SK Klatovy – Slavoj Koloveč 0:3 (0:1)
Hned ve 2. minutě se domácí rychlík Hanzlík dostal po Kadlecově přihrávce do uličky před bránu Kolovče, ale Fillinger s ledovým klidem zasáhl. Ve 25. minutě došlo na repete, ale ´pan neprůstřelný´ Hanzlíkův pokus i následnou šanci Sýkory, který se mu dorazil podívat do očí, zneškodnil. Koloveč střeleckou nemohoucnost Klatov trestal ve 29. minutě. Beke neudržel míč po přímém kopu Lukáše Doška a jeho dvojče Tomáš důraznější než Mészároš poslal hosty do vedení.

Otřesení domácí se zbavili ustrašeného výrazu ve 34. minutě, ale střela aktivního Dana Matějky těsně minula ´zařízení´ Slavoje.

Druhé půli už vládli hosté. Ve 49. minutě Bekeho protáhl z přímého kopu L. Došek a po následném rohu se klatovský gólman blýskl při prudké hlavičce T. Doška. Čtvrtá tutovka Klatov přišla v 51. minutě, kdy se střídající Dytrt vydal na sólo, narazil si se Sýkorou, ale brankář hostů opět výborně vyběhl. V 64. minutě podklouzl při odkopu nejstarší hráč Klatov Vítovec a musel Baxu pár decimetrů před šestnáctkou faulovat. L. Došek z přímého kopu trefil břevno. Poté si kolovečský Kadlec při víc než drzém průniku poradil s duem domácích obránců, dostal se ze strany až před Bekeho a zakončil – 0:2.

O dvě minuty později soupeře dorazil Šperl, když dostal balon do ´šperlovky´ a pro něj typickým únikem uličkou a zakončeným střelou nedal Bekemu šanci. Příznivci SK sice upozorňovali na ofsajd, ale u sudího nepochodili.

Bylo rozhodnuto, ´karafiáty zvadly´. K výsledku Bayernu nad Barcelonou měl blízko Černohorský po příhře od P. Gabriela, ale pálil nad branku, tamtéž mířil vzápětí T. Došek po přiklepnutí od Šperla. Koloveč převzal otěže zápasu, což mu usnadnil Mészáros. V 77. minutě nohou otestoval tvrdost lebky Pavla Kadlece, dostal žlutou, a protože už jednu kartu téže barvy za komentář na adresu hlavního arbitra předtím vyfasoval, zamířil s náskokem před ostatními do útrob tribuny. Hosté dobrým napadáním v závěru domácí vyjma jednoho rohového kopu k ničemu nepustili a sérií přihrávek ´alá barca´ kontrolovali výsledek.

Ohlasy z utkání:

Trenér SK Klatovy Lubomír Vašica: „Stejně jako se Stodem jsme neproměnili stoprocentní šance. Za stavu 0:0 jsme šli třikrát sami na gólmana a neproměnili to, což samozřejmě tak kvalitní tým, jaký Koloveč má, trestá. Nehledě na to, že dostaneme gól z ničeho, po hrubé chybě brankáře. Byli jsme připraveni na to, že Koloveč bude hodně kombinovat, mít balon na kopačkách, protože má zkušenější mužstvo, proto jsme vsadili na brejkové situace. Do 60. minuty jsme se soupeřem hráli vyrovnanou partii, bohužel potom Koloveč ukázal, co znamená proměňovat šance. Měl dvě šance a dal dva góly. Výsledek je dost krutý."

Trenér Slavoje Koloveč Štěpán Hirschl: „Nastoupili jsme do utkání se změnou na postu stopera. Chtěli jsme eliminovat nebezpečí, které představují balony nakopávané za obranu na nebezpečného Hanzlíka. Proto před tvořivějším, ale pomalejším Prchlíkem dostal přednost Milan Gabriel. Pro něj kromě rychlosti hovoří výška důležitá ve vzdušných soubojích. Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Rozdíl oproti předchozímu zápasu se ZČE byl ve větší zodpovědnosti v defenzivní činnosti. Domácí si zpočátku věřili, měli šance. Během úvodních pětadvaceti minut tam byly dva náběhy, při nichž nám chybělo zajištění krajním obráncem, ale podržel nás Petr Fillinger. Kluci se z toho naštěstí brzy poučili a ve druhé půli, kterou jsme ovládli, už to nedopustili. Soupeřem otřásl první gól, který přišel po chybě gólmana. Když k tomu připočteme respekt vůči Kolovči, to nikomu nepřidá." 

Klatovy: Beke – Brož, Skala (46. Dytrt), Daniel Matějka, Vítovec, Hanzlík, Mészáros, Jiří Matějka, Sýkora (Šmolc), Janda, Kadlec (78. Štengl).
Koloveč: Petr Fillinger – Lukáš Došek, Michal Fillinger, Milan Gabriel, Milota – Kadlec (85. Lucák), Černohorský, Baxa (77. Prchlík), Patrik Gabriel (89. Šlajs) – Šperl, Tomáš Došek.

Branky: 29. T. Došek, 66. Kadlec, 67. Šperl. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (77. Mészáros). HR: Lego – Duda, König. Diváků: 230. Nejlepší hráči: Petr Fillinger – Václav Sýkora. ⋌(kil, tau)