Dvakrát dvacet minut, hokejové střídání, sedm mužů v poli a jeden v bráně. Takto nastavená utkání řídil jako arbitr Pavel Srníček, trenér brankářů Sparty. První zápas proti aktuálně třetímu týmu Gambrinus ligy absolvovali hráči FK Trafo Hadačka. Proti nim stál v bráně Marek Čech, před ním byli na hrací ploše při úvodním hvizdu například Kweuke, Kadlec, Krejčí a Matějovský, takže Sparta své opory rozhodně nešetřila.

Letenský tým soupeře nešetřil ani nasazením a po chvíli vedl 2:0. Trefil se Adam Jánoš a pak Krejčí poslal míč do sítě mezi nohama gólmana hostů. Na hřiště se ale podívali i hráči sparťanského béčka. Třetí gól vsítil právě jeden z nich, David Hovorka. Hadačka se dostávala na polovinu soupeře jen sporadicky, zajímavější průnik jí špatnou přihrávkou zařídil až Roman Bednář. Ale ke korekci stavu to nevedlo. Poločas skončil 5:0, když zvyšoval premiérovou brankou nováček Vácha a pak ještě další gól přidal Bednář.

Druhou půli gólově otevřel Kadlec. Ale tým z Hadačky začínal mít přečíslení i šance. Trenér Lavička totiž redukoval stav svých hráčů na hřišti a přesilovka fotbalistům z okresního přeboru svědčila. První branku Trafa vstřelil Karel Formánek v 35. minutě. Sparta odpověděla, Simon Deli, Václav Kadlec a Lukáš Vácha mířili mezi tři tyče. Poslední gól patřil Hadačce. Na 9:2 korigoval Jindřich Krša.

Podobný průběh měl i druhý zápas turnaje mezi Spartou a TJ Sedmihoří Oplotec. Poločas skončil 5:0 a za Spartu pálili přesně Kučera, Jirásek, Skalák a dvakrát Balaj. Ve druhé půli se trefili ještě Gil a opět Skalák s Kučerou. Gólman Tomáš Vaclík ale stejně jako jeho kolega neudržel čisté konto, když ho dvakrát překonal oplotecký František Ludvík. Své střelecké úspěchy ale nepřeceňoval. „Už jsem za svoji kariéru pár gólů dal," pravil s úsměvem a připomněl, že Sparta opět na konci hrála v oslabení. Šla dokonce do čtyř hráčů v poli, přesto měl letenský brankář tušení: „Asi to budu od kluků poslouchat," smál se Vaclík po skončení zápasu s výsledkem 8:2.

Souboj o druhé místo skončil nerozhodně 0:0. Na řadu přišly tedy penalty. Hadačka proměnila všechny tři své pokusy a Oplotec jen jeden. Výsledek ale nebyl hlavní, což připomněl i trenér Lavička: „Byla to vydařená akce, kterou si užily hlavně týmy z výkonnostního fotbalu. Pro oba soupeře to byl svátek, zahrát si proti kompletní Spartě."

Projekt Gambrinusu Kopeme za fotbal se rozjel v roce 2010. Kromě materiální podpory pro týmy od nejnižší soutěže po okresní přebor dává klubům možnost soutěžit o exkluzivní okamžiky s celky Gambrinus ligy. Kromě střetnutí s profesionály mohou také vyhrát trénink s koučem z první ligy a mnoho dalších zajímavých cen. Do projektu je v současnosti v 31 regionech zapojeno přes 535 týmů. ⋌(rad)