Mrákov - Česká Kubice 4:1 (1:0)

Začátek odpovídal důležitosti zápasu. Nervozita byla patrná na obou stranách a hráči si v tvrdých soubojích nic nedarovali. Na první šanci se čekalo do 15. minuty, kdy to v publiku jen zahučelo po tvrdé střele českokubického Staubera, ale Korba byl u tyče včas. Vzápětí hosté po domácím rohovém kopu předvedli rychlý výpad, ale obávaný kanonýr Hraničáře Karel Strejc zakončil jen slabě. O deset minut později ale hostující stoper chyboval v rozehrávce, míče se zmocnil Tomáš Duffek, před brankářem přihrál nabíhajícímu Čermákovi, který sklepl míč do prázné branky 1:0. Hosté po inkasované brance přiložili pod kotel a měli několik šancí. Nejprve chybujícího obránce hostů málem napodobil jeho protějšek, když příliš otálel s odkopem a míč po odrazu od dotírajícího Staubera skončil jen kousek od mrákovské branky. Poté měli dobrou šanci hostující Strnad a nebezpečný výpad Karla Strejce zastavil sudí kvůli hře rukou…

Snaha hostů o vyrovnání pokračovala i ve druhé půli. Ze závaru v 52. minutě ještě nebylo nic, ale o tři minuty později už Korba kapituloval, když zničehonic přišel Baarův centr a Karel Strejc potrestal nekoncentrovanost domácí defenzivy z levé strany trefou k protější tyči 1:1. S přibívajícími minutami ale začalo některým hráčům viditelně ´docházet´, hostujícího Baara chytaly křeče, Neumanna tahala třísla a protože třetí obránce Kalný střídal už o poločase, dohrávala obrana Hraničáře značně rozklížena. Na kom sedmdesát odježděných minut a zápas s dorostem k tomu znát nebyly, byl mladý útočník Mrákova Pavel Váchal. Únik v 72. minutě ještě řešil příliš zbrkle, když na Krutinu hájícího branku Hraničáře vystřelil z velké dálky, poté nestihl usměrnit do odkryté branky střílený centr aktivního Tomáše Duffka, ale o osm minut později po chybě hostů ve středu pole a lišáckém nákopu Kopeckého za obranu už si počínal jako mazák. Ustál střet s hostujícím brankářem a v euforii si doběhl pro dorážku 2:1. Tato branka posadila mrákovské fotbalisty na koně a z něho už nesesedli. O čtyři minuty později se z trestného kopu od postranní čáry postaral o třetí trefu skvěle hrající Růžek, který trefil protější růžek kubické branky. Dílo zkázy v podstatě dokonal domácí trenér Vladimír Duffek, který na poslední minuty za vyšťaveného Váchala poslal další naději mrákovské kopané Smazala a tomu stačilo pár vteřin na hřišti k vstřelení čtvrtého gólu Mrákova 4:1.

Po této pojistce se ze sektoru domácích ultras ozval oslavný chorál. Aby mohl zaznít i v B třídě, musí mrákovští po sesazení České Kubice z čela tabulky zvládnout i nadcházející mač v Osvračíně, který využil situace a po výhře v Kvíčovicích se vyhoupl do čela tabulky.

Sokol Mrákov A: Korba Vondraš, Vojtko (46. Eliáš), T. Duffek, V. Duffek, Růžek (90. Michálek), Čermák, Kopecký, Rybár, Stýskal, Váchal (89. Smazal). Trenér: Vladimír Duffek.

Hraničář Česká Kubice: Krutina Baar, Anderle (80. Šindelář), Kubica (74. Mai), Stróž, Kuráž, Strnad, Neumann, Stauber, Strejc, Kalný (46. Malý). Trenér: Jaroslav Hrdlička.

Branky: 25. Čermák, 80. Váchal, 84. Růžek, 89. Smazal 55. Strejc. ŽK: 2:2. HR: Chmelík Cihlář, Rada. Diváků: 251.