Stříbro – Kdyně 1:2 (0:1)

Kdyňanům vyšel začátek zápasu. Domácí začali vlažně a hosté už v 7. minutě pohnuli skórem, když Perglovu přihrávku zužitkoval Hamor – 0:1. Na dva nula mohl zvýšit z vyložené šance Pergl, ale těsně minul levou tyč branky Baníku. Poté se hra srovnala. Je třeba podotknout, že už v 6. minutě po střetu stopera hostu Huly, jenž se po dlouhé přestávce vrátil do sestavy, musel střídat útočník Baníku Bůžek zřejmě kvůli výronu kotníku. Protože do přestávky diváci viděli od obou soupeřů už jen ´propagační´ střely z dálky, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Na začátku druhé půle mohl zvýšit náskok Kdyně Pergl, ale svou druhou tutovku neproměnil, když ho domácí brankář Kostelníček vychytal. V 55. minutě tak udeřilo na druhé straně, když nedůrazný odkop hostující obrany potrestal domácí Bláha – 1:1. A s hosty bylo ještě hůř. V 63. minutě obdržel za protesty a urážku červenou kartu stoper Hula, takže Kdyně zbytek zápasu dohrávala o deseti. Asi nikdo v tu chvíli nečekal, že Kdyně získá nějaký ten bodík. Stříbro přidalo, ale přes dnes dobře fungující obranu se dostávalo stěží. Hosté se zatáhli a spoléhali na brejk. Ten přišel v 73. minutě, kdy se po levé straně protáhl K. Šmejkal, odcentroval na Pergla, který se ve své třetí šanci konečně prosadil a bombou nedal gólmanovi Baníku šanci – 1:2.

Zbytek zápasu Kdyně zvládla takticky velice dobře. V poslední minutě mohl Hamor zvýšit na rozdíl dvou gólů, ale jeho lob skončil na břevně domácí branky. Tato nevyužitá šance hosty nakonec nemusela mrzet, Kdyně si připsala nečekanou, ale nesmírně důležitou výhru na půdě lídra soutěže a částečně tak odčinila špatný výkon proti Košutce z minulého týdne. (mk)

TJ Baník Stříbro: Kostelníček – Bůžek (6. Bláha), Kertys, Mikulovský, Pták (60. Mráček), Turek, Zaoral, Hřebík, Pavlas (81. Slába), Florus, Ulč.
SK Kdyně 1920: Horáček – L. Výškrabka, M. Výškrabka, K. Šmejkal, Pergl, Hula, Džugan (88. Trumpeš), Hamor, Iha, Janeček, K. Forst.
ŽK: 1:1 (89. Ulč – 12. Iha). ČK: 0:1 (63. Hula). HR: Hessová – Petržílka, Hájek. Diváků: 80.