Domácím minule odpadl zápas v Holýšově. „Jsem z počínání Holýšova zklamán. Nechápu, jak může čtyřiadvacet hodin před samotným začátkem někdo zrušit zápas v létě z důvodu, že je podmáčené hřiště. Dozvěděli jsme se to až v průběhu pátečního tréninku. Kdyby skutečně bylo holýšovské hřiště tak ´utopené´, jak místní uváděli, mohlo se hrát v obráceném pořadí v Postřekově, ale to se asi Holýšovu nehodilo," říká jeden z trenérů Postřekova Petr Váchal. I když zápas v Holýšově odpadl, nemyslí si, že by to mělo nějaký vliv na derby. „Alespoň budeme mít větší motivaci hrát a marodi více času na zotavení. Bohužel jich stále máme několik, ale doufám, že do neděle se alespoň někteří dají dohromady a pomohou nám. Konkrétní být nemůžu, protože nechci příliš odkrývat karty," říká k utkání Váchal.

Spartak Klenčí prý viděl v zápase s Heřmanovou Hutí a nijak zvlášť ho nepřekvapil. „Klenečtí mají ve svých řadách výborné Mifka, Housara, Řezníčka, Hojdu a hlavně Čecha, který dvěma góly rozhodl poslední derby. Na ty všechny si musíme dát obvzlášť velký pozor, navíc trenér Smazal je známý klenečský lišák," říká Váchal.

Klenečtí stejně jako Postřekovští nechtějí předem prozrazovat, kdo z hráčů má nějaké zdravotní problémy, ale ani jejich kádru se zranění nevyhýbají. Trenér Spartaku Pavel Smazal od zápasu při současné síle obou týmů očekává kvalitní zápas. „Bude to asi velmi podobné jako vzájemný zápas na jaře, kdy to byl boj až do poslední minuty," míní. Domácí se podle něj jistě budou snažit odčinit minulou porážku s Klenčím a zajistit si plný bodový zisk. „Postřekov je kvalitní soupeř, který zřejmě bude bojovat o postup. Kádr vhodně doplnil o zkušené hráče, takže vyvážený tým se schopným vedením. Těžko hledat slabiny. Přesto doufám, že jim to neusnadníme a po zápase v bufetu Sokola Postřekov zaplatí podle dohody moji útratu domácí trenér," směje se Smazal. Ten si zatipoval i výsledek. „Byl bych špatným koučem, kdybych nevěřil svým barvám. Skončí to 3:2 pro nás," říká.⋌(poj)