SSC Bolevec – Dynamo H. Týn 1:3 (1:2)
Již ve třetí minutě po hrubce brankáře Planického, který přeložil míč domácímu hráči, mohl jít Bolevec do vedení. Ten však byl natolik překvapen, že namísto, aby míč poslal do odkryté branky, začal vymýšlet a kombinovat, až mu jeho šanci Planický zlikvidoval. V 5. minutě po kombinační akci hostí a první střele na domácí branku vedlo Dynamo – 0:1.

Úspěšným střelcem byl Wágner. V 11. minutě došlo v pokutovém území domácích ke střetu obrany s hostujícím útočníkem, ale píšťaka rozhodčího zůstala němá. Naopak ve 14. minutě ukázal hlavní Šimek rovnou červenou kartu brankáři Dynama Planickému za odstrčení soupeře. Tvrdý trest pro hostující mužstvo, a tak musel do branky Antonín Beisbier. Ten však k překvapení některých ukázal, že mu brankářské umění není cizí. Ve 20. a 25. minutě zneškodnil velice dobré příležitosti domácích. Ve 27. minutě se hosté mohli uklidnit, když Štverák zvýšil po samostatné akci na 0:2 pro Horšovský Týn.

Domácí měli mírnou herní převahu, ale ta končila na půlící čáře. Rozhodčí žlutil u klíčových hráčů Dynama, a tak si Wágner, Štverák i Pazderník museli dávat pozor již od prvního poločasu. Ve 34. minutě nařídil hlavní arbitr volný přímý kop proti hostům z hranice pokutového území a domácí Kohout nedal tentokrát Beisbierovi šanci vyniknout – 1:2. Za tohoto stavu odcházela mužstva do šaten.

Do druhého poločasu nastupovali hosté s jediným cílem. Nepustit šanci a odvézt si tak z Bolevce důležité tři body. Šanci na pojistku měl v 50. minutě Pazderník, ale netrefil, zato Mašek v 55. minutě po zahraném rohovém kopu byl úspěšný a hlavou upravil na 1:3 pro Dynamo. Hosté si vytvářeli další šance, zejména Pazderník byl blízko ke skórování, ale stav se neměnil. Naopak se měnil počet hráčů, když v 60. minutě musel po druhé žluté opustit hřiště hostující Wágner. Týnští se tak ocitli o devíti, ale na hře to nebylo nijak znát.

Zajímavá situace nastala v 70. minutě, kdy byl ošetřován Brynda, a tak musel strávit tři minuty mimo hřiště, což je specialita Plzeňského kraje. Hosté tak hráli pouze v osmi, pomezní rozhodčí limit protáhl o minutu, ale tragickým domácím nepomohla ani takováto „živá voda". Tak jako v prvním poločase nastavil i ve druhém hlavní rozhodčí čtyři minuty! V tomto nastavení měli nejprve šanci domácí, ale nevyužili ji a pak přišla šance i pro hostujícího Pozderníka. Ani tomu však nebylo souzeno navýšit skóre. Důležité však je, že tři body putují do H. Týna.

V příštím kole hostí Dynamo na hřišti ve Vrchlického ulici netradičně v pátek 1. června od 18.00 hodin Slavoj Stod. Na zápas je delegován rozhodčí Reznichenko.

SSC Bolevec: Klečka – Jagerčík, Humpál, Fryček. Hřebec( 58. Šiml), Kohout, Perk, Černý, Greif, Kadeřábek, Pelnář.
Dynamo H. Týn: Planický – Beisbier, Dušek, Vágner, Svůra, Brynda, Šinál, Štverák, Falout, Pazderník, Mašek (85. Rada). Trenér: Karel Krejčí. ŽK: 1:4, ČK 0:2. ⋌(hf)