Kraj: Klatovům sebral výhru Tomáš Došek

Plzeňský kraj – Ve šlágru čtvrtého kola krajského přeboru se strhla v Klatovech přestřelka. Domácí sahali po výhře, jenže v závěru o vedení přišli a musí se spokojit s jedním bodem.

2.9.2013

Z utkání fotbalistů Sokol Mrákov a Sparta Dlouhý Újezd.Foto: Deník/ Václav Tauer

Domažlice B – Přeštice 1:0
O výhře Jiskry rozhodla individuální akce střídajícího Leška. „Diváci viděli vyrovnaný duel, po většinu zápasu se čekalo na chybu," viděl zápas sekretář Jiskry Domažlice Petr Churý.
Poločas: 0:0. Branka: 77. Lešek. Nejlepší hráči: Waldmann – Uzlík. Rozhodčí: Homr. ŽK: 4:6. Diváci: 150.
Domažlice B: Houdek – Šimůnek (63. Kalný), Neumann, Jarina, Paluch, Kohout (46. Vísner), Waldmann (90. Waldmann), Tumpach (70. Lešek), Bláha (89. Kubica), Ferra, Kubr. Trenér: Fořt.
Přeštice: Růžička – Hrdlička, Uzlík, Gruszka, Bouc, Zoubek, Trdlička, Duchek, Lambor (75. Švarc), Fořt (80. Bešta), Vacík (67. Zdeněk). Trenér: Kraus.

Klatovy – Koloveč 3:3
Hattrick kdyňského Karla Šmejkala Klatovům nestačil, v závěru srovnal Tomáš Došek. „V 67. minutě jsme šli do deseti a Koloveč získávala převahu, kterou přetavila v branku," glosoval sekretář Klatov Václav Kopřiva.
Poločas: 2:2. Branky: 30, 40. a 50. Šmejkal – 7. a 15. Šperl, 90. T. Došek. Nejlepší hráči: Šmejkal – Černohorský. Rozhodčí: Kračmer. ŽK: 3:2. ČK: 1:0. Diváci: 300.
Klatovy: Herman – Cihlář, Šinál, D. Matějka (84. Lužný), Brož, Janda (46. Sýkora), Páleník (68. Skala), Šmejkal (88. Rendl), Blažek, Kadlec. Trenér: Jakš.
Koloveč: P. Fillinger – Bukovský, Milota, L. Došek (73. Duchoň), Lucák (60. Slajs), Rejthar, Černohorský, Šperl (83. Pergl), T. Došek, Pavlík, M. Gabriel. Trenér: Hirschl.

Holýšov – Bolevec 0:0
V Holýšově dospěl duel až k pokutovým kopům. „V závěru zápasu jsme spálili dvě tutovky, v nastavení minul z dobré pozice Schamberger. Měli jsme vyhrát," litoval sekretář Holýšova Petr Třeštík.
PK: 6:7. Nejlepší hráči: Tyr – Bublík. Rozhodčí: Burda. ŽK: 2:1. Diváci: 200.
Holýšov: Míčka – Tyr (90. Vachtl), Baxa, Levička, Trhlík, Vrba, Schamberger, Chvojka (70. Dostálík), Staněk, Jeniš, Lukáš. Trenér: Bárta.
Bolevec: Kerner – Kučera, Humpál, Klečka, Dytrt (77. Greif), Fryček (64. Vávra), Bublík, Thomayer (83. Hibler), Šanoba, Šnaider, Pelnář (57. Zítek). Trenér: Votípka.

H. Bříza – Vejprnice 3:0
Zásahy Trana zlomily odpor Vejprnic. „V úvodu se hrálo vyrovnané utkání, hosté pak spálili největší šanci v 25. minutě. Po gólu na 2:0 jsme již dominovali, naše výhra je zasloužená," zhodnotil sekretář domácích Stanislav Kapr.
Poločas: 1:0. Branky: 36. a 75. Tran, 49. M. Chocholatý. Nejlepší hráči: Tran – nikdo. Rozhodčí: Hodek. ŽK: 1:4. Diváci: 145.
Horní Bříza: Liška – Šimice, Sedlecký, Rous, Velík (89. Poschl), Paukner, Choclatý M., Frána, Kříž (80. Pobořil), Tran, Mornštajn. Trenér: Michálek.
Vejprnice: Dufek – Heindl (55. Černý), Havránek, Sulek, Rada, Hora Lhotka, Kuhajda, Grätsch (73. Frémund), Puhlovský, Paul. Trenér: Dejmek.

Příkosice – Luby 2:1
Fotbalistům Příkosic spadl kámen ze srdce. Ve čtvrtém kole se konečně dočkali výhry, kterou vystřelil v hodině dvanácté Papáček.
Poločas: 0:0. Branky: 52. Hodaň, 91. Papáček – 63. Křížek. Nejlepší hráči: Hodaň – Kalaš. Rozhodčí: Lego. ŽK: 0:1 Diváci: 100.
Příkosice: Protivínský – Hodaň, Pleticha, Papáček, Pražák, Komanec (74. Šlajs), Prchlík, Lisý, Vlček (46. Marek), Bendl (87. Burket), Spěváček (70. Votípka). Hrající trenér: Pleticha.
Luby: Kalaš – Křížek, Bešta (55. Šůs), Švátora (84. Sydorenko), Voráček (90. Kurtz), Rikl, Turner, Pelouch, Čížek, Pivoňka, Švec. Trenér: Bečka.

Rapid – Stod 2:0
V nepříliš pohledném zápase na Lopatárně uspěli Plzeňané. „Zápas hodně průměrný, paradoxně po vyloučení hostujícího hráče jsme v závěru znervózněli," konstatoval asistent kouče Rapidu Radek Černický.
Poločas: 1:0. Branky: 28. Žák, 84. Hlaváč. Nejlepší hráči: Buček – Snášel. Rozhodčí: Petržílka. ŽK: 2:6. ČK: 0:1. Diváci: 80.
Rapid: Beke – Netrh, Buček, Švejda (65. Hlaváč), Čupalka, Harmády, Žák (75. Fleissig), Šimsa, Brabec (46. Morávek), Pubrle (65. Polášek), Hucl. Trenér: Mysliveček.
Stod: Fekl – Höffler (71. Jelínek), Hamerník, Snášel, Lukášek, Pešek, Kaas, Brichcín, Lihm, Vítek (63. Douša), Zelený. Trenér: Honal.

Rokycany B – Chotíkov 2:2
Chotíkovští nenavázali na brankový koncert z minulého týdne a z Rokycan si odváží pouze bod. Svěřenci kouče Urbánka sice vedli, jenže Cibulka vyrovnal a penaltový rozstřel hosté nezvládli.
PK: 4:1. Poločas: 1:2. Branka: Spěváček, Cibulka – D. Míka, Pechler. Nejlepší hráči: Vaščák – M. Scheinherr. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 4:3. Diváci: 50.
Rokycany B: Vrba – Korelus, Hlavsa, Blecha, Speváček, Tobrman, Vaščák, Kroc, Bron, Černý, Cibulka. Trenér: Hudeček.
Chotíkov: Krásl – Herák, Mich. Prais, Kluska, Scheinherr, Puchmertl, Mar. Prais, M. Míka, Hartl, Pechler, D. Míka. Trenér: Urbánek.

Horažďovice – Nepomuk 2:1
Urputnou bitvu se šťastným koncem pro domácí nabídl duel v Horažďovicích. „Po chybě gólmana jsme inkasovali branku na 1:1 a to nás položilo. Letos náš nejhorší výkon," nehýřil optimismem vedoucí týmu Horažďovic Richard Srb.
Poločas: 1:1. Branky: 6. Nauš, 90. M. Forman. Nejlepší hráči: M . Forman – Rous. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 1:4. Diváci: 160.
Horažďovice: Janda – Pintíř, Greger, Vachuška (58. Mičkal), Šafanda, Stulík, Jůda, Sova, Nauš (80. Melka), Kotrba (62. Zdichynec), M. Forman. Trenér: Melka starší.
Nepomuk: Wallenfels – Ticháček, J. Viktora, J. Švec, Voráček (75. J. Kalabza), Kozák, Baran, Vosyka, Zajíc, Rous, V. Švec. Hrající trenér: J. Viktora.

16. Svéradice⋌ 4 0 0 1 3  4:17  1

 I. A třída, 4. kolo: Senco B – Touškov 4:0 (Vyleta 2, Kalaš, Panuška), Chlumčany – Spálené Poříčí 2:0 (Milota, Tomášek), Žihle – Zruč 4:2 (Hora, Katona, Najmon, Pytka – Nosek, Trnka), Mochtín – Černice 0:2 (Stoilov 2), Horšovský Týn – Staňkov 5:0 (Zikán 2, Staroba, Motejzlík, Palout), Chodský Újezd – Křimice 8:1 (Chval 4, Suchý 2, Josef Pikl, Pešta – Kovačič), Rozvadov – Nýřany 5:1 (Horáček 2, Slowik 2, Mráček – Vondra), Nýrsko – Svéradice 4:2 (Rubáš 2, Kalivoda, Výtisk – Beránek, Šimsa).

14. Zbůch⋌ 2 0 0 0 2 3:9 0

I. B třída, 2.kolo, skupina A: Stříbro – Postřekov 1:1 (PK: 4:5, Kohut – Vaněk), Tachov B – Klenčí 5:3 (za hosty Vladimír Čech 2, Houdek), Heřmanova Huť – Zbůch 5:0 (Veselovský 2, J. Lako, V. Lako, Neméth), Mrákov – Dlouhý Újezd 1:1 (PK: 1:4, Mlynár – Bydžovský), Chodová Planá – Meclov 2:1 (Hanka, Radil – Obdržálek), Kdyně – Tlumačov 0:0 (PK: 5:4), Přimda – Koloveč B 3:1 (Stec 3 – Rejtar).

Horažďovice B⋌ 2 0 0 0 2 2:8 0

Skupina B: Přeštice B – Měčín 1:2 (za domácí Hohlberger), Dlouhá Ves – Hradešice 1:3 (Pendl – Melka, Novák, vlastní), Pačejov – Žákava 3:3 (PK: 4:3, Havlíček, Kubáň, Polena – Hostecký, Váňa, Winkenhofer), Žichovice – Starý Plzenec 2:2 (PK: 10:9, Špírek, Beneš – Kohout z PK, Vyskočil), Rapid B – Horažďovice B 4:0 (Peroutka 2, Hodan, Žák), Štěnovice – Losiná 0:0 (PK: 6:7), Strážov – St. Smolivec 1:3 (Kološ z PK – Strej 2 z toho 1 z PK, Dušek).

14. Zbiroh⋌ 2 0 0 0 2 1:5  0

Skupina C: Kaznějov – Zbiroh 3:0 (Antoš, Polívka, Vinkler), Tlučná – Radnice 2:0 (Nachtmann 2), Hrádek – Druztová 3:1 (Pérez 3 – Denk), Chrást – Kralovice 1:1 (PK: 4:5, Vitouš – Zeman), Lhota – Raková 7:2 (D. Křížek 2, M. Křížek 2, Janka, Kohout, Veverka – Burda, Vohár), Holoubkov – Dobřív 0:0 (PK: 3:4), ZČE B – Slavoj Mýto 5:2 (Vohrna 2, Rolko, Bedrna, Mezsáros – Hatina, Veverka).