Zvláštní. Přitom ještě před pár týdny létaly vzduchem nadávky se svým výkonem, formou i výsledky nespokojených ´ligistů´, z počtu hráčů Benfiky připravujících se na víkendové duely bylo skoro do pláče. O vztazích mezi oběma mužstvy ani nemluvě.

Jenže tuhle středu to bylo jiné. Dobrou náladu po vítězné šňůře vyšperkované bůrem v síti suveréna České fotbalové ligy v Chrudimi předznamenává z útrob tribuny veselé halekání gólmana Houdka, jemuž ve srandičkách na svůj i cizí účet zdárně sekunduje dvojka Frei. Gólmany neumlčí ani ´Hůťák´, jehož proslulý drill dnes po boku svých vzorů zakusí i Čapský z dorostu.

Zatímco ostatní ´ligouši´ srocení u překážek zkouší dětinskými dotazy vytočit trenéra Purkarta, než jim dá při první fáze tréninku řádně do těla, vycházejí z tunelu hráči Benfiky. Pro debatu o tom, že si do závěrečných bojů o postup do ´kraje´ nechají narůst kníry, je jich po dlouhé době konečně víc, než prstů na obou rukách. Vede je ten, který si je vypiplal, Vladimír Brichcín. Krátká domluva mezi kouči obou skupin a Neumann se stěhuje na druhou půlku, aby do sudého počtu doplnil áčkaře, které čeká náročnější varianta baga. V něm to jde nejlépe kvartetu Javorský, Došlý, Leitl a Bárta, což se samozřejmě neobejde bez odezvy spoluhráčů.

Obě grupy se navzájem popichují, zda v předminulém kole pomohl více Mužík s Leitlem rezervě, nebo vytrhli trn z paty prořídlému kádru áčka Vísner se Schambergerem.

Dobrá nálada je nakažlivá jako ptačí chřipka. Než Houdka, Freie, Lorence a ´Čapouna´ v brankovišti připomínajícím důl Sokolovské uhelné pohltí oblaka prachu při hře Tref si svého gólmana, což je kanonáda áčkařů a béčkařů na závěr douhodinového tréninku, dávají dnes vítězní brankáři klikujícím smolařům co proto. Javorský prohrává sázku, že teď ho určitě dá, masér prohání Mužíka sprškou vody a čahoun Braun to schytá za své bicáky. ´Houdiniho´ tak musí umlčet až snajpr Benfiky Krakeš, který spolehlivě umisťuje míč tam, kam předtím oznámí. Ještě ukázka divákům, jak se zašlapává soupeř do popelnic a hurá na závěrečné protažení a alou do sprch!

Spokojenost vládne i v nejvyšších patrech tribuny. Sice tu pořád nejsou vidět trenéři mančaftů z okresu, kteří by při okukování tréninkových metod pro lepší přípravu svých borců přivezli novinky od nich, ale parta fanoušků a funkcionářů Jiskry, která se tu schází, tráví víkendy na fotbalových stadionech, takže si vystačí. Ti, co v Chrudimi nebyli, závidí při popisu zápasu těm, co tam byli, pak nad orosenými půlitry dojde na drby ze světa fotbalu, od vypískání Robbena v Mnichově, přes trenérské rošády Hašek – Svoboda ve Spartě, po složení týmu Viktorky, která v sobotu 16. června zahájí v Domažlicích zápasem s Jiskrou letní přípravu. Řeč je samozřejmě také o zdravotním stavu Matase, spojení týnských klubů nebo dění při derby v Chodově a výši trestu pro klenečského Sokola za inzultaci sudího.

Hlavně se ale mluví o Vltavínu, sobotním soupeři Jiskry, pro kterou to bude předposlední domácí mistrovský zápas bezpochyby úspěšné sezony při její premiéře ve třetí lize.