Tlumačov A – Holýšov A 1:1 (1:1) na PK 6:5

Přitom účastník krajského přeboru začal duel na hřišti Sokola Újezd nejlépe jak mohl. Už po pár minutách hry Baxa poslal do šance Krause a ten prostřelil Touše v brance Tlumačova – 0:1. Jenže rychlý gól lídra nejnižší krajské soutěže nezlomil. Holýšovští sice měli dál územní převahu, ale vytěžit z ní kýženou pojistku nedokázali. Nerovný terén totiž nahrával spíše bránícímu celku. Po deseti minutách hry se o tom přesvědčil holýšovský Šobr, který se po Krausově přihrávce dostal do dobré pozice před brankou soupeře, ale střela mu nesedla podle představ a na gólmana nevyzrál. Překonat Touše nedokázal ani Baxa, který si o chvíli později na hranici šestnáctky navedl míč na střed, ale jeho pokus dokázal gólman vyrazit.

Tlumačovští trpělivě bránili a z obranné ulity vyráželi do brejků. Ten, který předvedli ve 26. minutě, defenziva Holýšova zastavila jen s pomocí faulu. Na Malíkův povedený trestný kop si naskočil obávaný hlavičkář Startu Šindelář a skóroval, gól mu však nebyl uznán, protože se do akce zapojili dva jeho spoluhráči, kteří byli v ofsajdu. S blížícím se závěrem poločasu se Tlumačovští osmělili, a když hosté faulovali Wolfa, byl Malík opět v permanenci. Po jeho další dobře rozehrané standardce se před brankou Řezáče strhla mela, při níž již překonanou posilu Holýšova ze ZČE stihl zastoupit Baxa. Po odkopu se ale míč vrátil na kopačky domácích a Tesař už napodruhé uspěl – 1:1.

Druhá půle začala náporem Holýšova, ale jeho snažení hatily nepřesnosti v zakončení nebo při finální přihrávce. Na druhé straně svedl Wolf sprinterský souboj s Baxou, dokázal přihrát před branku, ale míč před nabíhajcím Josefem Hruškou lapil gólman. Také Řezáčův protějšek Touš se vyznamenal, když po hodině hry nepustil za svá záda Lukášovu pumelici. O pět minut později šanci Holýšova po centru Zavadila zmařil Matěj Hruška, který na poslední chvíli skočil Černohorskému do střely. Dvacet minut před koncem zahrával Tlumačov další standardní situaci a Řezáč se po hlavičce Šindeláře musel hodně natahovat, aby míč vytlačil na roh.

Další minuty patřily Holýšovu. Největší šanci měl v 75. minutě Valachovič, jenže tomu radost překazilo břevno, které levačkou trefil. Když pak na jedné straně tlumačovský obránce Šindelář tvrdým zákrokem potlačil hned v zárodku rodící se šanci dobře hrajícího Zavadila a na druhé straně nepřinesl rozhodující gól ani závar při rohovém kopu Tlumačova, dospěl zápas za stavu 1:1 do rozstřelu.

V jeho úvodu sice neproměnil penaltu snajpr Tlumačova Josef Hruška, ostatní jeho spoluhráči už ale nezaváhali. Od čtvrté série navíc začal úřadovat ´domácí´ brankář Touš. Nejprve vyrazil pokus Majláta, poté sám úspěšně penaltu proměnil, aby v závěru vychytal Krause.

Do dalšího kola mezi osmičku nejlepších týmů v kraji tak postupuje Tlumačov.

Start Tlumačov A: Touš – Malík, Šindelář, Copák (77. Veselý), L. Hruška, Brichcín, Tesař, Wolf, Bláha (M. Hruška), Frček, Čára. Trenér: Čadek, as. Zíta.
FK Holýšov A: Řezáč – Kaas, Majlát, Levička, Lukáš, Baxa, Šobr, Černohorský, Zavadil, Valachovič, Kraus. Trenér: Karel Míčka.
HR: Fanfule. ŽK: 2:1. Diváků: 55.