TJ Chodský Újezd - Spartak Klenčí pod Čerchovem 4:1 (3:0)

Zápas, který vedla trojice rozhodčích ze sousedního Německa začali lépe domácí. Dostali Chody pod tlak a výsledkem byla pěkná úvodní branka Suchého v sedmé minutě. Další šance na dlouho zůstávali bez efektu. Hosté přijeli do Jadruže bez několika opor a na hře to bylo znát. Petr Pikl a po něm Kurčík mohli zvýšit náskok, ale ten zůstával nezměněn. Na druhé straně mířil nepřesně Houdek.

Ve 28. minutě předvedli domácí pěknou akci a Pešta zvýšil na 2:0. Poté se zastřeloval dvakrát Bezdička a jednou Petr Pikl. Klenčí mohlo korigovat Psutkou a Mifkem. oba vychytal gólman Slivoně. Dvě minuty před půlí navýšil na rozdíl tří branek po pěkné, jednoduché akci Petr Pikl. V samotném závěru poločasu nedosáhl na míč Pešta.

Druhá půle začala tlakem hostů a kdyby dvakrát po sobě "nezazdil" Houdek mohlo být skóre úplně jinak. Domácí polevili vědomi si tříbrankového náskoku a to se jim málem nevyplatilo. Snížení se dočkali klenečtí fotbalisté po dělovce Mifka - 3:1. Snajpr domácích Bezdička mohl dát v jasné pozici, ale klička do úhlu znamenala střelu vedle.

Vše napravil za něj nadvakrát ve 72. minutě svým druhým gólem štírek Pešta. Chodové i nadále hráli dobře dopředu, ale šance Mifka zůstala bez gólového efektu. Skórovat mohl i Vl. Čech. Když nedali i domácí Petr Pikl a Pešta zůstalo skóre na konečných 4:1 pro domácí. V nastaveném čase si po druhé žluté vysloužil od arbitra Lottnera červenou kartu hostující Vejmelka.

"Jsem pochopitelně spokojený jak se třemi body , tak i s předvedenou hrou a výsledkem. Myslím si, že jsme si vítězství po právu zasloužili. I když musím přiznat, že hosté měli několik pěkných šancí, které bohužel pro ně , nedali, " zhodnotil utkání spokojený kouč domácích Jiří Dufka. Autor: Stanislav Sýkora

Branky: 7. Suchý, 28., 72. Pešta, 43. Petr Pikl - 66. Mifek. Rozhodčí : Lottner (SRN). ŽK : 2.2. ČK : 0:1 (90 + 2. Vejmělka (Klenčí). Diváci : 70.
Chodský Újezd : Slivoně - Beneš, L. Pikl st., L. Pikl ml. (84. Čepelák), Suchý, Kurčík, Bezdička, Petr Pikl, J. Pikl, Pešta, Trejbal (33. L. Medek). Trenér Jiří Dufka.

Klenčí: Sokol - Osvald (57. Voj. Čech), Řezníček, Hula, Housar, Čipera, Vl. Čech, Mifek, Houdek (75. Toth), Vejmělka, Psutka. Trenér Pavel Smazal.