„Soupeř má nováčkovský elán. Byl jsem se podívat na jejich první zápas a to jsem asi neměl dělat," říká s nadsázkou kouč Rapidu Jaromír Mysliveček. „Jejich hra se mi moc líbila. Hrají rychle směrem dopředu a zakončují z každé pozice," všiml si kouč plzeňského Rapidu.

Zatímco Bolevec v prvním kole trošku překvapivě porazil Horažďovice 4:2, Rapid prohrál na horké půdě Chotíkova 0:2. „Budeme muset být více opatrní v obranné činnosti, protože Bolevec má rychlé založení útoku. Musíme trpělivě čekat na příležitost, která se nám naskytne. Derby vyvolává velké emoce, takže zápas určitě bude mít šťávu," očekává Mysliveček.

„Bolevec začal sezonu lépe než my a to bude na psychice mužstva hodně znát. Čeká nás tedy pořádný zákusek, ale jsem přesvědčen, že budeme bojovat o každý balon," věří svým svěřencům Mysliveček.
Velmi blízko na hřiště soupeře to budou mít v sobotu také fotbalisté Chotíkova, kteří se představí v Horní Bříze.

Horní Bříza nezačala novou sezonu vůbec dobře a na půdě Rokycan B schytala nadílku 6:0. „Na tréninku jsme si něco vyříkali a já doufám, že takový zápas už se nebude opakovat. Hodně mě zklamal přístup některých hráčů," přiznal trenér Horní Břízy Josef Michálek.

„Chotíkov je velmi nepříjemný soupeř a my to musíme zvládnout bojovností a nasazením. Musíme hrát trpělivě odzadu a čekat na soupeřovu chybu. Pouze tehdy, když kluci podají stoprocentní výkon, tak máme šanci bodovat," uvědomuje si Michálek.

V sestavě Horní Břízy dojde ke změnám. „Vrací se Pavel Chocholatý, který nám v prvním kole chyběl kvůli pracovním povinnostem. Získali jsme také dvě nové posily. Jednou z nich je Zdeněk Netáhlo, který proti Chotíkovu na sto procent nastoupí, a tou druhou je Stanislav Rous. Ten je ale po zranění, takže s jeho startem ještě asi počkáme," dodal Josef Michálek.

Program 2. kola krajského přeboru: Klatovy – Luby (SO 16.00, rozhodčí: Fr. Cihlář), Koloveč – Přeštice (NE 16.00, Hájek), Příkosice – Nepomuk (PÁ 18.00, Kračmer), Domažlice B – Stod (NE 17.00, UMT, Mudra), Horažďovice – Vejprnice (NE 17.00, Kopejtko), Rapid Plzeň – Bolevec (SO 17.00, Štokl), Horní Bříza – Chotíkov (SO 17.00, Lego), Holýšov – Rokycany B (NE 17.00, Langmajer).

Program 2. kola I. A třída: TJ Keramika Chlumčany – TJ Zruč (SO 17.00), TJ Spálené Poříčí – Sokol Černice (SO 17.00), TJ Slavoj Žihle – FK Staňkov (SO 17.00), TJ Sokol Mochtín – TJ Sokol Křimice (NE 17.00), FC Dynamo Horšovský Týn – TJ Sokol Město Touškov (NE 15.00), TJ Chodský Újezd – TJ Dioss Nýřany (NE 15.00), SK Senco Doubravka B – FK Svéradice (NE 17.00, hřiště UMT), TJ Rozvadov – SKP Okula Nýrsko (SO 17.00). ⋌(lib)