Hráč se španělským pasem a nigerijskými kořeny musí na půl roku opustit svět profesionálního fotbalu. A protože je Česká fotbalová liga nejvyšší amatérskou soutěží, přijel se díky kontaktům jeho manažera a trenéra Jiskry Stanislava Purkarta, předvést do Domažlic. „Je to velký talent, špičkový útočník. Nikdo nebude chápat, co tady dělá, ale vše má svoje důvody. Působil ve druhé španělské lize, hostoval i v první rumunské lize," tvrdil o testovaném hráči Goran Vujkovič z Plzně, který jej do Domažlic doprovázel a jednal zde se zástupci klubu o půlročním hostování. 

Danny Busco ve společnosti Mužíka a spol. vzbudil rozruch nejen mezi rodiči přihlížejícími zápasu žákovských týmů Jiskry. Pro diváky by byl podle všeho magnetem, avšak naděje, že se na Střelnici skutečně dočkají ´černého klenotu´ s tahem na bránu, jako míval Jaroslav Kovařík, jsou přinejmenším předčasné. „Měl za sebou dlouhou cestu, počasí mu asi také nepřidalo, ale vypadalo to, že by se prosadit mohl. Jeho doprovod dost tlačil na to, aby v Domažlicích zůstal, jenže k dohodě na podmínkách mezi námi, jeho manažerem a samotným hráčem nakonec nedošlo. My nyní máme před sebou zápas v Převýšově, proto jsme domluveni, že se spojíme znovu až po víkendu. Hráče chceme ještě vidět při trénincích," uvedl generální manažer Jiskry Pavel Wolf. 

Pokud by se tak stalo, Busco by dorazil, na trénincích se ukázal v dobrém světle a došlo by k dohodě, mohl by za Jiskru nastoupit hned po vyřízení formalit. To by zabralo zhruba týden.

Jedním z těch, kteří měli během dvou hodin možnost poznat, co je Busco zač, byl brankář Jiskry Dan Houdek. "Špatný hráč to asi není, jeho předností je lehkost pohybu. Myslím však, že kdyby hrál tak dobře druhou španělskou ligu, musel by nás všechny převyšovat, což se nestalo. Spíše zapadl, než by zazářil."

Podle trenéra Stanislava Purkarta by Busco mohl být přínosem, ale hráč podle něj hned večer po neúspěšnm jednání odjel do Německa. 

Video s Dannym Busco najdete ZDE