taktickými fauly i střídáním. Stále více nervóznější hosté deset minut před koncem vstřelili gól, když osvračínská posila Stoda Bukovský poslal hlavičkou míč do tyče a Chovanova dorážka skončila v síti. Jenže druhý jmenovaný byl podle pomezního Hájka v ofsajdu. Domácí kontrovali nákopem na Zikána, který vybídl ke skórování nabíhajjícího Wolfa, ten však pálil metr od branky. Když dvě poslední akce hostů zastavil praporek pomezního, dočkalo se FC Dynamo po sto šedesáti dnech výhry v přeboru. Naposledy totiž dokázalo porazit Luby, a to v duelu na sklonku září.

Ohlasy z utkání:

Trenér FC Dynamo H. Týn Miroslav Moravec: „Myslím, že naše dnešní výhra je zasloužená, výsledek odpovídá průběhu zápasu. Vypracovali jsme si více gólových příležitostí, dva góly jsme dali a další dvě šance gólem skončit měly. Soupeř hrozil díky výškové převaze hlavně ze standardek. Posily se osvědčily, ale dneska dřeli všichni, takže musím kluky pochválit. V kabině jsme si vyříkali i ty dvě červené karty, protože veškeré úsilí týmu mohlo přijít nakonec vniveč kvůli vlastní nedisciplinovanosti. Tři body jsou důležité, ale to pro nás budou na jaře každé získané."

Trenér Slavoj Stod Václav Honal: „Na našeho dnešního soupeře jsme se tu byli podívat ve středu, kdy hrál s Kolovčem. Hráči dobře věděli, na koho je třeba se zaměřit, přesto zůstal Pazderník při prvním gólu volný. Věděli jsme, že máme výškovou převahu, na což hodně spoléháme. V prvním poločasu jsme si dokázali vytvořit nějaké šance, ale neproměnili jsme je. Ve druhé půli to byl spíše chaos, v závěru jsme hráli na tři útočníky, protože už nám ani nic jiného nezbývalo. Bohužel jsme nedokázali dostat balon do vápna. Petr Bukovský z Osvračína nám byl doporučen, absolvoval s námi celou zimní přípravu a osvědčil se. I dnes patřil k nejlepším hráčům na hřišti." ⋌(tau)

FC Dynamo H. Týn A: Touš – Wolf, R. Šindelář, Brychcín, Barnáš – Minařík, Pazderník, Šinál, Lagron – Zikán, Havlíček. Na střídání: Pačesný, T. Šindelář, Blacký, Falout, Cihlář. Trenér: Moravec.
Slavoj Stod: Pochobradský – Bárta, Bukovský, Karlíček, Snášel, Lukášek, Kaas, Bouřa, Molek, Fořt, Höfler. Na střídání: Kalný, Múčka, Douša, Chovan, Fekl, Lihm. Trenér: Honal.

HR: Petržílka, J. Cihlář – Hájek. ŽK: 5:4 ČK: 2:0. Diváků: 120.